Modanın En Kült Detayı Ekose Desen

400

D’She Style moda🔝

Ekose desenler gardıropların ya vazgeçilmezidir ya da asla tercih edilmeyen bir moda detayıdır. İster çok sevin, ister uzak durun; ekose desenler moda tasarımcıları için kökleri 1700’lü yıllara uzanan kült bir tema olmuştur.

Ekose desenler aslında bir İskoç klanını veya coğrafi bölgesini diğerlerinden ayıran benzersiz kelt kumaş desenleridir. Her bir ekose deseninde kullanılan farklı renkler ve çizgilerin kalınlığı eşsiz güzellikte dokunmuş tartan kumaşı özel kılar.

Doksanların başında grunge hareketin sembolü olan desen, kültürel fenomen Vivienne Westwood tarafından punk esintili ünlü ekose hareketinin başlatılması ile kabanlardan cüzdanlara neredeyse her yerde kullanılan popüler bir desen halini aldı. Alexander Mcqueen, Marc Jacobs, Burberry, Tommy Hilfiger gibi dünyaca ünlü markalar hemen her sezon koleksiyonlarında ekose desene özel bir yer ayırdılar.

Geçmişte isyanı simgeleyen ekose desenleri, ana akımı bozmadan kendine özgü hale getiren popüler kültür mükemmel kırmızıyı star rengi kabul ederek kullanmaya devam ediyor.

Ekose desen sizin için vazgeçilmez ise veya üzerinizde nasıl duracağından ve ne ile eşleştireceğinizden emin değilseniz, stil önerilerinden ilham alabilirsiniz.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

Photo Credit: Melis Ekrem Instagram