Mine Yılmazbilek

596

D’She Style tavsiye eder 🔝

MAC Grup Fitness Koordinatörü D’She Kadını Sevgili Mine Yılmazbilek’e @mineyilmazbilek sorduk;

Dansın müzikle ve egzersizle uyumunu yakalamak ve  herkesin koreografiyle birlikte akışını sağlamayı nasıl başarıyorsunuz? Dansın ve sporun insanın hayatında hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kendini iyi hissetmesi adına yer alması  için tavsiyeleriniz nelerdir?

Müzik duymaya başladığınız an işte budur diyorsunuz. Ve vücudunuz akışa kendini bırakıyor. Dans etmek düşüncelerin beden bulmuş halidir. Bu yüzden,  dans koreografisi hazırlamak zorlayan bir durum değildir. Sadece akışına bırak, bedenin sana yol gösterecektir. Koreografiye uyumu sağlarken, bu gerçek sizin gerçeğiniz olmaya başlıyor ve aslında kendinizle yüzleşmiş, başarınızı test etmiş oluyorsunuz. Sizinle birlikte hareket eden, size kendini teslim eden kişileri gördükçe oradaki paylaşım bambaşka bir hal alıyor. Dans etmek hislerin beden bulması hali. Dersler esnasında her kişiye odaklanıp baktığınızda aynı hareketi yaparken bile farklı düşünceleri anlattıklarını görmeniz mümkün. Kadınlara gündelik hayatın streslerinden arınmaları ve sağlıklı bir bedene sahip olmaları için spora mutlaka yer açmalarını tavsiye ediyorum.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

#dshestyle #howdoesshe #dans #spor #egzersiz #mac #macfit #macfitnessacademy #mineyilmazbilek #sağlıklıyaşam #fitness #gym #dance #trainer #personaltrainer #tavsiye