9.2 C
İstanbul
Salı, Nisan 5, 2022
Daha Fazla

  Mercedes Benz Fashion Week ‘Tuvanam’ Defilesi

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında dün gece Zorlu PSM’de gerçekleşen defile ile Tuvanam @tuvanam , couture tasarımlarından oluşan koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sundu.

  Tuvana Büyükçınar Demir’in ‘İçinizde ışık yoksa hayat enerjiniz bitmiş demektir. İçinizdeki ışığı besleyin, ışığınız hiç sönmesin’ sözleriyle tarif ettiği koleksiyonun metalik kumaşlar ile hazırlanmış oluşu, her kadının sahip olduğu eşsiz güzellikteki ışığı sembolize ediyor.

  90’ların ruhunu taşıyan koleksiyonda kullanılan dokulu kumaşların üzerine işlenmiş payetler, gold, gümüş, antrasit ve bronz renklerde metalik ipekler, tüller, yumuşak kumaşlar ve ışıldayan aksesuarlar ile göz kamaştırıyor.

  Tuvanam AW 2018/19 couture koleksiyonu kadının insan olma hakkına ve cinsiyet sorgulamasına maruz kaldığı günümüze verilen bir tepki niteliğini taşıyor.

  Hazırladığı her koleksiyonunda tasarımlarındaki yaratıcılığı ile büyüleyen Tuvanam, ışıl ışıl parlayan tulumlar, elbiseler ve pantolonlar ile 2018-19 Sonbahar-Kış sezonunda yine kadın olmanın şıklığını ve zarafetini ortaya koyuyor.

  Çağla Şikel @cakobel79 ve Didem Soydan @didemsoydan ile birlikte 27 mankenin yer aldığı defilede toplam 30 parça bulunuyor. Tuvanam imzası ile hazırlanan koleksiyonu oluşturan ve birbirinden özenli el işçilikleri ile tasarlanan her parçada göze çarpan akan formlardaki kumaşlar, kadın siluetini ön plana çıkarıyor.

  Tuvana Büyükçınar Demir’in ikonikleşmiş klasik formları, işleme ve nakış detayları ile klasikleşmiş güçlü Tuvanam kadınını tamamlıyor.

  Hakan Öztürk kreatif direktörlüğünde gerçekleşen defilenin koreografisi ise Öner Evez ve Yakup Biçer imzasını taşıyor.

  Ayakkabı seçimlerinde İnci Deri, makyajda Mac, Bioderma ve saçlarda Loreal’in desteklediği koleksiyonda Mon Reve’nin zincir ve metal aksesuarları kullanılmış.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

   

   

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...