9.2 C
İstanbul
Cuma, Ekim 23, 2020
Daha Fazla

  Nihan Çorlu; Sonbaharın Romantik Dekorasyon Fikirleri

  D’She Style dekorasyon🔝

  D’She Kadını Sevgili Nihan Çorlu sonbaharın sıcak renkleri ve ahşabın muhteşem dokusu ile romantik dekorasyon fikirlerini şöyle anlattı;

  Resmettiğimiz her şeyi doğadan seçmeliyiz ve doğadan en güzel şeyleri almalıyız.(Leonardo Da Vinci)

  Yaşam alanlarımızdaki renk seçimlerimiz mekanlarındekorasyonunda önemli bir belirleyicidir. Bu sebepten dolayıbiz mimarlar mekanları dizayn ederken renk paleti oluşturarak işe başlarız. Sizde yaşam alanlarınızın dekorasyonuna önce renk seçimi yaparak başlarsanız doğru bir sonuç elde edebilirsiniz. 

  Her sene değişen tasarım trendlerinde renk kombinasyonları da haliyle değişmektedir. Geçtiğimiz yıllarda öne çıkan vintage stili ile birlikte sıcak, samimi ve romantik mekanlarortaya çıktı. Bu stili en iyi yansıtan renk kombinasyonları ise, sonbahar renkleri olarak adlandırılmaktadır. Sonbahar mevsiminin güzelliği, sıcaklığı ve romantik dokusunu sevmeyen yoktur herhalde. Yaprakların sarısı, tarçın rengi, yeşilin soluk ve ağaç dallarının kahverengi tonları… Bu renk kombinasyonunun bir araya gelişi sıcak, samimi ve romantik mekanlar oluşturmamızda etkin rol oynamaktadır. 

  Tabi bu sıcak, samimi ve romantik mekanlara sahip olabilmek için belirttiğim renk kombinasyonuna ek bir de ahşabın muhteşem dokusundan da faydalanmanız gerekecektir. Ahşap malzeme, sıcak ve kullanılan en eski malzemedir. Biz mimarlar sıcak dokuya sahip ahşap mobilyaları çok sever ve çok sıkça kullanırız.

  İşte sonbahar renkleri ile dekorasyonun fikirleri

  Sonbahar denildiğinde akla ilk gelen renk sarıdır. Sarı rengin her tonunu sonbahar mesiminde  görebiliriz. Sarı renk mutluluğun ve iletişimin rengidir. Sarı renk ve tonları aynı zamanda salon, mutfak ve küçük odalar için de kullanılan en ideal renklerdendir. Sonbaharda sarı rengin dekorasyona etkisini ister küçük objelerde, ister odalarda, isterseniz de evin genelinde uygulayarak deneyimleyebilirsiniz.

  Ahşabın dokusu ve çıplak ağaç dallarının kahverengi tonu yaşam alanlarımızda her dönem kullandığımız vazgeçilmez renklerimizdendir. Ahşabın kızılımsı rengi, eskitilmiş, kendine has  öz yapısı, elde etmek istediğimiz sonbahar etkisini yaşam alanlarımıza taşımamıza yardımcı olacak diğer bir renktir. Yaşam alanlarımızı Vermeer tablosunu andıran bir sanatsallıkla buluşturabilen oldukça önemli bir renktir. Özellikle kapılar, pencereler, zemin döşemesinde, mekanda ki mobilyalar ve kullanılacak aksesuarlar için muazzam bir fon oluştururken, sonbaharın diğer renkleri ile de bir uyum içerisinde olacaktır.

  Turuncunun ve yeşilin soluk ve pastel tonlarını da sonbahar mevsiminde sıkça görebiliriz. Ahşabın sıcak dokusu ve kızaran yaprakların o muazzam rengi ile birleştiğinde sonbahar mevsiminin etkisini yaşam alanlarınızda oldukça fazla hissedebilirsiniz. Eğer küçük bir yaşam alanına sahipseniz bu renklerin soluk tonlarını duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda kullandığınız bu renkler, ahşap mobilyalarınızla bütünleşerek romantik ve şık bir mekan etkisini yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra aksesuar seçimlerinizde yine doğadan alıntılar yaparak bu etkiyi güçlendirmeniz mümkün. Kozalaklar, tütsüler, mumlar, yumuşacık dokulu şallar ile yaşam alanlarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Ya da duvarlarınızda beyaz, gri ve tonlarını kullanıp, mobilya, tekstil ürünlerinizde veya aksesuarlarınızda sonbahar renklerini kullanarak sonbahar şıklığına sahip olabilirsiniz.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...