9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yazar

  Date

  Category

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor.

  Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay şöyle sıranıyor:

  %100 kalıcı değildir.

  Dövmelerin aksine, kalıcı makyaj birkaç yıl sonra solma belirtileri gösterme eğilimindedir. Bunun nedeni, renklerin klasik bir dövmede olduğu gibi derinlemesine enjekte edilmemesi ve fikrinizi değiştirmenize izin verilmesi anlamına gelir.

  Kalıcı makyaj, kaşlara, kirpik diplerine ve dudaklara uygulanır.

  Güzellik uzmanları genellikle görünümünüzü tamamlayacak ve geliştirecek, ancak özel günler için üzerinde oynanabilecek ince, doğal tonları önermektedir.

  Cilt ve saç renginize en uygun tonları seçmeniz gerekir.

  Bir başkasında görüp hoşunuza giden dudak rengi sizin alt cilt tonunuzla örtüşmeyebilir. Kaşlarınızda kullanılacak renk ifadenizle uyumlu olmalıdır. Aynı şekilde kirpik diplerine uygulanacak tedavi ile göz şekliniz anlamını kaybetmemelidir.

  Alerjik reaksiyonlara neden olmaması dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

  Hiçbir renk asla % 100 güvenli sayılmaz ve FDA onaylı renkler diye bir şey yoktur. Tamamen doğal olan sebzeler bile, bir kişinin alerjiden muzdarip olma eğiliminde olması durumunda ciddi alerjik reaksiyonlara, şişmeye ve kabarmaya neden olabilir. Bu fikrin peşinden gitmeden önce doktorunuza danışın ve en ucuz teklifin en iyi teklif olduğunu düşünmeyin.

  Yüzün ifadesini bozmadan, asimetrik bir görünüm yaratmadan uygulanmalıdır.

  Kalıcı makyaj uygulamasının hem bir cerrahın ellerine hem de bir sanatçının gözlerine ihtiyacı vardır. Yüzdeki altın oran hesaplanarak ve cilt tipine en uygun tonlar seçilerek, zamanla seyrelmiş kaşlar, kirpikler ve soluk dudaklar kalıcı makyaj ile tazelenebilir.

  Doğru dokunuşlar ile herhangi bir rötuş yapılmamış görüntüsünü yakalamak mümkündür.

  Çok ince rötuşlar ile, doğru renk ve stil belirlenerek, bir uzman tarafından yapılan kalıcı makyaj ile sabahları duş alıp kapıdan çıkabilirsiniz.

  Gözlere uygulanan renkler solmayabilir, ancak dudak uygulaması zamanla solacaktır.

  Zaman zaman rötuşlanması gerekebilecek dudaklarınızın aksine, gözlerinizi hizalamak için kullanılan koyu pigmentler büyük olasılıkla kalıcıdır. Ancak kalıcı makyaj ve renklerin uzun vadede “davranış” biçimleri hakkında daha ilginç gerçekler var. Örneğin, renk geçişlerini ve tedaviden birkaç yıl sonra oluşabilecek lekeli, düzensiz görünümü önlemek için kullanılacak olanın en iyi demir oksit pigmentleri olduğunu biliyor muydunuz?

  En iyi sonuçlar birkaç dokunuş gerektirebilir.

  İsteklerinize ve metabolizmanıza bağlı olarak, mükemmel sonuçlar elde etmek için birkaç kez geri gelmeniz gerekebilir. Örneğin dudak dolgusunda kiminde ilk uygulamadan sonra mükemmel görünüm sağlanırken, bir diğerinde birkaç uygulama gerekebilir.

  Bilmek isteyeceğiniz ilginç kalıcı makyaj gerçeklerinden biri de, gerçek rengin ilk birkaç hafta boyunca çok daha koyu görünebileceğidir, ancak sonunda biraz solup size bir seçenek bırakacaktır. Bu sonuçtan mutlu olabilir ya da bir rötuş planlayabilirsiniz.

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...