Kalplerin Kraliçesi Diana

139

Lady Diana’yı neden bu kadar çok sevdik?

Sadece İngiltere halkının değil, tüm dünyanın sevgisini kazanan Lady Diana’nın kraliyetin kasvetli duruşundan uzak, olmaya zorlandığı gibi değil olduğu gibi davranması, doğallığı, zarafeti, anneliği, yardımseverliği ve kocaman kalbi  O’nun kalplerimizin kraliçesi olması için yalnızca birkaç nedendi.

Tıpkı, “Ben insanların kalbindeki kraliçe olmak istiyorum, bir ülkenin kraliçesi değil.” dediği gibi herkes O’nu çok sevdi. 11 yıllık evliliği bir peri masalını andırmıyordu. Sadakat yemininin Prens Charles için herhangi bir öneminin olmadığını ve evli bir kadın olan Camilla Parker Bowles ile olan ilişkisini sürdürdüğünü BBC kanalına verdiği röportajda anlattığında milyonların kalbine dokundu.

Çünkü bir prenses olmanın aldatılmaya engel olmayacağı fikriyle yüzleşmek ve kapalı kapıların ardında yaşadığı acıları öğrenmek insanları derinden yaraladı. Işıltılı mavi gözleri ve altın sarısı saçlarıyla milyonların kalbini fetheden güzel prenses, boşandıktan sonra özgürlüğüne kavuştu. Aşık oldu, çok sevdi, çok sevildi. Yeniden evlenmenin planlarını yaparken, bundan 23 yıl önce sadece 36 yaşında hayata veda etti.

Ölümünün üzerinden geçen onca yıla rağmen Diana hala kalplerin kraliçesi… Tam da olmak istediği gibi…