9.2 C
İstanbul
Perşembe, Şubat 24, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Kış Sezonunun Çarpıcı Makyaj Trendleri

  Kış Sezonunun Çarpıcı Makyaj Trendleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Kış mevsiminin çarpıcı makyaj trendlerini romantik pembe allıklar, nüde, karamel ve kahve tonları, ışıltılı bakır ve altın renkli farlar ve ikonik kırmızı ruj oluşturuyor. Bakımlı ve aydınlık bir cilt ile muhteşem uyumu yakalayan kış makyajının tüm ayrıntıları yazının devamında.
  Kalın bir tabaka halinde sürülen fondöten ve pudra ile bütün kusurları örten ve cildin nefes almasını engelleyen makyaj geçmişte kaldı. Birkaç sezondur doğallığın ön planda olduğu ve cildin bakımlı, sağlıklı ve canlı görünmesi üzerine odaklanan makyaj ise bütün gücüyle etkisini sürdürüyor.
   

  Geçtiğimiz yıl olduğu gibi doğal pembeler yine revaçta fakat bir farkla; belli belirsiz dokunuşlarla kendini gösteren allıklar kış sezonunda birkaç ton koyulaşırken, ışıltılı far renkleri ile eğlenceli bir ruh halini kucaklıyor.

  Elmacık kemiklerinin üstünde parıldayan canlı çiçek tonları, taze bir cilt, fırçalanmış kaşlar ve belirgin kirpikler, kiraz renginden kırmızının cazibesine uzanan ruj ile simli farın kusursuz eşleşmesi sezonun makyaj trendleri arasında.

  Bu yılın en belirgin kozmetik ürününün allık olduğunu söylemek mümkün. En depresif ruh halini bir anda değiştirme gücüne sahip allıkları sınırsızca kullanmalısınız. İnce bir katman kapatıcı ve transparan pudranın yaratacağı sofistike etki, ışıltılı pembe ve şeftali tonlarında allık ile kusursuz bir görünüm yaratacaktır.

  Elmacık kemiklerini vurgulayan holografik gölgeler, kaş kemiğinize ve gözlerinizin iç köşelerine büyüleyici bir ışık verir. Unutmayın, makyajınız daima aydınlık ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmalı. Bunun için cilt tonunuz ile eşleşen ipeksi bir pudra, birkaç yorgunluk belirtisinin ya da güneş lekesinin üzerinden çok hafif geçecek bir kapatıcıya ihtiyacınız var.

  Doğal haline bırakılmış kaşları bir kaş kalemi ya da rimeli ile belirginleştirerek taramak göz makyajının belki de en önemli ayrıntısı. Buraya kadar bahsettiğimiz her şey geçtiğimiz sezonu anımsatıyor.

  Fakat bu kışı önceki yıllardan ayıran makyaj trendi renkli, göz kamaştırıcı, parlak göz farları demek mümkün. Gözlerin iç ve dış köşelerine yoğunlaşan parlak farlar mutlu, canlı ve enerjik bir ifade yaratıyor. Pembe, altın, gümüş, bakır ve hatta koyu yeşil tonlar sezonun far trendleri arasında.

  Düzgün bir hat ile çizilmiş ince eyeliner ve gür kirpikler ise göz makyajını tamamlıyor. Bu yıl, dramatik gözler yerini ışıltılı ve aydınlık renklere bırakmış halde.

  Dudaklara göz atacak olursak; her zaman vazgeçilmez olma özelliğine sahip kırmızı tonları ile koyu pembe, kiraz ve nüde renk skalasının içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Uzun süre çıkmayan mat kırmızı, parlak pembe ya da saten şeftali rujların her biri çarpıcı görünüyor.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalı

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...