Karantina Günlerinden Sonra Hayat

195

D’She Style farkındalık🔝

Şimdiye kadar zamanın size yetmediği telaşlı bir hayatınız vardı. Çoğunluğu kalabalıkların arasında geçen, belki biraz zorundalık, belki de alışkanlık sandığınız rutinleriniz olmazsa olmazlarınızdı. Etrafınızdaki sesler öyle gürültüydü ki, aslında ne istediğinizi size söylemeye çalışan içsel benliğinizi duymanızın imkanı yoktu; ta ki herkes gibi siz de evinize çekilene kadar.

Yaşadığınız son bir ay belki de hayatınızı ‘Öncesi ve sonrası’ olarak keskin bir çizgiyle ayırdığınız dönemeç oldu. İnsanların yaşam yolculuklarının anlamını keşfetmek üzere Hindistan’da inzivaya çekildiği zaman dilimini siz evinizdeki bir aya sığdırdınız! Hiç şüphesiz siz artık eski siz değilsiniz; onsuz olamam dediklerinizden ayrı yaşayabilmeyi, görmezsem ölürüm sandıklarınız olmadan da nefes alabildiğinizi öğrendiniz. Size dayatılan hayatın aslında zorundalığınız olmadığını, başka bir hayatın da mümkün olabileceğini gördünüz. Tek başınalık hayatta neyin daha değerli olduğunun ayrımına varmanızı sağladı.

Kendinizle baş başa kaldığınızda daha önce farkına varmadığınız yeteneklerinizi keşfettiniz. Kendi iç dünyanızda çıktığınız yolculukta sizin için aslolanın ne olduğunu, hayatın neresinde durduğunuzu, neyi ne kadar yaptığınızı, hatta kendinize bunca zaman layık gördüğünüz ilişkileri gözden geçirecek bolca vaktiniz oldu. Bu zorunlu yavaşlama belki de sizin için bir arınma sürecine dönüştü. Köşeli kenarlarınızı törpülediğiniz, avaz avaz bağırmadan önce durup düşündüğünüz, dünya başınıza yıkıldı sanıp gözyaşlarına boğulmak yerine sükuneti seçtiğiniz ve susturduğunuz, görmezden geldiğiniz içinizdeki gerçek ‘Sen’ i gün ışığıyla kavuşturduğunuz karantina günleri bittikten sonra isteseniz de eski siz olamazsınız.

Çünkü şimdi kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı, kendi işinizi kendiniz yapmayı, tek başınıza zamanınızı doldurmayı, sevginin, şefkatin ve merhametin geçici moda akımlarından, kazanma hırsından, sahip olma dürtüsünden, maddi güçten, ne kadar çok insan tanıdığınızdan çok daha değerli olduğunu biliyorsunuz. En önemlisi de sağlıkla nefes aldığınız her an için teşekkür etmenin nasıl da paha biçilmez olduğunun farkındasınız.

İşte bu yüzden şimdiden sonra hiçkimse yolunuza engeller koyamaz, kalbinizi kıramaz, canınızı acıtamaz. Kendi hikayenizin kahramanı olduğunuz yeni yaşamınıza hoşgeldiniz!

Sevgiyle ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

www.dshestyle.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. www.dshestyle.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.dshestyle.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.