9.2 C
İstanbul
Salı, Temmuz 14, 2020
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Sebzeli Patates Topları Tarifi

  Doldurulmuş Patates Topları Tarifi (8 Porsiyon) Malzemeler Hamuru için⠀⠀ 1 kg patates ⠀⠀ 80 g pirinç unu (1/2 su bardağı) 40 gr mısır nişastası (1/3 bardak) tuz, karabiber, muskat⠀⠀ İçini doldurmak için 250...

  2020 Yaz Sezonunun Sandalet ve Terlik Trendleri

  Yaz mevsiminin coşkusuyla adımlarımız özgürleşiyor! Kalın çorapları, botları ve sneakerları bir kenara bırakmanın ve ayaklarımızı şımartmanın şimdi tam sırası. 2020 yaz sezonunun sandalet ve terlik...

  Friends İzleyicisiyle Yeniden Buluşuyor

  Eylül 1994'ten Mayıs 2004'e kadar NBC'de yayınlanan ve 10 sezon - 236 bölümden oluşan Friends’in Mayıs ayında planlanan tek bölümlük yeniden buluşması korona virüs...

  Karmik İlişkiler

  Yaşadığınız ilişkide güçlü bir bağ kurduğunuzu, birbirinizi tamamladığınızı ya da sonsuz aşkı bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak bu, ikinizin ruh eşi olduğu anlamına gelmez. Zira yaşadığınız...

  İstanbul’da Hafta Sonu Rehberi / 1 – 3 Mart

  D’She Style hafta sonu🔝

  İstanbul’da yaşıyorsanız eğer, keyifli vakitler geçirmek için sayısız seçeneğe sahipsinizdir. En iyi bildiğiniz semtin sokaklarını yeniden keşfedebilir, ruh halinize göre İstanbul’u seyrederken, sakin bir yemek yiyebilir ya da bir şeyler içerken sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Kitapçılara uğramak, yeni nesil kahve dükkanlarında oturmak, atöyle çalışmalarında ruhunuzu onarmak ya da bir gösterinin büyülü dünyasında yolculuğa çıkmak size mutlaka iyi gelecektir.

  Bu hafta sonu D’She Style’ın İstanbul şehir rehberinde; Batard Bomonti’de akşam yemeği yemek, Monochrom’da hoş kokulu kahve içmek, Babylon’da geçmişin en güzel şarkılarını dinlemek, Orhan Pamuk’un ‘Balkon’undan İstanbul’u seyretmek, Kenan Doğulu ile şarkılar söylemek, Apartıman Yeniköy’de uzun ve keyifli bir kahvaltı yapmak, içimizdeki yaratıcı gücü ‘Çekim Yasası’ workshop’u ile keşfetmek var.

  D’She Style’ın hafta sonu okumak için seçtiği kitaplar ise; ‘Benden Ne Olur’ – Aslı T. Kızmaz, ‘Yaşam Terapisi’ – Bircan Yıldırım ve ‘Ben’cil Olma Vakti’ – Selin Alptekin.

  İstanbul hafta sonu şehir rehberinin tüm ayrıntıları yazının devamında.

  1 Mart Cuma

  Yemek: Batard Bomonti
  Kendilerini “Eklektik Mutfak” olarak tanımlayan Batard Bomonti, belli bir coğrafyaya veya tekniğe bağlı kalmaksızın, özgür ve özgün reçeteler ile menüyü oluşturmuş. Restoran, Vongole Sanayi Pilavı, Aztek kuru fasulyesi ile servis edilen Kuzu Omuz, Trüf’lü Polenta gibi yaratıcı tabaklardan oluşan, kompak bir menüye sahip. Batard Bomonti, kokteyl ve yemekleri uygun fiyatlar ile sunması ile de dikkatleri üzerine çekiyor.
  Kahve: Monochrom Bomontiada
  Klasik brasserie anlayışına kendine has ve çağdaş bir yorum getiren Monochrome, yeni nesil 3. dalga kahveleri ile de menüdeki iddiasını koruyor.
  Taze kahve çekirdeklerinin kavrularak özenle hazırlandığı kahve çeşitleri, yeni buluşma noktasında kahve tutkunlarını bekliyor.

  Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2019-02-27 17:29:45Z | |

  Eğlence: Babylon Bomontiada
  Oldies But Goldies
  ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’tan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsane müzisyenin şarkıları arasında mekik dokuyan parti dinleyicileri zamanda yolculuğa çıkıyor. Pop’tan rock’a, disko’dan funk’a, rock’n roll’dan hip-hop’a uzanan müzik yelpazesiyle Murat Beşer ve Murat Abbas’ın seçtiği şarkılarla Babylon’dayız!

  2 Mart Cumartesi

  Sergi: Orhan Pamuk – Balkon
  Yapı Kredi Sanat
  Pamuk’un Aralık 2012 ve Nisan 2013 tarihleri arasında roman yazarken Cihangir’deki evinden çektiği fotoğraflar, Yapı Kredi Sanat’ta sergileniyor.

  Orhan Pamuk – Balkon – Fotoğraflar’ sergisinin tek bir pozisyondan çekilmiş fotoğraflardan oluştuğunu öğrenince, birbirine benzeyen karelerle karşılaşacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak seçkiyi oluşturan fotoğraflar, hem stil hem de içerdikleri unsurlar açısından farklılık gösteriyor. Pamuk’un evinin manzarası Haliç’in bir ucundan başlayıp Boğaz’a doğru genişleyen bir alanı kapsıyor. Fotoğraflar aynı yerden çekilmiş olsalar da lens değişiklikleri, makinenin açısında oynamalar ve zoom’lar sonuçları çeşitlendirmiş. İstanbul’un birçok mimari yapısının, denizdeki gemilerin ve gökyüzünün bir arada olduğu geniş manzara fotoğrafları da var, kadrajın ufacık bir kısmına dahil olmuş küçük bir tekne dışında denizden başka hiçbir şeyin gözükmediği minimalist kompozisyonlar da. Mevsimlerin değişmesi ve fotoğrafların gün içerisinde farklı zaman dilimlerinde çekilmiş olması gibi faktörler de ışığı etkilemiş. Bazen suyun gümüşi bir renk kazandığına ve dokusunun yarattığı algınının değiştiğine şahit oluyorsunuz, bazen de şehre karanlık çökmeden önce gökyüzüne yayılan esrarengiz kızıllığa. Kimi zaman bir minare, çerçeve gibi fotoğrafın sınırlarını belirliyor, kimi zaman da havalanmış kuşların açık kanatları manzaranın sizde bıraktığı intibayla oynuyor.

  Serginin küratörlüğünü fotoğraf yayıncılığının dünyada önde gelen isimlerinden olan Gerhard Steidl üstlenmiş. Pamuk’un bilgisayarına kaydettiği fotoğrafların çokluğunu görünce ondan bir ön eleme yapmasını istemiş öncelikle Steidl. Sergi ve kitaptaki 600’ü aşkın fotoğrafı bu elemeden geçip seçilenler oluşturuyor. Steidl sergiden bahsederken, duvarları bir kitabın sayfaları gibi gördüğünü anlatıyor. Ona göre sergi, kitabın büyütülmüş bir hali gibi. Sergide Pamuk’un fotoğraflarının yer aldığı ‘Balkon’ kitabına yazdığı önsöz de bulunuyor. Sergilenen fotoğraflar tuval üzerine print edilmiş ve ölçekleri değişkenlik gösteriyor. Steidl ilk katta bulunan büyük ölçekli İstanbul manzaralarının Turner tablolarından esintiler taşıdığını söylüyor. Bunda gökyüzünden şehre düşen ışık huzmeleri etkili. Pamuk’un görsel dünyasını övmeyi bu benzetmeyle bitirmeyen Steidl, kendisi bir üniversitenin fotoğraf bölümünde ders veren bir profesör olsaydı, bu sergiyi öğrencilerine kesinlikle ziyaret ettireceğini de dile getiriyor. Fotoğrafların duvarlar üzerinde birbirlerine yakın konumlandırılmalarına ise Rusya’daki Hermitage Müzesi’nin sergileme prensibinden ilhamla karar vermiş. Bu tercih, sergileme alanına tüm fotoğrafları sığdırmanın pratik bir yolu gibi de görünüyor. Sergideki fotoğraflara Pamuk’un kitap için yazdığı önsöz dışında eşlik eden metinler birkaç alıntıyla sınırlı. Umberto Eco’nun Pamuk için söylediği ‘Çılgınlığında deha var’ cümlesi bunlardan biri. Fotoğrafların anlatılmasındansa, fotoğrafların bir şeyleri anlatması istenmiş.

  Kaynak: Timeout İstanbul

  Konser: Kenan Doğulu

  Volkswagen Arena
  Saat: 21.00
  Çoğu klasikleşmiş olan ve hemen hemen hepimizin çok iyi bildiği şarkıları ile Kenan Doğulu konserinde keyifli vakitler geçirmeye ne dersiniz?

  3 Mart Pazar

  Kahvaltı: Apartıman Yeniköy

  Apartıman’ın hafta sonu kahvaltısında yok yok. Karamelize soğanlı saray yumurtası ve pane ördek yumurtasıyla kahvaltıya heyecan katıyorlar. Antakya’dan getirdikleri tahin ile keçiboynuzu pekmezi de vazgeçilmez ikili olarak menüde boy gösteriyor. Siparişinizden siyez gevreğini de eksik etmeyin. Limonlu ve bol yumurtalı Alman pancake’i dutch baby’yi de başka yerde bulmanız zor.

  Köybaşı Caddesi 153, Yeniköy.

  Kaynak: Timeout İstanbul

  Workshop: Çekim Yasası 101

  Zorlu PSM Atölye-2

  Saat: 14.00

  Eğitmen: İrem Tunçman

  “Evrenin sırlarına vakıf olmak istiyorsanız, enerji, frekans ve titreşim yasalarına uygun olarak düşünmeniz gerekir” Nikola Tesla

  Belki evrenin gizemlerine vakıf olmamız için biraz daha beklememiz gerekebilir, ama hayatınızı yöneten, yaratan enerjileri, frekansları tanımak ve kullanmak için daha fazla beklemenize gerek yok, şimdi tam zamanı!

  Sadece 17 saniye, isteğinizin frekansı ile kendi frekansınızı eşleştirerek yaratım aşamasına geçmeniz için gereken süredir….

  “Herşey enerjiden oluşur ve bunun hiçbir istinası yoktur, istediğiniz realitenin frekansı ile kendi frekansını eşleştirebildiğinizde, o realitenin tezahür etmesinden başka bir sonuç elde etmeniz imkansızdır. Bu felsefe değil, bilimdir” Albert Einstein

  Tüm evreniniz, bugüne dek yazmış olduğunuz hayat öykünüz, gerçekleşen ve gerçekleşmeyen tüm hayalleriniz, sağlığınız, maddi durumunuz, aşk hayatınız, ilişkileriniz, benliğiniz, baskın enerjinizin, frekansınızın bir yansımasıdır, ve bunun hiçbir istinası yoktur.

  Şans değil, kader değil, genetik talihsizlik değil…hepsi farkında dahi olmadığınız baskın frekanslarınızın hayatınızda bir kişi, durum ve olay olarak ortaya çıkmasından ibaret.

  Unutmayın siz okyanusta bir damla değil, bir damlanın içindeki okyanussunuz ve o okyanusun tüm bilgeliği ve yeteneği hücrelerinizde kayıtlı.

  Hayatınızı yönetmek ve imkansız gibi görünen tüm hayallerinizi gerçekleştirmek için gereken yaratıcı güç sizin içinizde, sadece onu kullanmayı bilmiyorsunuz.

  Çekim Yasası 101 eğitimimizde, öz frekans, enerji ve titreşimlerinizi isteklerinize ve hedeflerinize yönlendirmek ve gerçekleştirmek için kullanılması gereken metotları formül olarak öğrenecek ve pratik uygulamalarla bu formülleri içselleştirecek ve günlük hayatımıza entegre edeceğiz.

  Şifa, aşk, bolluk, mutluluk, huzur…

  Dile benden ne dilersen,

  Beraber gerçekleştirelim…

  Hayatınızı ve hayallerinizi birlikte yeniden inşa etmeye ne dersiniz?

  Hayat ve gelecek sizin için kocaman bir belirsizlik mi? Hayat ve gelecek sizin için bir kaygı sebebi mi?

  Peki ya hayalleriniz?

  Benden Ne Olur

  Aslı T. Kızmaz

  Arka kapaktan;

  Markaların durmadan, inanılmaz büyük işler başarmış kadınların hikâyelerini paylaşmalarını anlamıyorum. Onları kendi hayatıma davet etmek istiyorum. Bir rimelin daha çok satılması için verdiğim emeği görseniz, adıma şarkılar yazar, beni “işte kadının gücü” isimli reklam filmlerinize konu edersiniz. Ama varsa yoksa beyin cerrahları, sporcular, bir de şarkıcılar.”

  Aslı T. Kızmaz, hayatının bir bölümünü “Benden ne olur?” sorusuyla geçiren gözü kara bir kadının her satırında şaşırtan hikâyesini anlatıyor.

  Aşk, eğlence ve çalışma hayatının her adımını aktaran, gelgitlerle bezenmiş bir romanla karşı karşıyasınız. Aslı T. Kızmaz’dan eğlenceli ve muzip ama aynı zamanda ne olacağını asla kestiremeyeceğiniz sürprizli, leziz bir roman…

  Yaşam Terapisi

  Bircan Yıldırım

  Arka kapaktan;

  Aradığını bulduğun yerdesin. O, diğerlerinde gördüğü iyiliğin, kötülüğün, güzelliğin, çirkinliğin, korkunun, sevginin, zenginliğin, fakirliğin bastırdığı bilincinin derinlerinden gelen kendi yansıması olduğunu anlamıştı. O, tüm yansımalarını sahiplenerek, kendisinin bu dünyada en iyi versiyonunu oluşturacağına dair söz vermişti. O, kendi bilincini dünyaya yansıttığını anlayıp, karanlık dünyasını aydınlatmayı seçmişti. O, giderek içinde daha da büyüyen yalnızlık hissinden ve dinmek bilmeyen sessiz çığlıklarından özgürleşmişti. O, bundan sonraki yaşamını, her şeyde Yaradan’ın aşkını hissederek, tutkuyla ve tereddüt etmeden istediği gibi yaşamaya adamıştı. O, kendisindeki kötülüğü, diğerindeki iyiliği kabul ederek içindeki savaşı durdurabileceğini anlamıştı. O, ışığına ve gölgesine sahip çıkabilecek kadar yürekliydi! O, öfkesinin öfkelendiği kişiden çok kendisine zarar verdiğini kavramıştı. O, önce içindeki sonra da tüm dünyadaki savaşı durduracağına inandığı bu kitaptaki bilgileri yaymaya kendisini adamıştı! Ve içimizden biri olan “O”, aslında hepimizin birer yansımasıydı! Bilinçsizce merak ettiği değil, bilinçli farkındalıkla olmak istediği kişiye dönüşme cesareti gösteren tüm yüreklere…

  Ben’cil Olma Vakti

  Selin Alptekin

  Arka kapaktan;

  Ben demeyi öğrendiğin gün büyüdüğünü anlayacaksın.

  Ben‘cil olacaksın.

  Ama bu Ben;

  Herkesin son dönemde yaşadığı sevgisizlikten, tükenmişlikten kaynaklanan, Mutsuzluktan beslenen hep Ben‘ci bir Ben’cil yaşamdan bahsetmiyorum.

  Hayat yolundaki,

  Yaşanmışlıkların sana bir rehber niteliğinde olacağına inandığım kitabı elinde tutuyorsun.

  Eğer bu kitap karşına çıktı ve şu an bu cümleleri okuyor isen, bil ki içinde sana ait bir yaşam, sana ait bir hikaye ve sana ait bir cümle bulacaksın demektir.

  Bu mesaj sana, hayatında yolunda gitmeyen bir takım olumsuzlukları dönüştürmen yolunda, rehber niteliğinde bir kılavuz olacak.

  Başlamak için ilk 20 sayfa  yeter sana.

  Seni kendine çeker, hayatından izler bulmanı sağlar. 20 sayfa sonrası ise tamamen sana kalmış. Çalışmalardan, yaşanmışlıklardan alacağın her öğretiyi göreceksin ve umarım sana yol gösterir.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Latest Posts

  Sebzeli Patates Topları Tarifi

  Doldurulmuş Patates Topları Tarifi (8 Porsiyon) Malzemeler Hamuru için⠀⠀ 1 kg patates ⠀⠀ 80 g pirinç unu (1/2 su bardağı) 40 gr mısır nişastası (1/3 bardak) tuz, karabiber, muskat⠀⠀ İçini doldurmak için 250...

  2020 Yaz Sezonunun Sandalet ve Terlik Trendleri

  Yaz mevsiminin coşkusuyla adımlarımız özgürleşiyor! Kalın çorapları, botları ve sneakerları bir kenara bırakmanın ve ayaklarımızı şımartmanın şimdi tam sırası. 2020 yaz sezonunun sandalet ve terlik...

  Friends İzleyicisiyle Yeniden Buluşuyor

  Eylül 1994'ten Mayıs 2004'e kadar NBC'de yayınlanan ve 10 sezon - 236 bölümden oluşan Friends’in Mayıs ayında planlanan tek bölümlük yeniden buluşması korona virüs...

  Karmik İlişkiler

  Yaşadığınız ilişkide güçlü bir bağ kurduğunuzu, birbirinizi tamamladığınızı ya da sonsuz aşkı bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak bu, ikinizin ruh eşi olduğu anlamına gelmez. Zira yaşadığınız...

  Editörün Seçimi

  Karmik İlişkiler

  Yaşadığınız ilişkide güçlü bir bağ kurduğunuzu, birbirinizi tamamladığınızı ya da sonsuz aşkı bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak bu, ikinizin ruh eşi olduğu anlamına gelmez. Zira yaşadığınız...

  Detoks Dosyası

  Neden detoks yapmamız gerekiyor?  Gerçek şu ki, bedenlerimiz şu anda karşılaştıkları toksik yük ile başa çıkmak için tam donanımlı olmayabilir. Toksik olduğunuzda, karaciğerinizde detoksifikasyon mekanizması...

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi. İyi bir pedikür bakımından sonra...

  Podyumdan Sokağa Güneş Gözlüğü Trendleri

  D’She Style moda🔝 Yaz sezonunun güneş gözlüğü seçenekleri, herkesin seveceği geniş bir tasarım eğimine sahip. Önceki sezonlardan bazı izler taşıyanlar, asla modası geçmeyen zamansız çizgilere...

  Yaz Mevsiminin En Çarpıcı Saç Modeli Örgüler

  D’She Style güzellik🔝 Havalar ısınmaya başladığında saçlarımıza kolayca şekil vermek isteriz. Nemden etkilenmemesi ve gün boyu stilini koruması ise saç modeli seçimlerimizi belirleyen iki etkendir. Güneşli...