9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 7, 2021
Daha Fazla

  2020 Yılının Yeni Evleri – Terapist Evler

  D’She Style dekorasyon🔝

  D’She Kadını Sevgili İç Mimar Nihan Çorlu 2020 yılının dekorasyon trendlerini anlattı;

  Günlük hayatta yaşadığımız stres ve getirdiği yorgunluk insanları huzurlu mekân arayışı içerisine sokmaktadır.2020 yılında da insan ve doğaya odaklı tamamıyla rahat hissettiren, huzur veren renkler ve dokular kullanılacaktır.

  Yaşam alanlarımızdaki seçimlerimiz huzurlu mekânların oluşumunda önemli bir belirleyicidir. Bu sebepten dolayı biz mimarlar mekânları dizayn ederken günlük yaşamın zor koşullarını değerlendirerek işe başlarız. Kullanıcılara günün sonunda huzur bulacakları mekânlar sunarak, yaşam alanlarının onlara terapi yapmalarını sağlarız. İşte size yeni yılda evinizin 4 adımda nasıl daha huzur dolu ve dinlendirici olacağının tüyoları..

  1. ADIM; SOLUK RENKLER

  Bildiğiniz üzere 2019 yılının renkleri oldukça canlı ve ışıltılıidi. 2020 yılında ise bu canlılık yerini solukluğa bırakıyor. Evet, yanlış okumadınız renkleri solduruyoruz. 2020 yılında,fazla canlı ışıltılı renklerden ziyade daha mat ve pastel renkler kullanılacak. Böylece mekanlarınız daha naif, yalın ve net bir görünüme kavuşurken ruhunuza da terapi yapacaktır. Bu renklerin en başında ise gri renk ve tonları gelecektir. Gri renk ve tonlarının haricinde pastel pembe, ada çayı yeşili, dingin maviler çokça kullanılacak renkler arasında olacaktır. Eğer bu renkleri mekânlarınızın bir anda tümünde kullanmak istemezseniz kırlentlerde, zemine dökülen perdelerde ve farklı detaylarda kullanmanızı öneririm. Öncelikle detaylarda kullandığınız bu renklerin bir süre sonra ruhunuza iyi geldiğini görecek ve tüm yaşam alanlarınızda bu renklere yer vermek isteyeceksiniz.