9.2 C
İstanbul
Cuma, Eylül 18, 2020
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Başak Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 17 Eylül 2020 Perşembe JÜPİTER gününde saat 13.59’da gökyüzünde Başak burcunun 25 derecesinde meydana gelecek olan YENİ AY’ın etkilerini yorumladı. Haritanın...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  Çikolatalı ve Yulaflı Enerji Topları

  Bugün Pazartesi. Öyleyse hafta içi ara öğünlerde bir fincan kahve ile atıştırmak için bir şeyler hazırlamanın zamanı geldi! Şimdilik hiçbir şey yapmadıysanız, bu çikolatalı ve...

  Mükemmeli Aramaktan Vazgeçin

  Beklentileri yüksek tutmak ve mükemmel olanı aramak, samsara döngüsünde sıkışıp kalmak gibidir, sonu yoktur, çözümsüzdür. Hiç kimse, hiçbir ilişki, hiçbir davranış ve hiçbir durum ne...

  İstanbul’da Hafta Sonu Rehberi / 15 – 17 Mart

  D’She Style hafta sonu rehberi🔝

  İstanbul, bazen hırçın, kavgacı, bazen naif, kırılgan bir sevgili gibi. Birkaç gün uzaklaştığınızda özlüyorsanız, bütün karmaşasına rağmen onu düşünürken burnunuz sızlıyorsa, siz de İstanbul’a aşık olanlardansınızdır.

   

  D’She Style’ın bu hafta sonu İstanbul’da yapılacaklar listesinde; bir deli ruh hali ‘Çok da Fifi Hatunlar’ı izlemek, İstanbul’un en karakterli bohem semti Moda’da Thales Cafe’de yemek yemek ve kendilerine üçüncü dalga kahveci demek yerine Coffee Manifesto diyecek kadar iddialı olan Coffee Manifesto’da kahve içmek, unutulmaz soprano, ressam, şair, aktris ve performans sanatçısı Semiha Berksoy’un “Portreler” isimli sergisini gezmek, Cem Yılmaz ile kahkahalara boğulmak, Zanzibar’da keyifli bir akşam yemeği yemek, üç ayrı sergiye ev sahipliği yapan Borusan Contemporary’ye gitmek, ‘Niyet 101’ atölye çalışması ile niyetlerimizi gerçeğe dönüştürmeyi öğrenmek var.

  D’She Style’ın okunacak kitaplar listesinde; ‘Yeni Bir Ben / Merve Öztürk’, ‘Yıkılmadım Ayaktayım / Sevda Türküsev’ ve ‘Şekersiz / Aydan Üstkanat’, dinlenecek müzikler listesinde ise büyüleyici sesiyle Jehan Barbur’un yeni albümü ‘Ürkerek Söylerim’ bulunuyor.

  İstanbul’da hafta sonu yapılacaklar ile ilgili tüm ayrıntılar için sayfayı kaydırın.

  15 Mart Cuma

  Gösteri: Çok da Fifi Hatunlar

  Living Room

  Saat: 20.00

  Kimi oyuncu, kimi yazar, kimi İngiltere’lerde stand-up yapıp gelmiş 7 kadın komedyenden oluşan “Çok da Fifi” ekibi, Living Room ’da!

  Çok da Fifi; bir kankalık destanı, bir deli ruh halidir. “Hayatla dalga geçemezsek vallahi çatlarız.” diyen, kimi oyuncu, kimi yazar, kimi İngiltere’lerde stand-up yapıp gelmiş 6 kadın komedyenden oluşur.

  Hatunlar Stand up; gösterilerinde sırayla sahneye çıkarak, yaklaşık 2 saat boyunca sıradan dertleri şahsına münhasır şakalar eşliğinde anlatır. Kadınların mesaj gruplarında gerçekleşen şaibeli muhabbetleri, neşeyle sahneye taşırken, erkek izleyicilere kimi zaman minik tüyolar, kimi zaman da minik şoklar yaşatır.

  Fakat hatunların tek derdi, izleyicisinin gösteriden yüzünde keyifli bir gülümseme ile ayrılmasıdır.

  Ekipte yer alan komedyenler:

  Asli Akbay

  Buse Sinem Iren

  Deniz Özturhan

  Hande Yögen

  Meltem Parlak

  Şirincan Çakıroğlu

  Mekan: Thales Cafe, Kadıköy

  Thales Cafe, Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde göz alıcı şıklığa sahip, dikkat çekici beyaz bir köşkte hizmet vermekte. Geniş mi geniş açık alanı, çiçeklerle süslü bahçesi, yüksek kapasiteli kış bahçesi ve görenleri hayran bırakan iç mekan tasarımıyla keyifli, sıcak ve samimi bir ortama sahip. Sakin ve huzurlu vakit geçirmeye müsait bahçesi, geceleri eğlence ve hareketin arttığı iç mekanı ile günün her saati doğru adres olabilecek nitelikte. Ayrıca, becerikli şeflerinin leziz tarifleri ve daha önce tatmadığınız çeşitli kokteylleri ile Kadıköy eğlence hayatına yeni bir soluk getirdiğini söylemek mümkün.

  Kahveci: Coffee Manifesto

  Taze çekirdeklerle hazırlanan nefis kahvelerinden mutlaka denenmeli diyebileceğimiz bir kahveci. Kendilerine üçüncü dalga kahveci demek yerine Coffee Manifesto diyecek kadar iddialılar. Oldukça başarılı olan kahvelerinin nedeninin; seçilen çekirdeğin, kahveyi kavurmanın ve sunumun ne denli önemli olduğunun kanıtı Coffee Manifesto, iyi kahveyi anlatmak yerine hazırlıyor.

  16 Mart Cumartesi

  Sergi: Portreler – Semiha Berksoy

  Galerist

  2004 yılında kaybettiğimiz yüksek dramatik soprano, ressam, şair, aktris ve performans sanatçısı Semiha Berksoy’un “Portreler” isimli sergisi Galerist’te gezilebilir. “Portreler” serisi, işlerinde müziği ve dramayı barındıran Berksoy’un hayatını şekillendiren birbirinden değerli şahsiyetlerin resimlerinden oluşuyor.

  Semiha Berksoy portrelerinde çizdiği kişinin ifadesini, ruhu ile birlikte görerek resmediyor. İzleyiciyi şaşırtıcı bir hayal dünyasına çeken sanatçı, anlattığı hikâyeler ile kimisi müzik dünyasından, kimisi özel hayatından, kimisi ise Berksoy’un hayal dünyasından karakterlere atfen portrelerini resmediyor.

  “Portreler” sergisini 23 Mart’a kadar Galerist’te ziyaret edebilirsiniz.

  Mekan: Zanzibar Zorlu

  Bir Nişantaşı klasiği olan ve uzun yıllar Reasürans Çarşısında hizmet veren Zanzibar, Zorlu’da köprü katında yer alıyor. Seçkin mutfağı, sıcak atmosferi ve tematik dekorasyonu ile hizmet veren Zanzibar, keyifli bir akşam yemeği için mükemmel bir seçim.

  Yemek yerken aynı zamanda canlı müziğin ruhunuza iyi geleceği Zanzibar’da, Prosciutto’lu Scrocchiarella, Turnedo Zanzibar ve Lavantalı Creme Brulee mutlaka denenmeli.

  Gösteri: Cem Yılmaz – CMYLMZ – Diamond –Elite – Platinum – Plus

  Türker İnanoğlu Maslak Show Center

  Saat: 21.00

  Uzun zaman sonra ilk kez İngiltere’de sahne alan ve yeni gösterisinin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen Cem Yılmaz muhteşem bir stand-up ile izleyicilerin karşısında.

  17 Mart Pazar

  Sergi: Boomoon

  Uvertür

  Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde

  Borusan Contemporary

  Borusan Contemporary 9 Mart tarihi itibariyle üç farklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergilerden ilki büyük boyutlu ve etkileyici doğa manzaralarıyla tanınan Güney Kore’nin önemli fotoğraf sanatçılarından Boomoon’un Boğaziçi’nde ürettiği bir dizi çalışmasından oluşuyor. Sanatçının Boğaziçi izlenimlerini ışık, form, gölge ve yansımalar üzerine kurduğu “Boomoon: Boğaziçi” fotoğraf sergisinin küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez üstleniyor.

  Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na yakın zamanda eklenen yeni eserler “Uvertür: Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu” sergisi ile izleyiciyle buluşuyor. Sergide Leo Villareal, Kathrin Stumreich, Eelco Brand, Rick Silva, Edward Burtynsky ve Jeffrey Blondes’un eserleri yer alıyor.

  “Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde” sergisi Turgut Uyar’dan alınan ilhamla bir seçkiyi izleyiciye sunuyor. Turgut Uyar’ın, etkisini yazıldıktan 50 yıl sonra bile kaybetmemiş, insan odaklı bakış açısını savunan dizelerinin izini süren serginin küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez üstleniyor.

  “Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde” sergisi 8 Mart 2020, “Uvertür: Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Seçki” ve “Boomoon: Boğaziçi” sergileri ise 25 Ağustos 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

  Workshop: Niyet 101

  Zorlu PSM – Atölye 2

  Eğitmen: Dilek Öcekli

  Evrende varolan bir sistemi işletmeye hazır mısınız?

  Evrende olan her şey, her zaman bir niyetle başlar. Kaderimizi en derin isteklerimiz ve niyetlerimiz ile şekillendiririz. Bir niyet; yaşamımıza çekmek istediğimiz olayları ve hayat yollarını aktif bir amaç olarak ortaya koymak ve harekete geçmektir.. Bunu yaptığımızda kendimizi asıl amacımıza uygun hale getiririz, bu sayede seveceğimiz hayatı bulur ve yaratırız.

  Büyük veya küçük, soyut veya somut, kişisel veya evrensel NİYETLERİMİZ mutlaka etrafımızdaki enerjiyi etkiler.

  Niyet etmenin inceliklerini öğreneceğimiz Niyet 101 atölyemizde. Günlük hayatımızda ve özel durumlarda kullanabileceğimiz ana niyetlerin yanında, arzularımıza göre kendi niyetlerimizi oluşturma ve niyetlerimizi aktif hale getirmeye odaklanacağız.

   

  Atölyemize gelmeden önce şu soruları aklınızdan geçirebilirsiniz;

  Niyetinin gücünü keşfetmek için kendini keşfetmeye hazır mısın?

  Kendine yeterince inanıyor musun?

  Kendini özgürleştirmek için ihtiyacın olan ne?

  Kitap:

  Yıkılmadım Ayaktayım / Sevda Türküsev

  “Unutma! Eğilirsen basamak, dik durursan sığınak olursun. Dön çocukluğuna, derin bir nefes al takıl peşime, başla kendi hikâyeni yazmaya ve hayatını değiştirmeye.” Bu senin hikâyen, UNUTMA!”

  Yazar Sevda Türküsev, yaşanmışlıklarından hareketle kendini cesur bir şekilde ortaya koyduğu yeni kitabı Yıkılmadım Ayaktayım’da bir kadının varoluş mücadelesini bazen güldüren bazen de düşündüren hikâyelerle anlatıyor. Yazar Türküsev; sevgi, aile, inanç, paylaşım, acılar ve kayıpları harmanladığı Yıkılmadım Ayaktayım kitabında hikâyesini yeniden yazmak isteyenlere eğlenceli tavsiyeler ve formüller de veriyor: Kırıl – Değiş – Güçlen – Umursama – Gülümse…

  “Kırılmalara ve üzülmelere karşı “Dik Durmak” değişimin en önemli adımıdır. Çünkü insan “KIRILDIKÇA DEĞİŞİR” ve sonrasında ayakları üzerine daha sağlam basar.

  (Tanıtım Bülteninden)

  Yeni Bir Ben / Merve Öztürk

  Hayat mucizelerle doludur. Onları görmezden gelmek, güvenli alanlarınızda ufacık bir dünyada içten içe arzu etmediğiniz bir kısırdöngünün içinde olmak da sizin kendi seçiminizdir; mucizelerin gerçekleşebileceğine inanıp yeni hayallere yelken açmaya cesaret edip onlara adım adım yaklaşmak da.

  Kabukları atmak, değişip dönüşmek, büyümek sancılıdır. Ama taptaze, yepyeni bir sen çıkar ortaya. Potansiyelini keşfetmek ve kendi versiyonunun en iyisi olabilmek için atman gereken adımların ne olduğunu bilmek ister misin? Hayal ettiğin yaşama nasıl kavuşacağını? Evren herkese sunabileceği kadar bolluk ve bereketle doludur. Onları elde edebilme gücü ise insanın kendisindedir. Sana yol gösterecek bu başarı hikâyesini okurken, içindeki egzersizleri üşenmeden yaparsan, son sayfaya geldiğinde zihninde hissettiğin değişime ve bunun yaşamına yansımasına inanamayacaksın.

  Elinde tuttuğun bu kitap arzu ettiğin yaşama ve başarıya seni bir adım daha yaklaştıracak bir kişisel gelişim kitabıdır.

  (Tanıtım Bülteninden)

  Şekersiz / Aydan Üstkanat

  Diyet yapanların (hele ki şeker düşüklüğü yaşıyorsa) çözmesi gereken en önemli konu, yediklerini çeşitlendirmektir. Bu kitap, sağlıklı yaşamayı ilke edinmiş, sağlıklı tarif arayışında olanlara ilaç gibi gelecek tam bir başucu kitabı. şekerSİZ, diyet yapan herkesin kitaplığında değil, mutfak tezgâhının üzerinde bulunması gereken önemli bir kaynak eser.

  Seren AKSÜS – Diyetisyen

  şekerSİZ’i hastalarıma sağlıklı beslenmede temel başvuru kaynağı olarak öneriyorum. Bir dedektiflik kitabı gibi ilgi çekici, moda dergisi kadar estetik hazırlanmış. Büyük küçük herkesin bir şeyler bulabileceği, hayatınıza güzel lezzetler getirecek bir kitap bu. Bir yayınevi sahibi arkadaşım bu kitabı görünce şunu söyledi: ”Ne güzel, ülkemizde de artık böyle güzel şeyler yapılıyor!”

  Dr. Erdal DUMAN – Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı

  Yanlış beslenerek vücudumuzu uzun süre şeker bombardımanına tuttuğumuzda metabolizmamızın tek savunma mekanizması (adeta sigortası) insülin düzeyini giderek yükseltiyoruz. İçinizdeki hekimin bunları yaşamayın diye sarfettiği çabalara  siz de sağlıklı beslenerek yardımcı olun. Vücudunuzu doğru besleyin. Bu kitap tam sizlik.

  Doç. Dr. Gökhan ÖZIŞIK – Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı

  Yaşam kalitemiz daha anne karnından başlayan beslenme seçimleriyle şekillenirken maalesef son yıllarda şeker ve şeker endüstrisinin geldiği nokta çok korkutucu. Bilim, tecrübe ve senin maharetli ellerinle eminim şeker ilave etmeden de bu kitap ile hayatımızı tatlandıracak. İnsülin ve glikoz duyarlılığı yaşayan pek çok insanın mutfağında yol göstereceğine inanıyorum.

  Dilara KOÇAK – Uzman Diyetisyen

  (Tanıtım Bülteninden)

  Müzik:

  Jehan Barbur / Ürkerek Söylerim

  Parça Listesi

  1.Keklik İdim Vurdular

   

  2.Sen Bir Aysın – O Yar Gelir

   

  3.Dağlara Küstüm Ali

   

  4.Şu Karşı ki Dağda Kar Var

   

  5.Gesi Bağları

   

  6.Ey Şahin Bakışlım

   

  7.Manastırın Ortasında

   

  8.Altın Yüzüğüm Kırıldı

   

  9.Bir Ay Doğar

   

  10.Hış Hışı Hançer

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Latest Posts

  Başak Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat 17 Eylül 2020 Perşembe JÜPİTER gününde saat 13.59’da gökyüzünde Başak burcunun 25 derecesinde meydana gelecek olan YENİ AY’ın etkilerini yorumladı. Haritanın...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  Çikolatalı ve Yulaflı Enerji Topları

  Bugün Pazartesi. Öyleyse hafta içi ara öğünlerde bir fincan kahve ile atıştırmak için bir şeyler hazırlamanın zamanı geldi! Şimdilik hiçbir şey yapmadıysanız, bu çikolatalı ve...

  Mükemmeli Aramaktan Vazgeçin

  Beklentileri yüksek tutmak ve mükemmel olanı aramak, samsara döngüsünde sıkışıp kalmak gibidir, sonu yoktur, çözümsüzdür. Hiç kimse, hiçbir ilişki, hiçbir davranış ve hiçbir durum ne...

  Editörün Seçimi

  İstanbul’un En İyi Kahve Dükkanları

  Üçüncü Dalga kahve akımı ünlü barista Trish Skeie’nin 2002 yılında yazdığı bir makele ile hayatlarımıza görkemli bir giriş yaptı. Bu yeni akım ile dünyanın...

  Beliz Mercan’ın Sonbahar Stili

  Sevgili Beliz Mercan’a sonbahar modasının en dikkat parçalarını, sezonun renklerinin ve desenlerinin arasından gardırobu için seçtiklerini ve sonbahar alışverişinde tercih ettiği markaları sorduk. “Sonbahar modasının...

  Aynı Hatayı Tekrarlamak Bir Seçimdir

  Çıkmaz sokağa bir defa girmenin adı hatadır. Ama aynı yolu defalarca yürümek hata değil, özgürce verilmiş bir karardır. Hata yapmaktan bahsedildiğinde aklınıza ne geliyor? Karşınızdakinin duymaktan...

  En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

  Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere...

  Kalplerin Kraliçesi Diana

  Lady Diana’yı neden bu kadar çok sevdik? Sadece İngiltere halkının değil, tüm dünyanın sevgisini kazanan Lady Diana’nın kraliyetin kasvetli duruşundan uzak, olmaya zorlandığı gibi değil...