9.2 C
İstanbul
Pazar, Ekim 25, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Kuru Fırçalamanın Vücut Bakımındaki Yararları

  Kuru Fırçalamanın Vücut Bakımındaki Yararları

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Yüz bakım rutinimiz konusunda gayretli olan bizler bile bazen vücudumuza dikkat etmeyi unutabiliriz, bu nedenle düzenli bir kuru fırçalama rutini başlatmak, öz bakımı uygulamak ve vücudu ihmal etmemek için harika bir yol olabilir. Cilt bakımının pratik faydalarının ötesinde, kuru fırçalamanın her zaman ayaktan başlayıp kesinlikle meditatif ve ruhsal yarar sağlaması için kalbe doğru uygulanması gibi bazı ritüel unsurları vardır. Kuru fırçalama sayesinde vücudunuza pek çok yarar sağlayabilirsiniz.

  Kuru fırçalamanın vücudun veya cildin “detoksifiye edilmesine” yardımcı olduğu söylenir, çünkü vücudumuzun deriden detoksifiye etmesinin tek yolu terlemedir ve hatta bu oldukça azdır. Böbreklerimiz ve karaciğerimiz toksinlerin temizlenmesinden sorumlu organlardır ve kuru fırçalama onları etkilemeyecek, deri yüzeyindeki gözenekleri açacaktır.

  Eğer kuru fırçalama çok sık veya çok agresif bir şekilde yapılırsa hassas cildi kesinlikle tahriş edebilir. Bu yüzden haftada sadece iki ya da üç kez yapmanızı ve nazik olduğunuzdan ve çok fazla güç kullanmadığınızdan emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

  Bakım dünyasında adı sık sık geçen kuru fırçalama tekniği, kusursuz kış bronzluğundan plajın en pürüzsüz bacaklarına sahip olmanıza kadar birçok yönden size yardımcı oluyor. Vücut bakımı için önemli adımlardan biri olan ve günlük uygulamayla gözle görülür sonuçlar elde edeceğiniz bu tekniği mutlaka denemelisiniz. Cilt bakımınızda kuru fırçalamanın 5 kilit noktasını sizin için araştırdık.

  Bu tekniğin en bilinen özelliği tabi ki cilde uyguladığı nazik eksfoliasyon. Özellikle kuruluktan ve doku eşitsizliklerinden şikayetçiyseniz kuru fırçalama tekniği size yenilenmiş ve canlanmış, nefes alan bir cilt sunuyor.

   

   

  Uyguladığı mekanik eksfoliasyonun yanında kuru fırçalama vücudun fazla yağını, kirini temizliyor ve dolu gözenekleri de derinlemesine arınmasını sağlıyor, geriye pürüzsüz ve nefes alan bir sonuç bırakıyor.

  Kuru fırçalama dokunuşlarıyla hızlanan kan dolaşımının faydaları saymakla bitmez. Metabolik atıkların azalmasından hızlanan hüre yenilenmesine kadar birçok artısı olan bu durum daha enerjik ve gençleşmiş bir cilt için birebir.

  Bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan lenfatik sistem, kuru fırçalama ile uyarılarak harekete geçiyor. Hücrede atıkların toplanmasından sorumlu olan bu sistemin uyarılmasıyla vücut toksinlerden daha hızlı ve etkili bir şekilde kurtuluyor, cilt bir anlamda kendine detoks uyguluyor.

  Kan dolaşımının hızlanmasının ve bu tekniği uygularken yapılan cilt masajı sonucunda selülitlerin azalması kaçınılmaz. Fırçalama esnasındaki hareketlerle cilt altındaki sert yağ depoları yumuşuyor ve yağ molekülleri daha sistematik konumlanmasıyla selülit görünümü azalıyor.

  Özellikle sessiz ve loş bir ortamda yapıldığında kuru fırçalamanın stres atma özelliği bulunuyor. Yapılan masajla kan dolaşımı artan, enerjisi yükselen ve toksinlerinden arınan cilt spa bakımı görürken gün içinde stresle gerilen ve sertleşen kaslar rahatlıyor ve gevşiyor.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  *Kaynak: www.vogue.com.tr

  Son Yazılar

  Sephora’da Seçtiğimiz 15 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç durmadan...

  Sonbahar Mevsimi İçin En Çekici 10 Nail Art

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Göz Altı Halkaları İçin En İyi 10 Krem

  Hepimiz çaresizce koyu halkaları ortadan kaldırmaktan ve ince çizgileri yumuşatmaya kadar her şeyi yapmaya yardımcı olacak en iyi göz kremini arıyoruz - tercihen dördünü...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

  Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere...