9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 7, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Sandviç Omlet Tarifi

  Yumurtasız bir kahvaltı düşünemem!diyorsanız, sizin için nefis bir tarifimiz var. Kolayca hazırlayacağınız sandviç omlet için, 3 yumurtayı çırpın ve tavaya dökün, üzerine iki dilim...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  Mart Ayı İstanbul Sanat Rehberi

  D’She Style kültür ve sanat🔝

  Etrafınıza baktığınızda gördüğünüz şey insanların korku dolu bakışları oluyor. Sanki bütün dünyanın yükünü omuzlarımızda taşıyor gibiyiz; endişe, kaygı ve acı kalbimizi paramparça ediyor. Hepimiz kendi kabuğumuza çekilmiş, olan bitenin kötü bir rüya olduğunu ve uyandığımızda geçip bittiğini duymayı bekliyoruz.

  Bir yandan hayatın devam ettiğini kabullenmek, bir yandan korkuyla kalabalıklara karışmak ise en zor handikap olsa gerek.

  Belki sanatın naif dokunuşu ruhunuza iyi gelir, bir an olsun sizi acıdan uzaklaştırabilir. Kültür ve sanat haberlerine göz gezdirmeye ne dersiniz?

  Mart ayında İstanbul’da sizin için seçtiğimiz gösteriler, konserler, tiyatro oyunları, yeni açılan mekanlar ve okunacak kitaplar şöyle;

  Gösteri

  İzmir’in Kızları Sezen Aksu’nun Şarkılarıyla Müzikli Oyun

  5-6-7 Mart – Uniq Hall

  Müzikli oyunun güçlü kadrosunda Gökçe Bahadır ,Olgun Toker,Burak Sevinç,Derya Alabora,Parla Şenol,Nihan Büyükağaç ve Seda Akman yer alıyor.

  Sevmekten Öldü Desinler

  12 Mart – Akatlar Kültür Merkezi

  Yeşilçam filmlerinden, arabesk şarkılara, biraz müzik, biraz hüzün, bolca kahkaha. Gönül, Mustafa, Hamdi, Sevda, Ahmet ve bu koskoca şehrin gölgesinde asla kaybolmayacak hayalleri.

  Oyuncular: Hande Subaşı, Hakan Bilgin, Bülent Alkış, Serdar Yeğin, Canan Atalay, Ceren Taşçı

   

   

   

   

   

  Konser

  Candan Erçetin Konseri

  19 Mart 21.00 – Zorlu PSM

  Turkcell Sahnesi

   

  Sertab’ın Müzikali

  14 Mart 21.00 – Zorlu PSM

  Turkcell Sahnesi

  Sergi

  Alexis Gritchenko – İstanbul Yılları Sergisi

  Meşher | 7 Şubat – 10 Mayıs

  Meşher bu yeni sergisinde 1919 – 1921 yılları arasında Moskova’dan kaçıp İstabul’a sığınan usta bir ressam, sanat eleştirmeni ve yazar Gritchenko’nun İstanbul günlerine odaklanıyor.

  Gritchenko’nun kariyerinde bir mihenk taşı olarak değerlendirilebilecek bu iki yıl İstanbul’da ürettiği eserlerin yanı sıra ressam, yazar ve sanatçılarla kurduğu bağlantılar ile de onun tanınan bir sanatçı olmasına aracı olmuştur. Sanatçının İstanbul’da kaldığı süre boyunca, işgal döneminin zorlu şartlarına rağmen elinde not defteri, kalemi ve fırçasıyla sokak sokak gezdiği şehrin canlı limanları, pazarları, ibadethaneleri ve görkemli anıtlarında gözlemlediği hareketi yansıttığı eserleri 10 Mayıs’a kadar görülebilir.

  Portreler, Fotoğraf Sergisi

  İstanbul Modern | 21 Aralık- 3 Mayıs

  İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi Türkiye’den çıkan en tanınmış portre fotoğrafçılarından biri olan Lütfi Özkök’ün hayatını geçirdiği Stockholm, İsveç’teki arşivinden derlenen bir portre seçkisine ev sahipliği yapıyor.

  Tesadüflerle dolu bir yaşam öyküsüne sahip olan sanatçının Stockholm ve İstanbul çevrelerinde edindiği tanışıklıklar ile arşivine eklediği fotoğraflarda 50’lerden 90’lara kadar olan dönemde sanat ve edebiyatın önemli isimlerini hatırlıyoruz. Beckett’ın belki de en çok kullanılan pozlarından birinin de yer aldığı sergiyi 3 Mayıs’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

  Kaynak: www.themagger.com

  Mekan

  Villa Emma

  Uzak Doğu ve Akdeniz mutfakları başta olmak üzere dünya mutfağından seçkin lezzetler restoranın menüsünde yer alıyor.

  Villa Emma konforlu ve arkadaşlarınızla rahatça sohbet edebileceğiniz bir restoran. Yazın üstü açılacak olan kış bahçeyi göz alıcı sanat eserleri donatıyor. Özenle oluşturulduğu belli olan detayları keşfetmek, burada size değer verildiğini hissettirecek.

  Gasto Street & Local Food

  Nişantaşı’nda, gastronomi dünyasının iki trendini birleştiren yeni bir restoran açıldı. Şef Emircan Canatar’ın kurduğu Gasto Street & Local Food hem yöresel yemeklere hem de sokak lezzetlerine odaklanıyor. Menüde esnaf işi adı altında Anadolu’nun farklı şehirleriyle özdeşleşmiş yemekleri bir arada bulabiliyorsunuz.

  Minval

  Akatlar Yaren Sokak’taki Minval; doğaya ve gıdaya saygılı, zanaatkar usulü üretim yapan bir pastane / fırın. İşletmenin sahibi Şef Zeynep Karahan’ın Cordon Bleu, Johnson and Wales, FIU gibi okullarda aldığı eğitimler ve sektördeki uzun yıllara dayanan bir tecrübesi var. Aynı zamanda mahalleli de olan Zeynep Şef, son derece yalın dizaynıyla misafirlerini karşılayan dükkanını tamamen kendi tasarlamış ve her detayla bizzat ilgilenmiş.

  Monster Tea Shop

  Bubble tea dünyasına girdiğinizde topçukların türüne göre seçeneklerinizin çeşitlendiğini görüyorsunuz. Monster Tea Shop inci çayı konsepti altında boba toplarıyla hazırlanan çaylarını öne çıkarıyorlar. Tayvan’da 1980’li yıllardan beri tüketilen ve tapyoka ile hazırlanan boba toplarını içeren çayları yudumladıktan sonra iş bitmiyor.

  Ağzınızda tuttuğunuz topları çiğnemek büyük keyif, yutmayı mümkün olduğunca geciktirmek isteyeceksiniz.  İmza tariflerinden biri olan Ege Mavisi’nde kelebek çiçeği çayı kullanılmış. Monster Boba ise esmer şeker şurubu içeriyor. Bubble tea meraklıları bu sempatik mekanda vakit geçirmekten hoşlanacaklar.

  Serafina Kanyon

  Akmerkez’deki İtalyan restoranının Kanyon şubesi. İtalyan mutfağını zarif bir ambiyansta deneyimlemek için doğru adres. İlk şubesi 1995 yılında açılan İtalyan restoranı Serafina, o günden beri dünyanın dört bir yanına uzanıyor. Amerika, Japonya, Brezilya ve İsrail gibi ülkelerden sonra Akmerkez şubesiyle Türkiye’ye de giriş yapan Serafina’nın artık Kanyon’da da bir restoranı bulunuyor.

  Yeni Çıkan Kitaplar

  Bir Kuşağı Anlamak, Bir Dönemi Anlamaktır / Evrim Kuran

  2000’lerin başından bu yana gördüklerimi kuşaklar üzerinden okumaya çalışıyorum. Kuşakları anlamak; geçmişi onurlandırmak, geleceği mümkün kılmak için fevkalade bir araç.

  Bir kuşağı anlamak, bir dönemi anlamaktır. Bir dönemi anladığınızda ise paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulursunuz. Ve sizin gibi olmayanları kendinize ait yargılarla değil, onlara ait gerçeklerle görmeniz mümkün olur.

  Bu mümkün olduğunda ise dönüşürsünüz. Birey olarak, kurum olarak, toplum olarak… Bu kitabı Z kuşağını anlamak isteyenler ve kuşağın ta kendisi için yazdım.

  Hiçbir bebek nankör, kibirli, tembel, yalancı, riyakâr, hırsız ya da katil olarak gelmez dünyaya. Bebeklikten çocukluğa ve oradan yetişkinliğe geçişteki yolculuk şekil verir iyi insan olma tercihine.

  Hız ve rekabetle şekillenen ama asla bütünlenmeyen, her şeyin fiyatının bilindiği fakat değerinin bilinmediği bu çağda, biz yeni nesil ebeveynler mutlu çocuk yetiştirmek obsesyonuna kapılıyoruz.

  Bu nesle iyi bir dünya bırakamıyoruz; dilerim iyi bir nesil bırakıyoruzdur dünyaya…

  – Evrim Kuran

  Tanıtım Bülteninden

  Ruh Eşin Nerede? Can Aydoğmuş

  Dünyada her nerede olursan ol, seninle buluşmak istiyorum…

  Bu yaşamda ömrümüzün yettiği kadar beraber olmak üzere seni çağırıyorum…

  Sizi her anlamda mutlu edecek ve tamamlayacak insanı… Ruh eşinizi hayatınıza çekmeye hazır mısınız?

  Sürekli aynı yanlışlara düşmekten, yanlış insanları hayatınıza çekmekten bıktınız mı?

  Eşinizle veya sevgilinizle daha mutlu olmak, aşk ilişkinizle ilgili farkındalığınızı artırmak, tekrar ettiğiniz hataların ardında yatan sebepleri öğrenip çözmek mi istiyorsunuz?

  Ruh Eşin Nerede? sayesinde bütün bunlar için uygulamanız gereken ritüelleri ve teknikleri keşfedebileceksiniz.

  Dahası, nihayet farkındalığa ulaşıp ruh eşinize kavuştuktan sonra özgürleşecek ve aydınlanma yolunda ilerleyerek hayatınızda mucizelere tanık olacaksınız!

  Tanıtım Bülteninden

  Çalışan Anne / Irmak Özkaşıkçı Orman

  Dünyadaki en kalabalık azınlık grubu kadınlar, erkek egemen iş dünyasında hayatta kalmaya çalışırken sayısız bedel ödüyor. Genç, yaşlı, evli, bekar, anne ya da değil; bireyliğinin her aşamasında zorluklarla karşılaşıyor.

  Anne olmaksa hayatı sonsuza kadar değiştiriyor. İnsan aynı anda hem ne kadar önemli, hem de ne kadar önemsiz olduğunu hissediyor. Kahkahalarla gülerken birden ağlamak istiyor, ağlarken çocuğu görüp de üzülmesin diye saklanıyor. Yatağa yattığında dahi sürekli olarak kafasından planlar yapıyor ve bir türlü kendini bırakamıyor.

  Bu kitap beyaz yakalı olup kurumsal koridorları arşınlayanlara, girişimci kadınlara, kendi işinin patronlarına, ev kadınlarına, anne olduktan sonra çalışma hayatına ara verenlere, çocuk sahibi olmayı düşünenlere, çocuğu her hastalandığında aklının bir köşesini evde bırakanlara, ne olursa olsun kariyerine devam edenlere, çalışıp üretmek için her gün mücadele edenlere, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çaba gösterenlere, annelere, teyzelere, kardeşlere; tüm kadınlara ve onların destekçilerine yazılmıştır. Tanıtım Bülteninden

  16-8 Sirkadiyen Diyet

  Prof. Dr. Metin Özata

  Uzm. Dyt. Gizem Keservuran

  Sağlıklı bir yaşam için yediğiniz gıdalar kadar bunların ne zaman yendiği de çok önemli! Vücut ritmine yani biyolojik saate uygun beslenme size ‘ruh, zihin, beden’ bütünlüğünde sağlıklı olma hali sağlar.

  Vücudumuzdaki her hücre ve organ kendi içinde 24 saatlik ritme göre hareket eder. Buna sirkadiyen ritim veya biyolojik saat denir. Hormonlar, metabolizma, bağışıklık sistemi, bağırsaklardaki faydalı bakteriler ve uyku-uyanma döngüleri bu ritim sayesinde hassas bir dengede çalışır.

  Sirkadiyen ritimle hücreler ve organlar belirli zamanlarda dinlenir, belirli zamanlarda çalışır. Eğer organların dinlenmesine fırsat vermezseniz vücut ritminiz bozulur ve obezite, diyabet, kalp hastalıkları, tansiyon, psikolojik bozukluklar ve kronik hastalıklar tetiklenir.

  Sirkadiyen Diyet fazla kiloları, pre-diyabeti ve yeni başlamış tip 2 diyabeti yok eden biyolojik saatimize uygun bir beslenme şeklidir. Bu beslenme modelinde sağlıklı kilo verme ve yağ yakımı yanında hücre yenilenmesi, organel disfonksiyonların onarımı ve yenilenmesi, doku onarımı, yaşlanmanın gecikmesi, egzersiz performansının artması gibi süreçler de hız kazanır.

  Modern tıp sirkadiyen ritim ve aralıklı açlığın sırlarını henüz keşfetmeye başladı ama ayurveda ya da Çin tıbbı gibi birçok geleneksel tamamlayıcı tedavi sisteminde temel prensip sirkadiyen ritme dayanıyor.

  Bu kitabı okuyun, işe ufak değişimlerle başlayın, sonucu iki ay içinde gözlemleyin. Yedi günlük diyet örneğiyle birlikte…

  Tanıtım Bülteninden

  Aşk Meselesi / Naciye Demirkol

  Bir kadın, bir erkeğin boşuna her şeyi değildir; nefesidir, elleri, yoldaşı, hayat arkadaşı, anlamı, rüyaları, hayali, kalbinin atışı aynı zamanda hem ritmi hem de ritmini değiştirendir. Kalbe ait olanıdır. Karşılıksız, masumca seveni, duyguları yoğun yaşayanı, hisleri güçlü olanı, bakınca gözleri dolanı, her şeyi ile her şeyi olanıdır.

  Bir erkek, bir kadının boşuna her şeyi değildir. Aşkın koruyucusu, kadınına, aşka kıyamayan, doyamayanıdır. Masumiyeti; kadına hissettireni, sonsuz seveni, yaşatanı, adım attıranı, sıcaklığı, şefkati vereni, hissedip, hissettirenidir.

  Erkeğin terk etmesi zor, kadının ki ise imkansızın gerçekleşmesidir ve nihayet ayrılık, Aşk için hep acıdır. Bu yüzden AŞKI, sahip olmak yerine ait olmayı hisseden kalplerde yaşamak gerekir.

  Ve bu yüzden “AŞK MESELESİ” ne kadın ne erkek meselesi sadece bir “kalp meselesi”dir.

  Tanıtım Bülteninden

  Yeni Filmler

  9 Kere Leyla

  20 Mart 2020 / Komedi

  Yönetmen Ezel Akay

  Oyuncular: Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu

   

  Konusu:

  9 Kere Leyla, genç sevgilisi için eşinden ayrılmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor.

  Parazit

  En iyi film Oscar ödülü başta olmak üzere pek çok dalda  aday gösterilen ve ödül alan bir film.

  Yönetmenliği ve senaristliği Bong Joon-ho tarafından yapılan 2019 çıkışlı Güney Kore kara komedi, gerilim filmi.

   

  Başlıca oyuncuları Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-shik ve Park So-dam.

   

   

  Seberg

  Benedict Andrews’in yönetmen koltuğunda olduğu gerilim biyografi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Kristen Stewart, Margaret Qualley ve Zazie Beets bulunuyor. 

  Film, 60’ların sonunda insan hakları hareketi ve Black Panther oluşumuna verdiği destekten ötürü gözetim baskısını şiddetli bir şekilde uygulamaya koyan J. Edgar Hoover yönetimindeki FBI’ın radarına giren Jean Seberg’ün hayatının bu trajik kısmını konu alıyor. 

   

   

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Sandviç Omlet Tarifi

  Yumurtasız bir kahvaltı düşünemem!diyorsanız, sizin için nefis bir tarifimiz var. Kolayca hazırlayacağınız sandviç omlet için, 3 yumurtayı çırpın ve tavaya dökün, üzerine iki dilim...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  Editörün Seçimi

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar Tarifi

  Sizin için harika bir tarifimiz var. Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar tarifini biz çok sevdik, sizin de denemenizi istedik. Mis gibi kokan bir fincan...

  Bir Hayali Nasıl Gerçeğe Dönüştürebilirsiniz?

  Hayat ne istediğini bilenlere daima yardım eder. Ne istediğini bilmek demek, insanın kendisi için neyi layık gördüğünden emin olma halidir. Küçük bir şüpheye ve...

  Yaban Mersinli Yulaflı Fincan Kek Tarifi

  Sadece 30 dakikada hazırlayacağınız yaban mersinli yulaflı fincan keki ile haftaya başlamak ister misiniz? Malzemeler (1 kişilik) 1 bardak yulaf ezmesi 1/2 muz 1/2 bardak yaban mersini 1 yemek...