Lale Danışman

746

D’She Style tavsiye eder 🔝

Başarılı gazeteci D’She Kadını Sevgili Lale Danışman’a @laledanisman sorduk;

Türkiye’de kadın bir gazeteci olarak mesleğinizi en iyi şekilde ortaya koyuyorsunuz. Gazeteciliğin, özellikle bir kadın için keyifli ve aynı zamanda zorlayıcı yanları nelerdir? Siz meslek hayatınız boyunca kimleri kendinize örnek aldınız? İyi bir gazeteci olmak için kendinizi nasıl geliştirdiniz? Genç gazeteci adaylarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Mesleğimde duayenlerimin söylediği bir sözü çok severim; ‘Gazeteci olunmaz, gazeteci doğulur”. Yaptığımız işte, gün ve saat aralığı yok. Anahtar nokta, mesleğe duyduğunuz aşk! Ben meslek hayatımda kendime babamı örnek aldım. İkimizde Ege Üniversitesi’nde gazetecilik okuyarak yaşama atıldık. Babam, zekası, disiplini, etik duruşuyla her zaman idolümdür. Genç gazeteci adayları için kendi mesleki tecrübelerime dayanarak vereceğim tavsiyelerin ilki, yaşadıkları zorluklara rağmen pes etmemeleri ve bununla beraber sürekli okuyarak, araştırarak kendilerini geliştirmeleri olacaktır. Gazetecilik meslek ilkelerini kendilerine hayat boyu rehber edinmeleri, objektif bakış açısından sapmadan, ahlaki değerlerden vazgeçmeden haber yaparak insanları doğru şekilde aydınlatmaları da mesleki değerler bakımından hayli önemlidir. Haber yapmak, bana her zaman ayrı bir heyecan ve haz vermiştir. Bu da motivasyonumu kamçılarken, yaratıcılık yönümü geliştirdi diyebilirim. Başarıya açılan kapının anahtarı bu olduğuna inanıyorum.

Daha iyi bir kariyere sahip olmak için D’She Style’da kalın.

#dshestyle #howdoesshe #laledanisman #milliyetgazetesi #milliyetcadde #cemiyet #güzellik #yaşamtarzı #lifestyle #media #press #journalist #columnist #reporter #magazin #magazine #tavsiye