9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 18, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Fincanda Tarçınlı Rulo Kek Tarifi

  Sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz muzlu ve tarçınlı rulo kek tarifini biz denedik çok sevdik. Sizin de denemenizi istedik. Harika bir hafta olsun! Malzemeler 1 adet muz 2/3 bardak...

  Karşınızdakinin Aslında Kim Olduğunu Fark Edin!

  Yaşadığımız ilişkilerin bizi nereye götürdüğü ya da ‘Götürmediği!’ bellidir. Karşımızdaki kişinin tutumundan, ilişkiye verdiği değerden ya da en basiti bizi ne denli önemsediğinden bunu anlamak...

  9 Adımda Gardırop Stilini Yenile

  Pandemi sürecinin alışveriş tercihlerimizle birlikte giyim stilimizi de değiştirdiğini artık hepimiz biliyoruz.💯📌 Eğer her sabah ne giyeceğinize karar veremiyorsanız ve hatta gardırobunuz ağzına kadar ‘Bir...

  Oğlak Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 2021 yılının ilk Yeni Ay’ının astrolojik etkilerini yorumladı. OĞLAK BURCUNDA YENİ AY Merhaba Sevgili Dostlarım; 2021 yılının ilk Yeni Ay’ı 13 Ocak...

  Kova Burcunda Dolunay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 3 Ağustos günü saat 18.58’de gerçekleşecek olan KOVA BURCUNDA DOLUNAY’ın etkilerini anlattı.

  3 Ağustos 2020 Pazartesi günü 11 derece Kova burcunda özgürlükçü, sınırları ve kuralları yok saymaya meyilli, URANYEN tarzda sarsıcı ama bir o kadar da UYANIŞA davet eden marjinal bir DOLUNAY deneyimleyeceğiz.

  Bu GÖKSEL olayın etkilerini 15 gün boyunca üzerimizde hissedeceğiz. Bu süreç içerisinde bireyselliğimiz ve yaratıcılığımız daha fazla ön planda çıkabilir. Aynı zamanda bizleri oldukça zorlayacak türde bir takım deneyimler yaşayabiliriz. Sevgili Dostlarım aslında tüm bu özgürleştirici, hayatımızda rutin olarak devam eden konu başlıklarında  yenilik ve değişiklik yapma isteğimizi tetkikleyen etkiler 2018 itibariyle Uranüs’ün BOĞA burcuna geçiş yapması ile birlikte başlamıştı. Şimdi ise sabit burçlar arasında meydana gelecek olan bu tamamlanma enerjisi bizleri bir taraftan bir hayli zorlarken, diğer taraftan da bizleri yenilenmeye ve uyanmaya davet ediyor.

  Bu dönemde bizler sosyal konular, hümanist girişimler ve bireysel olarak kendi varoluş amacımızı ön plana çıkarmak üzere hareket etmeye yönelik yeni bir takım davranış kalıpları geliştirmemiz gerekiyor. Eskiden beri devam eden alışkanlıklar, düşünce ve iletişim şekillerimiz, arkadaşlıklar, sevgiye, ailemize, anne ve babamıza, maddeye veya paraya olan bakış açımız, hayattan keyif aldığımız konular, sosyal algı ve paylaşımlar, beğeniler ve özgünlük gerektiren durumlara karşı büyük bir farkındalık ve yeni bir bilinç sistemi içinde hareket etmeye başlayacağız. Herkesin kendi doğum haritasında Kova burcu hangi evinde ise o alanda büyük bir uyanış ve yenilenme enerjisi meydana gelecektir.

  Maksimum boyutta bir takım FARKINDALIKLAR deneyimleyecek olduğumuz bu dönemde; kendi gerçekliğimiz ile yüzleşecek ve kendi yansımamız ile ilgili bir takım muhasebeler içine gireceğimiz bir zaman diliminde olacağız. Üzerimizde baskı kuran, sıkışıklık ve arada kalmışlık hissi veren, eski ile yeni arasında bir karar verme zorunluluğu yaşadığımız her türlü durum, bizleri son derece gergin bir ruh hali içine sokacaktır.

  Uranüsyen temaların fazlasıyla aktive olacağı bu dönemde her türlü ikili ilişki adına beklenmedik sürpriz bir takım ayrılıklar, sonlanmalar ve sarsıcı uyanışlar gündeme gelebilir.

  Özgürlük ihtiyacımız tavan yapabilir. İçimizdeki asi ruh bir anda alevlenebilir. Kendi ihtiyaçlarımız, istek ve arzularımız ön plana çıkabilir.

  Her şeyden ve herkesten bağımsız bir şekilde hareket etmeye meyilli olabiliriz. Kimse için kendi bireysel ihtiyaçlarımızdan vazgeçmeye gönüllü olmayabiliriz.

  Devamlı aynı kişiler ile birlikte olmak ve bir şeyler yapmak yerine farklı kişilerle bir arada olma ve yerlere gitme ihtiyacımız artabilir.

  Fedakarlık kelimesi bu dönemde gündem dışı olabilir.

  Pozitif yönde ise, ikili ilişkilerde canlılık, elektriklenme yaratan, kalıplaşmış ve sıradanlaşmış, heyecanını yitirmiş olan birlikteliklere farklı şekilde kendini ifade etmeye yönelik bir takım davranış kalıplarının getirdiği, güzel ve yenileyici, heyecan ve motivasyon katan bir enerji akışına sebep olacaktır.

  Son derece girişimci ve yenilikçi bir ruh hali içinde hareket etmeye başlayabiliriz.

  Sabit burçlar arasında meydana gelen bu Dolunay bizlerin kararlı ve inatçı bir şekilde davranmasına neden olacaktır. Geçtiğimiz haftasonunda meydana gelen Merkür – Pluton karşıtlığı ve Güneş – Uranüs karesinin etkilerinin daha da görünür hale geldiği bu Dolunay enerjisi ile birlikte artık bir takım şeyler eskisi gibi olmayacaktır. Kendi sınırlarımızı aşmak için biraz daha fazla çaba sarfetmemiz gerekebilir. Şimdi, daha gerçekçi ve mantıklı bir şekilde düşünüp hareket etmemiz gereken bir zaman diliminde olacağız. Geleceğe yönelik alacak olduğumuz kararlarda ise duygulara pek yer vermememiz gerekecek. Şayet duygularımız ile hareket edersek bir takım engellere, zorluklara, kısıtlamalara, hayal kırıklıklarına ve çabuk bitecek olan bir işin uzamasına neden olabiliriz.

  Bireysel olarak her ne kadar ilerlemeye ve yenilenmeye açık güzel bir Dolunay enerjisi deneyimliyor olsak da  global olarak oldukça sarsıcı, üzücü, can yakıcı ve zorlu bir takım durumların meydana geleceği bir Dolunay enerjisi bizleri bekliyor Sevgili DOSTLARIM. Toplumsal olarak kaotik bir takım durumlar söz konusu olabilir. 19 Ağustos tarihine kadar bir sürü beklenmedik, sarsıcı, ani, farkındalık yaratıcı ve bizleri toplumsal olarak uyanışa davet edecek türde bir takım olaylar meydana gelebilir. iİsyanlar ve başkaldırılar söz konusu olabilir. Gündelik hayatımızda bu tür ani gelişmeler sonucunda bazı değişiklikler söz konusu olabilir. Kitlesel hareketler ve siyasi konular fazlasıyla gündemde olacak gibi görünüyor. Magazinsel olaylarda ve skandalvari haberlerde artış söz konusu olabilir. Sosyal medyada daha çok olmak isteyeceğimiz bu dönemde yeni hesap veya internet sitesi açabiliriz.

  İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde (e- ticaret) hırsızlık yaşanabilir, DİKKAT! Siber saldırılar, hacklemeler veya İnstagram hesabı çalmak gibi dijital suçlarda artış meydana gelebilir. Yeni dijital kitaplar basılabilir ve internet üzerinden yeni eğitimler almamız söz konusu olabilir. Medya ve televizyonda ünlüler ile ilgili şok edici haberler ve bugüne kadar gizli kalmış durumlar gün yüzüne çıkabilir. Marjinal ve sıradışı ilişkiler ifşa olabilir.

  Uranüs’ün Boğa burcunda ilerliyor olması ve Dolunay enerjisinin fazlasıyla Uranüsyen etkiler altında meydana gelmesi sonucunda bir takım patlamalar, elektrik kaynaklı yangınlar, toprak altındaki enerjilerin gerilmesi sonucu meydana gelen depremler, yıldırım ve hava ile bağlantılı kazalar meydana gelebilir. Hava koşullarında ani değişiklikler, rüzgarlar, sel, hortum, fırtına ve dolu gibi beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Uçaklar ve helikopter ile ilgili can sıkıcı durumlar meydana gelebilir.

  Beklenmedik arıza ve kazalar söz konusu olabilir. Uzay çalışmalarında artış görülebilir. Bilimsel buluşlar ve teknolojik yenilikler görülebilir. Özellikle denizde olanların dikkat etmesi gerekiyor. Teknelerin ve insanların zarar görmesi söz konusu olabilir. Zira su ile bağlantılı can sıkıcı ve üzücü durumlar önümüzdeki günlerde meydana gelebilir. İş ve para dünyasında beklenmedik değişiklikler, tartışma, kavga ve işten ayrılmalar söz konusu olabilir. Borsada ani düşüşler  meydana gelebilir. Halk ile siyasi liderler arasında mücadele gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Sosyal gruplaşmalar, ekip çalışmaları, grup ve dernek faaliyetleri ön plana çıkabilir. Dostlar ve arkadaşlar ile birlikte vakit geçirmek arz edebilir.

  Sağlık açısından ise tansiyon, kalp rahatsızlıkları, bacaklar, baldırlar, ayak bilekleri, varis ve damar sistemi, dolaşım bozukluğu ve ödem gibi rahatsızlarda artış olabilir. Bu Dolunaydan en çok etkilenecek olan burçlar Aslan, Kova, Yengeç ve Oğlak burçları olacak. Akrep ve Boğa ise daha az etkilenecektir. Ancak bir takım mücadele ve zorluk gerektiren işler ile uğraşmaları söz konusu olabilir.

  Bu burçlarda Güneş’i, Ay’ı ve Yükseleni olanlar dikkat etsin! Tabii Dolunay‘ın etkisi her haritaya göre özel çalışacaktır. Kimilerine sağlık, iş, şans, para, beklediği bir mirası getirirken, kimilerine ise beklenmedik haberler, ayrılıklar, sonlanma, kayıp gibi can sıkıcı durumlar yaşatabilir. Bugüne kadar gizli kalmış büyük devlet sırlarının bir bir açığa çıkacağı zamanlara doğru adım adım ilerliyoruz. Birden kafanızın içinde bir şimşek yanar ve bir şeyler değişebilir.

  Yarın bambaşka biri olabilirsiniz. Bu dönemde dişil bir enerji ve kadınlar daha ön planda olmaya başlayacaktır.

  Önümüzdeki 15 gün boyunca lütfen sakin kalmaya özen gösterin.

  Serinkanlı ve aklı başında davranın.

  Ani ve sabırsız bir şekilde, bir anda düşünmeden karar vermeyin lütfen. Tepkisel davranışlardan uzak durun.

  Ve öfke ile kalkan zarar görecektir, unutmayın.

  Bu dönemde korku, endişe ve heyecan iç içe olacaktır.

  Bir takım engeller ve kısıtlanmalar söz konusu olabilir.

  Ama siz hayallerinizden vazgeçmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın.

  Hayal kırıklığı yaşadıysanız yerine yeni hayaller kurun.

  Unutmayın her zaman yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen sizin duruşunuz  ve tepkileriniz olaylara şekil verecektir.

  Siz pozitif enerjinizle yaratıcı, güçlü ve sağlam bir duruş sergilerseniz olayları da pozitif yöne çevirecek ve gitmeniz gereken yöne kestirmeden gidebileceksiniz.

  Dolunay enerjisi ile birlikte bizler her şeyi daha net görebileceğiz.

  Özellikle 7 aydır üzerinde durduğumuz bir konu ile ilgili bir tamamlanma meydana gelebilir.

  Sadece gerekli olan eksikleri tespit edelim ve ihtiyaç duyulan hazırlıkları yapalım.

  Yola koyulmaya hazır olalım.

  Her şeyin gerçekleşmesi için bir doğru zaman var elbette ki, biraz daha sabır Sevgili Dostlarım.

  Yaşanan her ne varsa “KARMİK“ etkiler altında meydana geliyor.

  Hayata yeni bir gözle bakmaya hazırlanın. Sizi mutlu eden şeylerin değişimeye başlayacağı bir noktasınız.

  Aşka, işe, ikili ilişkilerinize, paraya ve maddeye olan bakış açınız değişecek. Kimilerimiz yeni aşklara yelken açacak. Özgürlük teması oldukça bol olan yeni birliktelikler ve evlilikler yaşanacak.

  Kimi fazla kilolarından kurtulmak üzere yeni bir beslenme diyetine başlayacak ve zararlı bir alışkanlığını bırakacak. Bazılarımız ise sevdiklerinden ayrılıp başka boyutta geçecek.

  Kimilerimiz parasal konularda borç, alacak veya miras ile ilgili işlerinde bir tür tamamlanma ve defteri kapatma dönemine girecek.

  DÜNYA OLARAK ise YENİ BİR EKONOMİK DÜZENE GEÇİŞİN İLK AYAK SESLERİ DUYULMAYA BAŞLAYACAK.

  Sınav sorusu bilmediğimiz bir yerden geliyor! Üzerimizdeki ağırlıklardan kurtulup yenilenmek için…

  Şaşırmaya ve Uyanmaya hazır olun SEVGİLİ DOSTLARIM

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  Fincanda Tarçınlı Rulo Kek Tarifi

  Sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz muzlu ve tarçınlı rulo kek tarifini biz denedik çok sevdik. Sizin de denemenizi istedik. Harika bir hafta olsun! Malzemeler 1 adet muz 2/3 bardak...

  Karşınızdakinin Aslında Kim Olduğunu Fark Edin!

  Yaşadığımız ilişkilerin bizi nereye götürdüğü ya da ‘Götürmediği!’ bellidir. Karşımızdaki kişinin tutumundan, ilişkiye verdiği değerden ya da en basiti bizi ne denli önemsediğinden bunu anlamak...

  9 Adımda Gardırop Stilini Yenile

  Pandemi sürecinin alışveriş tercihlerimizle birlikte giyim stilimizi de değiştirdiğini artık hepimiz biliyoruz.💯📌 Eğer her sabah ne giyeceğinize karar veremiyorsanız ve hatta gardırobunuz ağzına kadar ‘Bir...

  Oğlak Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 2021 yılının ilk Yeni Ay’ının astrolojik etkilerini yorumladı. OĞLAK BURCUNDA YENİ AY Merhaba Sevgili Dostlarım; 2021 yılının ilk Yeni Ay’ı 13 Ocak...

  Editörün Seçimi

  Karşınızdakinin Aslında Kim Olduğunu Fark Edin!

  Yaşadığımız ilişkilerin bizi nereye götürdüğü ya da ‘Götürmediği!’ bellidir. Karşımızdaki kişinin tutumundan, ilişkiye verdiği değerden ya da en basiti bizi ne denli önemsediğinden bunu anlamak...

  Kendini Arayanların Yolculuğu Neden Zordur?

  Kendini arıyorsan bakman gereken yer bir başkasının sana yüklediği değerin ölçüsü ya da ne kadar sevildiğin, ne kadar önemli olduğun bir ilişki değil, kendi...

  Size En Çok Yakışan Tırnak Şeklini Bulun

  Tırnak şekli tipleri birbirinden farklıdır. Ve asıl önemli olan,  kare, oval, badem ya da balerin hangisi olursa olsun doğru olanı seçmek olabilir. En bilinen...

  Yeni Yılda Gardırop Detoksu Yapmaya Hazır mısınız?

  Geçtiğimiz bir yıl boyunca dolaplar dolusu eşyaya aslında hiç ihtiyacımız olmadığını öğrendik ve bazılarımızın hiç bilmediği bir kavram keşfedildi; minimalizm... 👗Minimalist bir gardroba sahip olmak...

  Yaşadığınız İlişki Cehenneminiz Olmasın

  Aşkla sevilebiliriz ya da hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Bütün güvenimiz yerle bir olabilir, belki de bir kez daha sevebilme ihtimalini yok sayabiliriz. Bütün bunlar ilişkilerin iniş...