9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Koç Burcunda Dolunay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat

  Koç burcunda gerçekleşen Dolunay’ı anlattı.

  2 Ekim günü saat 00.05’de KOÇ BURCUNDA bir Dolunay meydana geldi.

  Bu Dolunay ile adeta masallardaki güzeller güzeli SİNDRELLA‘nın o şaşalı kıyafetlerinin ve arabasının gerçek haline döndüğü ve kendi gerçek kimliği ile yüzleşmek zorunda kaldığı sahne gibi bizler de böylesi bir enerjiyi deneyimliyor olacağız.

  Ve Dolunay gerçek enerjimizi fark etmek, kendimizi sevmek ve olduğumuz halimiz ile kabul edip, atarlı, yaralı, üzgün, öfkeli ve sabırsız olan yönlerimiz ile vedalaşıp, kendimize yepyeni bir başlangıç yapmamız için güçlü bir enerji topunu kucağımıza bırakacak. Bu bebek enerji son derece saf, işlenmeye ve yeniden form vermeye müsait bir yapıda olacak. Özellikle de ikili ilişkilerimizdeki beklentilerimiz, yaralarımız, inatlaşmalarımız, ortaklaşa yaptığımız işler, aceleci ve sabırsız verilmiş kararlarımız, ta çocukluk yıllarından beri üzerimizde taşıdığımız psikolojik ve bedensel yaralarımız, çocukluğumuza dayanan öfkelerimiz ve mücadele etmek zorunda kaldığımız olaylar, aşklar, kişiler ve sonlanmalar, ayrılık acıları, kafamızın dikine gittiğimiz ve her seferinde duvara toslamak zorunda kaldığımız konular ile yüzleşmek, farkına varmak ve gerekli sonlamaları yapmak zorunda kalacağımız 15 günlük bir sürece giriyoruz.

  Dolunay’ın CHİRON ile bağlantılı bir şekilde meydana geliyor olması, önce canımızın biraz yanacağını, sonrasında ise tüm olan bitenin ardından şifalanıp kalıcı bir şekilde iyileşeceğimizi gösteriyor.

  Bu güne kadar görmezden geldiğimiz çocuksu yönlerimizin, hatalarımızın, sorumsuzluklarımızın veya sevgiye aç kalmış kalbimizi yaralayan durum, kişi ve olayların, ruhsal acılarımızın görünür hale geldiği bu süre zarfında; Satürn de geri giden Mars ile nostaljik bir dans yaparak adeta geçmiş ailevi konuları gündemimize getiriyor. Özellikle de eril kişiler ile olan eşimiz, babamız ve dedemiz ile ilgili konulardaki kanayan bir yaraya parmak basıyor. Ev, aile ve ebeveynler aksında meydana gelen Dolunay bu güne kadar bizleri üzen, kıran, canımızı acıtan şeyleri söylemek isteyip, bir türlü dile getiremediğimiz veya cesaret gösteremediğimiz konularda artık açık açık konuşmak ve yüzleşmek ihtiyacımızı doruk noktasına çıkartıyor.

  İş ve aile arasındaki denge sorunları, ilgisizlik ve ihmalkarlık ile ilgili durumlar Dolunay ile daha görünür hale geliyor.

  Bu süre zarfında ruhsal olarak oldukça gergin, öfkeli, stresli ve kavga etmeye, başkalarının yaptıklarına kafayı takmaya ve inatlaşıp kavga çıkarmaya müsait bir yapıda olabiliriz. Bu yüzden sizlerden ricam, 15 gün boyunca sakin olmaya gayret gösterin ve olayların üstüne bodoslama gitmeyin. Özellikle aşk konusunda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Dürtüsel hareket etme ihtiyacı ve cinsel istek artışı söz konusu olabilir. Bu duygusal yükselme daha sonra duygusal olarak yaralanmanıza sebep olacak bir ilişkiye girmenize neden olabilir.

  Bu süre zarfında ateş ile ilgili olan her şeydeb uzak durmaya gayret gösterin lütfen. Etrafınızdaki olayların hemen alevlenmeye ve büyük bir yangına dönmeye müsait olması gibi, eşyalar, ağaçlar ve insanlar da aynı şekilde yanmaya, patlayıp çatlamaya hazır vaziyette olacaklardır. Ortaklı, ikli ilişkiler, evlilikler ve mahkeme ile ilgili konularda bir takım sonlanmalar söz konusu olurken, biraz üzücü, can acıtıcı ve gözyaşları dökmenize sebep olacak türde olaylar söz konusu olabilir. Mars bağışıklık sistemimizi temsil ederken, retro pozisyonda olması sebebiyle oldukça zararlı bir konumda. Bu yüzden hepimiz hastalanmaya, özellikle de ateşli rahatsızlıklara kapılmaya açık bir haldeyiz. Lütfen dikkat! Bu süre zarfında doktorunuz söylemedikçe ve gerekli olmadıkça ameliyat olmamanızı tavsiye ederim. Baş bölgeniz oldukça hassas olabilir. Gözler, göz çukurları, çene, dişler, kafatası, sinüsler, kulaklar, migren atakları, kafanızı çarpmaya veya vurmaya bağlı oluşacak durumlar, tansiyon, baş ağrısı, baş bölgesindeki damarlar, kas ve kan ile ilgili problemler, mide, böbrek ve bel bölgesi oldukça hassas olabilir.

  Trafikte araba kullanırken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Zira Satürn – Mars karesi ve bir de Koç Dolunay’ının etkisi altında iken başa gelebilecek darbeler ve travmalar söz konusu olabilir. Bu süre zarfında hayatınızda bir takım karmik sonlanmalar meydana gelebilir. Haritanızda en çok zorlanacağınız ve yeni başlangıçlar yapmak zorunda kalacağınız alanlar ise Oğlak, Yengeç, Koç ve Terazi olacaktır. Özellikle de son 2 yıldır yaşanan ve sizi zorlayan olaylar ve konu başlıkları yeniden tetkiklenebilir.

  Ve adeta Oğlak – Yengeç aksında yaşanan bütün tutulmaları bir anlamda finalize edip sonlandıracak Mars etkisi altında kadersel anlamda yaşanacak olan bu olaylar ne yazık ki bizlere tekrarlayan döngüleri hatırlatıp tarih tekerrürden ibarettir dedirtebilir. Bunlardan bazıları evlenme, boşanma, arkadaşlıklar ve dostluklar arasında bitişler, ayrılıklar, vefat, taşınma, işten ayrılma veya yeni bir işe başlama gibi durumlar söz konusu olabilir.

  Evliliklerin mercek altında olacağı bu Dolunay sırasında eşler ilişkilerine son derece dikkat etmeliler ve ekstra anlayışlı olmaya özen göstermeliler. Dolunay sonrası Venüs hemen Başak burcuna  geçecek. O yüzen ikili ilişkilerinizde aşırı eleştirel yaklaşımlar yapmaktan uzak durun lütfen. Dolunay’ın etkisi 15 gün boyunca geçerli olacak. Bu sırada aile içindeki olaylar ve tartışmalar oldukça sert açılar altında gerçekleşebilir. Özellikle eş veya ebeveyn kaybı söz konusu olabilir.

  Bazı kişiler için ev taşımak, yeni ev almak veya tadilat yapmak söz konusu olabilir. Bazılarımız ise ülke değiştirmek ve vatanından uzaklara göç etmek zorunda kalabilir. Her ne olursa olsun acele karar vermeyin lütfen. Gerçekler ile yüzleşmek biraz can acıtıcı olabilir.

  Karşıt görüşteki kişiler ile mücadele etmek, fikir ayrılıkları, düşmanca davranışlar ve ayrılık sendromu oldukça yorucu olabilir. Gerçek özünüze uymayan enerjilerden ilk başta kopmak ve bir başka yola sapmak hiç de kolay olmayacaktır. Ancak ilerleyen zamanlarda iyi ki de olmuş diyeceğiniz yepyeni, pırıl pırıl bir yola ve döneme geçiş yapıyor olacaksınız Sevgili Dostlarım. İçinizi ferah tutun ve kendinizi

  akışa bırakın lütfen. Bu Dolunay aynı zamanda süprizleri de beraberinde getiriyor. Beklenmedik kişilerden, yerlerden bir takım yardımlar, sözlü itiraflar, aşk ilanları, değişiklikler, değişimler ve şok edici haberler almanıza sebep olabilir. Bazı konularda yeni yöntemler geliştirmek ve çözümler üretmek zorunda kalabilirsiniz. Örneğin teknolojik aletler, yeraltı kaynakları, madencilik, yeni para birimleri, ulaşım ile ilgili konular, haberleşme, eğitim, öğretim ve televizyon, medya, basın ile ilgili alanlarda bir takım yenilikçi girişimler söz konusu olabilir.

  Bu Dolunay’da insiyatif almaya, hakkımızı aramaya, kendimizi net bir şekilde ortaya koymaya, bireysel düşünmeye ve seçim yapmaya, cesur, atak ve her zamankinden daha fazla risk almaya açık bir ruh hali içinde olabiliriz. Bu tür bireysel davranış kalıpları ortaklı işlerimizi riske sokabilir dikkat! Farkında olalım ve kendimizi dengelemeye çalışalım. Bazen gereğinden fazla açık sözlü olmak sorun yaratabilir. Özellikle Cuma ve Cumartesi günlerinde bu yönde bir enerji var. Duygu ve düşüncelerimizi dile getirirken biraz daha nazik ve politik olmaya, yumuşak sözler seçmeye özen gösterelim.

  Ülke genelinde ise agresiflik ve savaş tam tamlarının çaldığı bir atmosfer söz konusu iken diplomasi son derece önemli olacaktır. Ülkemiz bu kadar kızgın sularda yüzerken bu biraz zor olacak gibi duruyor. Sürtüşmeler, kavgalar, laf dalaşları ve spekülasyona açık durumlar söz konusu olabilir. Hükümet ve Muhalefet arasında gergin enerjiler, alevli konuşmalar ve manüplasyona açık durumlar gündeme gelebilir. Son derece Marsiyen enerjiler tam tepemizde dolaşırken ülke yöneticilerinin son derece sakin ve olgun hareket etmesi gerekiyor. Ancak Dolunay haritasında 10. evde bulunan retro pozisyondaki Mars; ülke yöneticilerinin daha da agresif, sinirli davranışlar sergileyip ani kararlar verebilme ihtimallerinin olduğunun haberini veriyor. Bu süre zarfında dış ülkeler tarafından algılanış şeklimiz ve nasıl göründüğümüz oldukça önemli olacaktır. Askeri konularda bir takım alevlenmeler, beklenmedik haberler ve kışkırtıcı durumlar söz konusu olabilir. Doğu Akdenizdeki olaylar daha da kızışabilir. Yunanistan tarafından gelebilecek sürtüşme ve agresyon yaratacak bir takım durumlar söz konusu olurken, ülkemiz ile ilgili ani manevralar, ambargolar veya bir takım yaptırımlar meydana gelebilir. Ülkemizin diğer ülkeler ile olan ilişkilerinde ne tarafta olacağını kesin bir şekilde belirtmesi son derece kadersel önem taşıyacaktır. Kendini son derece net bir şekilde ifade etmesi gereken bu dönemde, artık tarafını kesin olarak belli etmesi gerekiyor. Ayrıca ülke olarak gövde gösterisi yapmaya ve gücümüzü diğer ülkelere göstermeye yönelik bir takım durumlar içinde kalabiliriz. Diğer taraftan ise önümüzdeki günlerde komşu ülkeler tarafından engellenmeye ve önümüzü kesmeye yönelik bir takım girişimler ve kararlar söz konusu olabilir. Diğer ülkeler ile olan zorlanmalar, ambargo ve engeller ile birlikte hukuki bir takım hak arama ve sürtüşme yaratan durumlar söz konusu olabilir. Komşu ülkeler ile olan ilişkilerimize  son derece dikkat etmemiz gerekiyor. Bir takım hassas durumlar gündemde olabilir.

  Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Mısır, Suriye ile çok dengeli, politik, sakin ve akılcı bir diyalog içinde olmalıyız.

  Sağlık konusunda ise çok ama çok dikkatli olmalıyız. Salgın hastalıklarda artış, bağışıklığımızda düşüş, solunum yolları enfeksiyonu, hastaneler, hapishaneler, sağlık çalışanları ve işçiler yine gündeme oturabilir. Eğitim konusu ve gençlerin geleceği ile ilgili okulların açılıp açılmayacağına dair fikir ayrılıkları söz konusu olabilir.

  Bu Dolunay’ın Dünya üzerindeki etkileri ise, Çin ile Amerika arasında oldukça önemli bir takım sürtüşmelere şahitlik edeceğimizi gösteriyor. Çin Dolunay’dan oldukça fazla etki alırken, agresif ve mücadele etmesi gereken bir döneme de girmiş bulunuyor. Güney Yarım Kürede sulardan kaynaklı doğal afet ve şiddetli depremler söz konusu olabilir. Türkiye için ise hafif sarsıntı ve düşük ya da orta şiddetli depremler söz konusu olabilir.

  Ne yazık ki sizlere bu sefer de iç açıcı güzel haberler veremedim, kusura bakmayın Sevgili Dostlarım. Bu sene böyle bir sene,  yapacak bir şey yok. Gökyüzünde ne varsa sizlere onu anlatmaya çalışıyorum. Ancak zaman hızla geçip gidiyor ve güzel günlere doğru bizler de gitgide yaklaşıyoruz.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...