9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 5, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Kendini Sevmeyi Öğreten 10 Kitap

  Kendinizi sevmeden başkalarını sevebilmeniz imkansız olur. Bütün hasarlı yanlarınızı onarmak, kendi değerinizin farkına varmak ve kendinizi zaaflarınızla, kusurlarınızla kabul etmek, kendinizi sevmekle mümkündür.

  Gerçek sevginin kaynağını dışarıda aramayın. O sizin içinizde keşfedilmeyi bekliyor. Sizin için seçtiğimiz 10 muhteşem sevgi kitabı ile içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz.

  Beş Sevgi Dili

  … Eğer sevginizi, eşinizin anlamadığı bir dilde ifade ediyorsanız, sevgi gösterdiğinizi hiç anlamayacaktır. Sorun iki ayrı dil konuşmanızdadır. Belki kocanız cesaret verici sözler duymak istiyor ama siz bir akşam yemeği pişirmenin onu neşelendireceğini düşünüyorsunuz. O kendisini hala kötü hissederken, siz hayrete düşüyorsunuz. Veya, belki de eşiniz, çocuklardan ve televizyondan uzakta sizinle beraber olmayı çok arzuluyor. Ona verdiğiniz çiçek de ona değer verdiğinizi anlatmıyor. “Beş Sevgi Dili”nde, nasıl olduğunu anlamadan, sevginin eşsiz dillerini konuşmayı, anlamayı ve eşinize sevginizi etkili bir şekilde gösterip, karşılığında gerçek sevgiyi bulmayı öğreneceksiniz.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Bes-Sevgi-Dili/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000252859

  Unutursan Hatırla

  Yaptığın yanlışlar, doğruları hiçbir yere götürmüyor. Özgüven gökten düşmüyor, ağaçta yetişmiyor. Denedikçe, yaptıkça, düştüğünde kalktıkça gelişiyor. Yaşamak, öğrenmek, durmak, dinlenmek, sevmek, sevilmek, yolun keyfini çıkarmak hakkın. Ve bunları “hak etmek” için, hiçbir şey yapman gerekmiyor.

  Unutursan Hatırla.

  İnsan bir sürü yabancı dil öğrenip dünyaya açılıyor da kendi dilini bilmiyor bazen. Kendine “Sen nasılsın?” diye sormuyor. A. Cansu Kamar Unutursan Hatırla’da bizi unuttuklarımızı hatırlamaya, kendimizi karşımıza değil yanımıza almaya davet ediyor.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Unutursan-Hatirla/A-Cansu-Kamar/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001858408001

  Ustaca Sevmek

  Yoğun bir yabancılaşma alıyor bizi, öz benliğimizden uzaklara sürüklüyor. Kendimizi oynadığımız rollerden ibaret görüyoruz. Özümüz yerine imajımızla bir tutuyoruz kendimizi. Bu da bizi başkalarının onayına bağımlı kılıyor. Sevgiyi dışımızda aramaya başlıyor, birbiri ardına bağımlılık ilişkileri kuruyoruz.

  Neyiz biz?

  Başkalarının sevgisine umutsuzca gereksinen varlıklar mı?

  Nasıl ilişkiler kuruyoruz?

  Uyuşturucu bağımlısıyla uyuşturucu satıcısı arasındaki vazgeçilmez ilişki gibi ‘cehennem ilişkileri’ mi?

  Dünyayı nasıl algılıyoruz?

  Yüreğimizi en yakın bildiklerimize bile açamadığımız tehdit dolu bir yer olarak mı?

  Peki ya gerçek doğamız?

  Kim olduğumuz?

  Gerçek yaşam kaynağımız?

  Ustaca Sevmek, ustalıkların en büyüğü üzerine. Özgür sevgi, yaşayan ilişkiler, insanın unuttuğu öz benliği üzerine.

  Kendimizle, birbirimizle, yaşamla ilişkilerimizi cehennem ilişkilerinden cennet ilişkilerine dönüştürmek üzerine.

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Ustaca-Sevmek/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000070391

  Sevebilmek-İlişkilerin Büyüsü ve Beraber Uyanabilmek

  İlişkilerin büyüsünü keşfetmeye ve sevdiğinle beraber uyanabilmeye hazır mısın?

  O halde doğru sev!

  Hem de sınırsızca, doludizgin, alabildiğine, cüretkârca, cömertçe, hiç esirgemeden, geri adım atmadan, sağanak misali yağarcasına, hesap etmeden, ölçüp tartmadan, eğip bükmeden, teminat aramadan, verdiğinin geri dönmesini beklemeden, garanticiliğe meyletmeden, korkusuzca, cesaretle sev!

  Çünkü sevebilmek, içsel bir reformdur.

  Bir şeyleri sevmeye başladığında, dünya da değişmeye başlar. Sevilmemek korkusundan özgürleşmiş, sevmek için sevilmeye ihtiyacın kalmamıştır artık. Hesapsızca sevebilmenin ve sevdikçe her şeyi değiştirebilmenin büyüsüyle yeni hayatlar ve ilişkiler inşa ediyor, sonsuz olasılıklara fırsat veriyorsundur. Kaybetme korkusu bir tehdit değildir bundan böyle. Bilirsin ki sevebilen için kaybetmek yoktur.

  İşte bu yüzden “Sevip sevilmek cennettir…” diyenler yalan söylediler hep.

  “Her şeye rağmen sevebilmektir cennet…”

  İlişkinin gerçek büyüsü SEVEBİLMEKtir…

  Uluslararası çok satanlar listesinde haftalarca bir numara olan, Türkiye’de de yüz binlerce okura ulaşmayı başaran VAZGEÇEBİLMEK kitabının yazarı Guy Finley’den, ilişkilerin büyüsü üzerine eşsiz bir sevgi çözümlemesi…

  SEVEBİLMEK adlı bu yeni kitabıyla ilişkilerin kaderini baştan yazmaya talip olan Guy Finley, bir kez daha doğru bilineni tersine çeviriyor ve sevginin prensiplerini sıralıyor peş peşe…

  Üstelik, “Sevmek tabii ki büyüleyici ama mesele doğru sevebilmek…” diyor.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Sevebilmek-Iliskilerin-Buyusu-ve-Beraber-Uyanabilmek/Guy-Finley/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001814358001


  Özgüveni Keşfedin

  Bilişsel Davranışçı Teknikleri Kullanan Bir Kendine Yardım Rehberi

  Bilişsel Davranışçı Terapi duygusal bozuklukları, düşüncedeki olumsuz örüntüleri değiştirerek tedavi eder. Panik atak, depresyon, kaygı, kumar bağımlılığı ve bazı yeme bozuklukları gibi uzun süreli rahatsızlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olmada uluslararası olarak temel bir yöntem olarak kabul edilmiştir.

  “Özgüveni Keşfedin” Oxford Warneford Hastanesi Klinik Psikoloji Bölümü’nden Dr. MelanieFennell tarafından bir kendine yardım kitabı olarak geliştirilmiştir. Bu kitap, okuyucuya durumlarını anlama ve yeni bilgiler edinerek, olumsuz kendilik imajının kısırdöngüsünü kırma ve kendini kabul etme sanatını öğrenerek yaşamlarını daha iyiye doğru değiştirmede yardımcı oluyor.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Ozguveni-Kesfedin/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000661851

  İnsan Kendinin Aynasıdır

  “Ben sıradan bir adamım, tıpkı herkes gibi. Aramızda herhangi bir fark varsa, o da nitelikle ilgili değil. Sadece bilmekle ilgili, ben kendimi biliyorum, siz ise bilmiyorsunuz. Varlığımız söz konusuysa eğer, ben de aynı varoluşa aitim, ben de aynı havayı soluyorum. Siz de aynı varoluşa aitsiniz ve siz de aynı havayı soluyorsunuz. Siz sadece henüz kendinizi bilmeye, tanımaya çalışmadınız. Kendinizi bildiğiniz anda, aramızda hiçbir fark kalmayacak.”

   İzleyicilerine yaptığı çeşitli konuşmalardan derlenen bu kitapta Osho, kendini bilmenin ve keşfetmenin öneminden bahsediyor. Toplumun, dayattığı normlarla, doğru ve yanlışlarıyla çocukluğumuzdan itibaren kişiliğimizi nasıl oluşturduğunu ve bizim, bu başkalaşmış benliğimizin içine nasıl hapsolduğumuzu anlatıyor. Başkalarına değil de sadece kendi varlığımıza itaat etmemiz, doğallığımızı korumamız ve özgür irademizle davranmamız gerektiğini öne sürüyor ve şöyle diyor: “Zıplayabildiğiniz kadar yükseğe zıplayın, dans edin alabildiğine çılgınca.”

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Insan-Kendinin-Aynasidir/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000687544


  Herkes Saçını Okşayacak Bir Ele İhtiyaç Duyar

  İçinden geçtiğimiz zorlu günlerde her birimiz saçını okşayacak bir ele, başını yaslayacağı bir omza ihtiyaç duyuyoruz. Duygularımızı kendimize dahi ifade etmekte zorlandığımız zamanlar hiç bu kadar yoğun yaşanmamıştı. Artık mucizeler bekler olduk desek yanlış olmayacaktır. Ancak hatırlamamız gereken bir şey var ki; mucize beklemekle gelmez. Eğer bir mucize istiyorsak onu yaratmak zorundayız. Bu yüzden hayatımızın her alanında çıraklıktan ustalığa geçmemiz gerekir. Kendi hayatımızın ustası olmayı başardığımızda hem kendi saçımızı okşar, hem mucizemiz olur, hem de hayatımızı gerçek bir usta gibi yeniden inşa edebiliriz.

  Bu kitap size hayatınızı yeni baştan inşa edebilmenin ve kendi mucizelerinizi yaratabilmenin yollarını sunuyor. Yaralarınızı tedavi etmekle kalmayıp duygusal boşluklarınızı mutluluk, huzur, sevgi ve başarıyla nasıl dolduracağınızın yollarını da gösteriyor. Bazen en zor süreçler en büyük güzellikleri doğurur. Siz de bu zorlu süreçlerde güzellikler yaşamak istiyorsanız şimdi harekete geçmelisiniz. Hayat bazen hiç ummadığınız, hatta bazen bitti dediğiniz yerde başlar. Şimdi, yeni bir başlangıç için en uygun zamandır.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Herkes-Sacini-Oksayacak-Bir-Ele-Ihtiyac-Duyar/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001902407001

  Tut Elini

  Gerçek sevgiyi, ancak cesaret gösterenler deneyimler.

  Cesaret korkusuz olmak değil, korkuyla beraber hareket etmeye gönüllü olmaktır.

  Mutluluğu yanlış yerlerde arayanlar yalnızlaştıklarını düşünür…

  Oysa kimse yalnız değildir!

  Bir elinle diğerini tutarak kendine destek olabilir, mutluluğu beklemek yerine var edersin.

  Duygular hapis değil, özgürlüğe açılan kıymetli bir kapıdır.

  Bu kitap korkularına rağmen adım atmaya cesareti olanların beynini, kalbini ve bedenini dönüştürecek olan 9 haftalık bir program içeriyor.

  Süreç boyunca yaşamını yeniden yaratabilir, kendini dönüştürerek hayallerine yol açabilirsin.

  Geleceğin, sadece şu andaki ellerinde.

  Hadi şimdi cesur ol ve tut elini…

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Tut-Elini/Lara-Tuksal/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001873502001

  Bedenini Sev

  Bebekler, bedenlerinin her noktasını sever. Suçluluk, utanma ve kıyaslama duyguları yoktur. Sen de böyleydin, sonra bir noktada, sana “yeterince iyi olmadığını” söyleyenlere kulak verdin. Kusurlarının ondan kaynaklandığını düşünerek bedenini eleştirmeye başladın. 

  Şimdi tüm bu safsataları bir kenara bırakalım ve yeniden bedenimizi severek onu olduğu gibi kabul edelim. Bedenimiz elbette değişir. Ama bedenimizi seversek, uğradığı değişim her zaman daha iyiye doğru olur. Bilinçaltımız mizahtan anlamaz, doğruyu yanlıştan ayıramaz. Ne söylersek kabul eder ve ne düşünürsek onu temel alır. 

  İyileşmek, her gün daha sağlıklı bir bedene uyanmak için Louise L. Hay’den 54 şifalı olumlama. Bu olumlamaları tekrar ederek bilinçaltının verimli topraklarına tohumlar ekeceksin ve bu tohumlar senin gerçeğin olacak.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Bedenini-Sev/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001835037001

  Olanı Sevmek

  Yaşamınızı
  Değiştirebilecek
  Dört Soru

  Byron Katie’nin “The Work” (Çalısma)sı gezegenimiz için büyük bir nimet. Hayatımda bu kadar kısa sürede insan hayatına etki eden bir terapi yöntemi görmedim.

  “Olanı Sevmek” size bir anahtar sunuyor. Onu kullanın. 

  Eckhart Tolle, “Şimdi’nin Gücü”nün yazarı

  Dünya’nın en ünlü kişisel gelişim terapisti Byron Katie’den “The Work” (Çalışma) adı verilen semineri ve seansları bundan sonra hayatınızın önünde bir ışık olacak, karşılaştığınız bütün sorunları bu mucizevi 4 soru ile kendiniz de çözebileceksiniz.

  •          Bu doğru mu?
  •          Bunun doğru olduğunu kesinlikle bilebilir misin?
  •          Bunu düşündüğünde nasıl tepki veriyorsun?
  •          Bu düşünce olmasa sen kim olurdun?
  • İşte bu mucizevi 4 soru bütün hayatınızı baştan aşağı yenileyecek.

  (Tanıtım Bülteninden)

  https://www.dr.com.tr/Kitap/Olani-Sevmek/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000427130

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...