Karmik İlişkiler

424

Yaşadığınız ilişkide güçlü bir bağ kurduğunuzu, birbirinizi tamamladığınızı ya da sonsuz aşkı bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak bu, ikinizin ruh eşi olduğu anlamına gelmez. Zira yaşadığınız ilişki karmik bir ilişki olabilir.

Karmik ilişkiler yaşam yolculuğunuzda ders çıkarmanız için sizi olgunlaştırmak, büyütmek enerjisiyle ile hayatınıza girer. Bu ilişkiler sağlıklı değildir. Zaman zaman kendinizi mutlu hissetseniz de muhakkak bir olumsuzluk sezersiniz, çaresizlik, umutsuzluk ve güvensizlik söz konusudur.

Yaşadığınız negatif durumların size öğretmek istedikleri vardır. Siz öğrenmedikçe, görmezden geldikçe ve düzeleceğini umut ettikçe dersler katlanarak çoğalır. İşte bu nedenle yaşadığınız ilişkideki çıkmazların ne anlatmak istediğini sorgulamanız gerekir.

Sizi;

‘Kendi değerimin farkında mıyım?’

‘Mutlu bir ilişki için ihtiyacım olan şey nedir?’

‘Ben aslında ne istiyorum?’

‘Kendime neyi layık görüyorum?’ gibi soruların cevabını bulmaya iten ilişkiler karmik ilişkiler olarak tanımlanır.

Karmik ilişki nedir?

Karmik bir ilişki, sevgiyi ve sadakati çevreleyen haliyle bu yaşamda öğrenmemiz gereken dersleri kolaylaştırmak amacıyla yapılmış bir ilişkidir. Karmik bir ilişki, evrenin şifa vermek adına size gönderdiği ikiz alevlerden veya ruh eşlerinden farklı olmasına rağmen, iki ruhun birbiriyle bir bağlantısı olduğu için bir tür ruh ilişkisi olarak düşünülebilir . Daha büyük olasılıkla, yaşamımız boyunca her birimiz bu karmik ilişkilerden birine sahip oluruz. Bu tür ilişkiler sıklıkla sizi zorlarken, aynı zamanda kopmanıza fırsat vermeyen ve sizi büyümeye iten aşktır. Ancak bu ilişkiler tam olarak düzgün ilerlemez ve genellikle öğrenmeniz gereken yaşam dersini size vermek için oradadır. Yıpranırsınız, yaralanırsınız, öfke duyarsınız, sevgi beslersiniz, çıkış yolları ararsınız ve yaşadığınız ilişki karmaşık bir döngüdedir. Siz ne zaman dersinizi öğrenirseniz, yol arkadaşınız görevini tamamlar ve sizinle vedalaşır.

Karmik ilişkilerin arkasındaki fikir, ikinizin ruhlarınız bu yaşamınıza bedenlenmeden önce, kendi yollarınızda ilerlerken birbirlerine yardım etmek için bir anlaşma yapmasıdır. Geçmiş yaşamlardan çok sayıda çözülmemiş sorun bulunur. İnsanlar birbirlerini kontrol etmeye çalışmak yerine öğrenmeye açık olduklarında, çok fazla iyileşme meydana gelebilir. Karmik ilişkiler, rehberler ya da öğretmenler gibidir. Ve genellikle geçicidirler. Onlar genellikle zor olan itme-çekme yöntemleriyle ruh seviyesinde büyümenize yardımcı olmayı amaçlar. Ama genellikle mutlu sonları yoktur. Bunun nedeni, bu yaşamda birbiriniz arasındaki karmayı temizlemek için bir araya gelmenizdir. Bu genellikle geçmiş yaşamdan gelen kötü bir deneyimin dengelenmesidir.

Karmik bir ilişkide olduğunuzu gösteren işaretler:

1. Daha önceden tanıyor gibi hissetmek

En belirgin işaret, kişiyi daha önce tanıdığınızı hissetmenizdir. Bazen bu konuda çok güçlü bir his duyarsınız, ama bazen de karmanın ne olduğuna bağlı olarak bazı korkularınız vardır.

2. Çok fazla dram yaşamak

Bu ilişkiler çalkantılıdır. Drama aşk ilişkinizin temelini oluşturuyorsa, karmik bir ilişki içinde olma şansınız vardır.

3. Bir sorun olduğu en başından bellidir

İlişkinin ilk aşamalarında bile birçok kırmızı bayrak olduğunu fark ettiniz mi? Bazen bu tetikleyiciler, ilişkinin size öğretmesi gereken dersin bir parçasıdır.

4. Öfkeli hissettirir

Hayal kırıklığına uğramış ve yanlış anlaşılmış hissediyorsanız, büyük olasılıkla karmik bir ilişki içerisindesinizdir. Çünkü karmik ilişkiler mükemmel bir birliktelikten ibaret değildir; sadece büyüme hakkındadır.

5. Tam manasıyla ait olmama duygusu

Hangi nedenle olursa olsun, tam olarak kendinizi ait hissedememek ve sürekli engellerle mücadele etmek sizi düşündürür. Yine de tatsızlığa rağmen, bırakmak istemezsiniz.

6. Bağımlılık yapar

Karmik ilişkiler, açıklanamayan gerginlik veya hayal kırıklığı gibi yukarıda bahsedilen konulara rağmen hızla tüketen bir bağımlılığa dönüşür.

7. İletişimsizlik ve yanlış anlaşılmalar yaşanır

Genellikle çok fazla itme ve çekme ile iletişimsizlik söz konusudur. Bu yanlış iletişim, bir ilişkide neye değer verdiğimizi ve beklediğimizi veya iyileşmenin nerede olması gerektiğini göstermemize yardımcı olabilir.

8. Çok fazla iniş ve çıkış vardır

Her şey asla tutarlı değildir ve her şeyin mükemmel göründüğü iyi, hatta harika günleriniz olsa da, mutlu sona ulaşmadan önce sadece bir sınanma meselesi olduğunu bilen bir parçanız vardır.

9. Tekrarlama eğilimindedir

Bu yüksekler ve alçaklar kendilerini defalarca tekrarlama eğilimindedir. Benzer şekilde, geçmiş bir ilişkiden kaynaklanan ve aynı zamanda öğrenmeyi gerektiren dersi gösteren sorunlarla da karşılaşabilirsiniz.

10. Kurallara bağımlı hale gelirler.

Karmik ilişkilerin çabucak birbirine baskı kurma, sorgulama, zorlama gibi bağlı bir ilişki olma eğilimi vardır . Onlara tüm zamanınızı ve enerjinizi vermekten başka bir seçenek olmadığını hissedebilirsiniz.

11. Korkularınıza ışık tutar

Bu kişi tüm korkularınızı yüzeye çıkaracaktır. Aşk, güven, sadakat, koşulsuz sevgi, gelecek kaygısı, değersizlik duygusu gibi bilinçaltınızda var olan düğümleri çözmek için oradadır. Geçmiş travmalar mutlaka aydınlatılacaktır, bundan kaçış yoktur.

12. İçinizdeki en kötüyü ortaya çıkarırlar.

Karmik ilişki biçiminin aşırılıktaki doğası, en iyi insanlardan en kötüyü ortaya çıkarabilir. Bir anda etrafınızdaki eleştirdiğiniz, hatta beğenmediğiniz birine dönüşebilirsiniz.

13. Sizi bitkinleştirir

Tüm inişler ve çıkışlar, yanlış iletişim, birbirine bağımlılık, özellikle de bir aradayken, enerjisel, zihinsel ve duygusal olarak yorucu hale gelir.

14. Bırakamazsınız gibi hissedersiniz

Tüm bunlara rağmen sizi tüketen ilişkinin iyi taraflarını bulmaya ve ayrılmamak için bahaneler bulmaya çalışırsınız. Çünkü bağlantınızın çok güçlü olduğu ve sürmesi gerektiği gibi hissediyorsunuzdur.

15. Sürmezler.

Sonunda, tam da doğru zaman olduğunda ve iyileşme gerçekleştiğinde ikiniz de kendi yolunuza devam edersiniz.

Karmik ilişkiler zehirlendiğinde

Aşık iki iyi insan bile, özellikle karmik bir bağlantı ile toksik bir ilişkiye sahip olabilir. Kendinize güvenmediğinizde veya size sunulan dersleri öğrenmediğinizde, ruhunuz boğuluyorsa, ilişki toksik hale gelir. Çünkü, insanlar geçmişte çözülmemiş sorunlardan kendilerini geliştirmeyi ve ders almayı nasıl öğreneceklerini bilmiyorlarsa, yaşadıkları ilişkide büyük sorunlar yaratabilirler.

Narsist bir ilişkide kendini bulduğunuzda, bunun bir yaşam dersi olduğunu fatk etmek sizi büyütecektir. Kırmızı bayrakları görmezden geliyor veya kendi kızgınlık duygularınızla müzakere ediyorsanız, bu, kendini sevme ve kendinize inanma fırsatı olabilir. Karmik bir ilişkide olduğunuzu ve toksik hale geldiğini düşünüyorsanız, yapılacak en iyi şey, mutlu olmayı ve kendinizle olan ilişkinize odaklanmayı hak ettiğinizi anlamanızdır.

Yaşadığınız herhangi bir ilişkide – özellikle toksik olanlarda – tamamül etmek, iyileşeceğini umut etmek, mutluluğu hayal etmek yerine, bu ilişkinin size neyi işaret ettiğini anlamaya çalışmalısınız. Karmik bir ilişki içinde olup olmadığınızı bilmek, bu kişi aracılığıyla size sunulacak her ders üzerinde ilerlemenize ve hasarlı yanlarınızı şifalandırmak üzerinde çalışmanıza yardımcı olabilir. Almanız gereken dersi fark edip, geçmiş travmalarınızı dönüştürdüğünüzde ya da eksik parçalarınızı tamamladığınızda gerçek bir aşka hazırsınızdır!

Sevgiyle ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu