9.2 C
İstanbul
Cuma, Ekim 23, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Long Time Liner ile Kalıcı Kaş Tasarımı

  Long Time Liner ile Kalıcı Kaş Tasarımı

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder 🔝

  D’She Kadını Sevgili Belgin Kırmızıtaş’a kalıcı makyaj uygulaması olan ‘Long Time Liner’ hakkında merak edilenleri sorduk ve aynı yöntemle gerçekleştirilen kaş tasarımını izledik.

  Erdem Kıramer Güzellik Salonu Etiler’de uygulama esnasında söyleşi yaptığımız Belgin Kırmızıtaş, Long Time Liner uygulamasının Microblading’e göre çok daha acısız, ağrısız ve güvenilir olduğuna dikkat çekerken, Long Time Liner ile ilgili bilinmesi gereken her şeyi tüm ayrıntıları ile anlattı.

   

  ‘Long Time Liner; pigmentasyon yöntemi kullanılarak, organik boya ve metotlarla kişilerin doğuştan ya da sonradan olan cilt problemlerini örten bir sistem.

  Uygulamada kişiye özel tek kullanımlık steril organik boyalar kullanılır. Kullanılan organik boyaların yan etkisi bulunmamaktadır.

  Ağrısız ve acısız olması nedeniyle tercih edilen uygulama, ince uçlu kalem benzeri bir cihaz ile cilt üzerinde, istenilen bölgeye, belirlenen şekilde yumuşak bir çizim yapılarak uygulanır. Belirtmekte fayda var; renk cildin sadece epidermis tabakasında uygulanır. Bu sayede kanama, kabuklanma ve kızarıklık gibi problemler ortaya çıkmaz.’

  Uygulama esnasında kişinin yüz hatlarına son derece uygun olan tasarım belirlenir ve şablon bir çizim yapılır. Kalemle belirginleştirilen hat üzerinden geçilerek kalıcı makyaj gerçekleştirilir. Kişiye göre değişmekle beraber kalıcı kaş uygulaması yaklaşık bir saat sürmektedir.

  Herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmayan kalıcı makyaj uygulaması, kaşlarla birlikte kirpik dipleri ve dudaklarda da rahatlıkla yapılabilir. Özellikle belirtmekte fayda var; Long Time Liner cildin sadece epidermis tabakasında uygulandığından, hemen sonrasında suya ya da güneşe hassasiyet söz konusu değildir. Bu yöntemi tercih eden kişiler seanstan sonra normal hayatlarına geri dönebilirler.

  Long Time Liner ile kaş tasarımı yapıldıktan on beş gün ile bir ay sonra uygulama kontrol edilir ve ihtiyaç duyulan bölgeler rötuşlanır. Yaklaşık bir yıllık ömrü olan uygulama, kişiye göre farklılık gösterir ve bazen bu süre iki yıla kadar uzayabilir.

  Dudaklarda uygulanan Long Time Liner’da ise, dudak yapısına uygun, doğallığı bozmayacak renkler seçilir ve dört aşamalı olarak uygulama gerçekleştirilir. Dudak için kalıcı makyajın dayanıklılık süresi iki yıldır.

  Benzer şekilde kirpik diplerine uygulanan ve daha derin bakışlara sahip olmanızı sağlayan kalıcı makyajın dayanıklılık süresi dudakta olduğu gibi iki yıldır.

  Her mevsimde, özellikle yoğun iş temposuna sahip kadınlar için büyük kolaylık sağlayan Long Time Liner ile daima bakımlı görünmek ve makyaj ile geçen zamanı doğru değerlendirmek mümkün.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Sephora’da Seçtiğimiz 15 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç durmadan...

  Sonbahar Mevsimi İçin En Çekici 10 Nail Art

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Göz Altı Halkaları İçin En İyi 10 Krem

  Hepimiz çaresizce koyu halkaları ortadan kaldırmaktan ve ince çizgileri yumuşatmaya kadar her şeyi yapmaya yardımcı olacak en iyi göz kremini arıyoruz - tercihen dördünü...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

  Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere...