Ana Menü

Modada Kobalt Mavisi Etkisi

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

İlkbahar-Yaz sezonu renklerinin arasında güçlü etkisiyle kolayca fark edilen kobalt mavisi, podyumlardan sonra sokak stillerinde de karşımıza çıkmaya başladı.

Bu yaz romantik ve soft renklerde çiçekli elbiseler, pantolon ceketler ile pastel tonlarda çantalar, ayakkabılar ve aksesuarlar hemen her yerde kendini gösterirken, mavinin en dikkat çekici tonu bütün diğer renklerden farklı enerjisiyle kendini gösteriyor.

 

Pek çok tasarımcının koleksiyonunda yer verdiği kobalt mavisi moda dünyası ile birlikte makyaj trendlerini de etkisi altına almış halde.

 

Göz alıcı mavi farlar ve ışıltılı ojeler yeni sezonda bir hayli popüler.

 

 

Tepeden tırnağa canlı maviyi stilinize uyarlayacağınız gibi yalnızca güneş gözlüğünde, çantada ya da topuklu stilettolarda da kullanmanız mümkün.

Renklerin neredeyse hemen her alanı saran etkisi yalnızca moda akımı ile sınırlı kalmıyor ve dekorasyon fikirlerinde de kobalt mavisinin yüksek enerjisine rastlıyoruz.

 

Kobalt mavisinin canlı etkisini aksesuarlarda da görüyoruz. Büyük püsküllü küpelerde, deri ve zincirden tasarlanan bilekliklerde, taşlı kolyelerde kobalt mavisi kendini belli ediyor.

Safirin göz kamaştırıcı renginin her dönem farkında olan mücevher tasarımcıları bu yıl da koleksiyonlarında kobalt mavisini ön plana çıkarıyorlar.

Bu yıl renkli güneş gözlükleri trend olma özelliğini taşımayı sürdürüyor. Geçmiş yıllarda da tasarımcıların koleksiyonlarına dahil ettiği renkli güneş gözlükleri bu sezon adeta birer sanat eserine dönüşmüş olarak karşımıza çıkıyor. Elbette kobalt mavisi güneş gözlükleri ışıltısıyla farklı olduğunu ortaya koyuyor.

Moda dünyasından başka kobalt mavisi kozmetikte de yer alıyor. Canlı mavi farlar özellikle kahve tonları ile bir arada harika bir uyum sağlıyor. Bakır tonları ve ışıltılı mavi göz farlarını mutlaka denemenizi öneririz.

Mavi renk, yeni sezonda tırnaklarda da sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Mavinin muhteşem dokusunu manikürünüze eklemelisiniz.

Kobalt mavisi ilkbahar ve yaz sezonu ile sınırlı kalmıyor ve sonbahar-kış renklerinin de arasında yerini alıyor. Moda tasarımcılarının kış koleksiyonlarında kobalt mavisine sıklıkla rastlıyoruz.

Kobalt mavisini özellikle beyaz, siyah, kırmızı ve kahve tonları ile kombinlemenizi tavsiye ederiz.

Boynunuza bağlayacağınız bir fularda, göz makyajınızda ya da stilettolarınızda kobalt mavisi mutlaka yer almalı.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

 

 

 

Yukarı