9.2 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Kış Sezonunun Çarpıcı Makyaj Trendleri

  Kış Sezonunun Çarpıcı Makyaj Trendleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Kış mevsiminin çarpıcı makyaj trendlerini romantik pembe allıklar, nüde, karamel ve kahve tonları, ışıltılı bakır ve altın renkli farlar ve ikonik kırmızı ruj oluşturuyor. Bakımlı ve aydınlık bir cilt ile muhteşem uyumu yakalayan kış makyajının tüm ayrıntıları yazının devamında.
  Kalın bir tabaka halinde sürülen fondöten ve pudra ile bütün kusurları örten ve cildin nefes almasını engelleyen makyaj geçmişte kaldı. Birkaç sezondur doğallığın ön planda olduğu ve cildin bakımlı, sağlıklı ve canlı görünmesi üzerine odaklanan makyaj ise bütün gücüyle etkisini sürdürüyor.
   

  Geçtiğimiz yıl olduğu gibi doğal pembeler yine revaçta fakat bir farkla; belli belirsiz dokunuşlarla kendini gösteren allıklar kış sezonunda birkaç ton koyulaşırken, ışıltılı far renkleri ile eğlenceli bir ruh halini kucaklıyor.

  Elmacık kemiklerinin üstünde parıldayan canlı çiçek tonları, taze bir cilt, fırçalanmış kaşlar ve belirgin kirpikler, kiraz renginden kırmızının cazibesine uzanan ruj ile simli farın kusursuz eşleşmesi sezonun makyaj trendleri arasında.

  Bu yılın en belirgin kozmetik ürününün allık olduğunu söylemek mümkün. En depresif ruh halini bir anda değiştirme gücüne sahip allıkları sınırsızca kullanmalısınız. İnce bir katman kapatıcı ve transparan pudranın yaratacağı sofistike etki, ışıltılı pembe ve şeftali tonlarında allık ile kusursuz bir görünüm yaratacaktır.

  Elmacık kemiklerini vurgulayan holografik gölgeler, kaş kemiğinize ve gözlerinizin iç köşelerine büyüleyici bir ışık verir. Unutmayın, makyajınız daima aydınlık ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmalı. Bunun için cilt tonunuz ile eşleşen ipeksi bir pudra, birkaç yorgunluk belirtisinin ya da güneş lekesinin üzerinden çok hafif geçecek bir kapatıcıya ihtiyacınız var.

  Doğal haline bırakılmış kaşları bir kaş kalemi ya da rimeli ile belirginleştirerek taramak göz makyajının belki de en önemli ayrıntısı. Buraya kadar bahsettiğimiz her şey geçtiğimiz sezonu anımsatıyor.

  Fakat bu kışı önceki yıllardan ayıran makyaj trendi renkli, göz kamaştırıcı, parlak göz farları demek mümkün. Gözlerin iç ve dış köşelerine yoğunlaşan parlak farlar mutlu, canlı ve enerjik bir ifade yaratıyor. Pembe, altın, gümüş, bakır ve hatta koyu yeşil tonlar sezonun far trendleri arasında.

  Düzgün bir hat ile çizilmiş ince eyeliner ve gür kirpikler ise göz makyajını tamamlıyor. Bu yıl, dramatik gözler yerini ışıltılı ve aydınlık renklere bırakmış halde.

  Dudaklara göz atacak olursak; her zaman vazgeçilmez olma özelliğine sahip kırmızı tonları ile koyu pembe, kiraz ve nüde renk skalasının içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Uzun süre çıkmayan mat kırmızı, parlak pembe ya da saten şeftali rujların her biri çarpıcı görünüyor.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalı

  Son Yazılar

  Size En Çok Yakışan Tırnak Şeklini Bulun

  Tırnak şekli tipleri birbirinden farklıdır. Ve asıl önemli olan,  kare, oval, badem ya da balerin hangisi olursa olsun doğru olanı seçmek olabilir. En bilinen...

  Kış Mevsiminin En Çarpıcı Tırnak Tasarımları

  Eğer kış mevsiminde nude tonlardan koyu kahvelere uzanan oje tonlarını seçiyorsanız, birkaç köklü değişiklik yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü küçük değişimler içinizdeki yaşam coşkusunu yansıtmak için...

  Doğru Makyaj İçin Hangi Yaş Grubundasınız?

  Belki küçük bir kız çocuğuyken aynanın karşısında oturan annemizi dikkatlice izlerken, belki de onyedi yaşında dudak parlatıcısının ışıltılara karışan çilek kokusunu keşfederken makyajın kesinlikle...

  Sephora’da Seçtiğimiz 15 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç durmadan...

  Sonbahar Mevsimi İçin En Çekici 10 Nail Art

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...