9.2 C
İstanbul
Salı, Temmuz 14, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Kuru Fırçalamanın Vücut Bakımındaki Yararları

  Kuru Fırçalamanın Vücut Bakımındaki Yararları

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Yüz bakım rutinimiz konusunda gayretli olan bizler bile bazen vücudumuza dikkat etmeyi unutabiliriz, bu nedenle düzenli bir kuru fırçalama rutini başlatmak, öz bakımı uygulamak ve vücudu ihmal etmemek için harika bir yol olabilir. Cilt bakımının pratik faydalarının ötesinde, kuru fırçalamanın her zaman ayaktan başlayıp kesinlikle meditatif ve ruhsal yarar sağlaması için kalbe doğru uygulanması gibi bazı ritüel unsurları vardır. Kuru fırçalama sayesinde vücudunuza pek çok yarar sağlayabilirsiniz.

  Kuru fırçalamanın vücudun veya cildin “detoksifiye edilmesine” yardımcı olduğu söylenir, çünkü vücudumuzun deriden detoksifiye etmesinin tek yolu terlemedir ve hatta bu oldukça azdır. Böbreklerimiz ve karaciğerimiz toksinlerin temizlenmesinden sorumlu organlardır ve kuru fırçalama onları etkilemeyecek, deri yüzeyindeki gözenekleri açacaktır.

  Eğer kuru fırçalama çok sık veya çok agresif bir şekilde yapılırsa hassas cildi kesinlikle tahriş edebilir. Bu yüzden haftada sadece iki ya da üç kez yapmanızı ve nazik olduğunuzdan ve çok fazla güç kullanmadığınızdan emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

  Bakım dünyasında adı sık sık geçen kuru fırçalama tekniği, kusursuz kış bronzluğundan plajın en pürüzsüz bacaklarına sahip olmanıza kadar birçok yönden size yardımcı oluyor. Vücut bakımı için önemli adımlardan biri olan ve günlük uygulamayla gözle görülür sonuçlar elde edeceğiniz bu tekniği mutlaka denemelisiniz. Cilt bakımınızda kuru fırçalamanın 5 kilit noktasını sizin için araştırdık.

  Bu tekniğin en bilinen özelliği tabi ki cilde uyguladığı nazik eksfoliasyon. Özellikle kuruluktan ve doku eşitsizliklerinden şikayetçiyseniz kuru fırçalama tekniği size yenilenmiş ve canlanmış, nefes alan bir cilt sunuyor.

   

   

  Uyguladığı mekanik eksfoliasyonun yanında kuru fırçalama vücudun fazla yağını, kirini temizliyor ve dolu gözenekleri de derinlemesine arınmasını sağlıyor, geriye pürüzsüz ve nefes alan bir sonuç bırakıyor.

  Kuru fırçalama dokunuşlarıyla hızlanan kan dolaşımının faydaları saymakla bitmez. Metabolik atıkların azalmasından hızlanan hüre yenilenmesine kadar birçok artısı olan bu durum daha enerjik ve gençleşmiş bir cilt için birebir.

  Bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan lenfatik sistem, kuru fırçalama ile uyarılarak harekete geçiyor. Hücrede atıkların toplanmasından sorumlu olan bu sistemin uyarılmasıyla vücut toksinlerden daha hızlı ve etkili bir şekilde kurtuluyor, cilt bir anlamda kendine detoks uyguluyor.

  Kan dolaşımının hızlanmasının ve bu tekniği uygularken yapılan cilt masajı sonucunda selülitlerin azalması kaçınılmaz. Fırçalama esnasındaki hareketlerle cilt altındaki sert yağ depoları yumuşuyor ve yağ molekülleri daha sistematik konumlanmasıyla selülit görünümü azalıyor.

  Özellikle sessiz ve loş bir ortamda yapıldığında kuru fırçalamanın stres atma özelliği bulunuyor. Yapılan masajla kan dolaşımı artan, enerjisi yükselen ve toksinlerinden arınan cilt spa bakımı görürken gün içinde stresle gerilen ve sertleşen kaslar rahatlıyor ve gevşiyor.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  *Kaynak: www.vogue.com.tr

  Son Yazılar

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır. Elbette...

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi. İyi bir pedikür bakımından sonra...

  En İyi 12 Güneş Koruyucu Ürün

  D’She Style güzellik🔝 İyi bir güneş kremi, güneşin UVA ve UVB ışınlarının cildimizin ve hücrelerinin sağlığı üzerinde tahribat yaratan zararlı etkilerini engeller. SPF serum ya...

  Yaz Mevsiminin En Çarpıcı Saç Modeli Örgüler

  D’She Style güzellik🔝 Havalar ısınmaya başladığında saçlarımıza kolayca şekil vermek isteriz. Nemden etkilenmemesi ve gün boyu stilini koruması ise saç modeli seçimlerimizi belirleyen iki etkendir. Güneşli...

  Gözenek Bakımında En İyi 10 Ürün

  D’She Style güzellik🔝 Cilt bakım rutini söz konusu olduğunda, genişlemiş gözeneklerle uğraşmak; akne ile savaşmak veya kırışıklıkları önlemek kadar büyük bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak...