9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 7, 2021
Daha Fazla

  Mutlaka Sahip Olmanız Gereken 7 Sütyen

  Farklı modellerde tasarlanan sütyenler bir stili tamamlayan en önemli detaylardan biri diyebiliriz.

  Giysilerinizin kumaşı, dokusu, deseni ve kesimi tercih ettiğiniz sütyen ile kusursuz bir uyum yaratmalı. 

  D’She moda rehberinde bugün her kadının sahip olması gereken 7 sütyen modelini bulabilirsiniz.

  Sütyen bedeniniz muhtemelen hayatınız boyunca değişmiştir; bu, değişken kilo ve çocuk sahibi olmak gibi bir dizi nedenden dolayı olabilir.

  3 Adımda Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Sütyeninizin boyutunu ölçmek için bir ölçüm bandı alıp bir bant boyutunu işaretlemekten çok daha fazlası var. Sonraki üç adımda, göğüs çevresi ölçünüzü, ardından göğüs ölçünüzü ve son olarak kup ölçünüzü ölçmeye başlayacağız.

  Göğüs çevreniz, büstünüz ve göğüs kupunuz için doğru ve en güncel ölçümleri belirlemek, sütyenlerinizi nereden alırsanız alın, size uygun ve size uyan sütyenleri bulmanızı kolaylaştıracaktır.

  Adım 1: Çevre Ölçünüzü Bulun

  Göğüs çevrenizi ölçmeden önce hafif astarlı veya dolgusuz bir sütyen giydiğinizden emin olun. Bir mezurayı sırtınıza sıkıca sarın, yere paralel tutun ve doğrudan göğsünüzün altından ölçün. En yakın çift sayıya yuvarlayın ve çevre ölçünüzü not edin.

  Adım 2: Göğüs Ölçünüzü Bulun

  Ölçüm bandını sırtınızın etrafında göğüs seviyesinde tutun ve göğsünüzün en geniş kısmı boyunca ölçün, ölçüm bandını kendinize sıkıca ve yere paralel tuttuğunuzdan emin olun. Nefesinizi serbest bırakın. Yarım cm oynuyorsa yukarı yuvarlayın.

  1. Adım: Kup Ölçünüzü Belirleyin

  Kup boyutunun belirlenmesi, işlerin zorlaşabileceği yerdir çünkü kup boyutları üreticiye bağlı olarak değişebilir. Kup bedeninizi hesaplamanın en yaygın yolu, göğüs çevresi ölçünüzü göğüs ölçünüzden çıkarmak ve farkı kullanarak kup bedeninizi bir sütyen beden çizelgesine göre bulmaktır.

  Yukardaki tabloya göre beden ve CUP ölçümünün kesiştiği hane size sütyen ölçünüzü verecektir. Örneğin ilk ölçüm yaptığınız göğüs altı ölçümünüz (beden) 87cm ; göğüs üstü ölçümünüz (cup ) 100cm olarak yazdınız. Bu durumda Beden satırında 87’yi bulduk ve 85 beden olduğunuzu gördük. 85 sütununda alta doğru baktığımızda 100 Cup B’ye denk geldiğinden sütyen ölçünüz tam olarak 85B olur.

   

  Göğüs üstü ölçüsüyle göğüs altı ölçüsü arasındaki fark;

   

  6,5 cm’e kadar ise A CUP,

  6,5 cm – 13 cm’e kadar ise B CUP,

  13 cm – 19,5 cm’e kadar ise C CUP,

  19,5 cm – 26 cm’e kadar ise D CUP,

  26 cm -32,5 cm’e kadar ise DD CUP ölçüsüne sahipsiniz demektir.

   

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...