Ana Menü

İstanbul Sanat Rehberi; Kasım Ayı Etkinlikleri

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style kültür ve sanat haberleri🔝

Hiç uyumayan şehir İstanbul’da kozmopolit hayatın yoğun ve gürültülü temposundan arınmak, ruhunuzu beslemek için sanata vakit ayırmaya ne dersiniz?

D’She Style’ın sizin için seçtiği etkinliklerin tüm ayrıntıları yazının devamında.

Arzu Tramvayı/Tiyatro

UNIQ İstanbul, Sarıyer

Kas 13 2018-Kas 30 2018

Bir Broadway klasiği olan ‘Arzu Tramvayı’ yeniden sahnede. Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla ‘Arzu Tramvayı’nı kaçırmayın.

Zaman Bükücü/Sergi

Galeri Selvin, Arnavutköy

Kas 13 2018-Kas 23 2018

Dilek Işıksel resimlerinde zaman kavramını İstanbul’un tarihindeki medeniyetler, kültürler ve halkların yaşamları üzerinden ele alıyor.

Mutluyduk Belki Bugüne Kadar/Tiyatro

Toy İstanbul, Maçka

Kas 15 2018-Kas 23 2018

Bir arkadaş grubunun ev buluşmasında gelişen eğlenceli ve düşündürücü olayları anlatan oyun, cep telefonlarımızla kurduğumuz ilişkiyi sorguluyor. Kerem Pilavcı’nın uyarladığı ve Ahmet Sami Özbudak’ın yönetmenliğini üstlendiği oyun Two Two Production’ın imzasını taşıyor. Canan Atalay bu oyundaki rolüyle 22. Afife Ödülleri’nde Yardımcı Rolde Yılın Kadın Oyuncusu seçilmişti.

Basel Oda Orkestrası/Müzik

İş Sanat Kültür Merkezi, Beşiktaş

Kas 20 2018

Piyanonun başında 15. Uluslararası Tchaikovsky Yarışması’ndaki performansı ile dikkat çeken Lucas Debargue, yanında Avrupa’nın en saygın oda orkestralarından Basel… Repertuvarlarında ise Mozart ve Stravinsky var. Kaçırılmaması gereken bir klasik müzik şöleni sizi bekliyor.

Ana Popović Band/Müzik

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Beşiktaş

Kas 23 2018

Funk, blues, caz… Belgrad doğumlu gitarist ve şarkıcı Ana Popović’in üç albümü bir arada sunduğu ‘Trilogy’ projesiyle tüm bu türlerin altın bir dengesini sunuyor. Popović’in yeteneğinin şahide ihtiyacı yok elbet ama Gary Clark Jr., Jim Dunlop ve B.B. King gibi isimler müzisyenin gitaristliğine şapka çıkaranlardan birkaçı yalnızca.

Hamlet | Collage/Tiyatro

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Beşiktaş

Kas 22 2018-Kas 23 2018 20.Tiyatro Festivali’ne ‘Needles and Opium’ ile katılan, çağdaş tiyatronun dâhi yönetmenlerinden Robert Lepage, uyarlaması ve rejisi kendisine ait olan, tiyatronun ve Shakespeare’in başyapıtlarından ‘Hamlet’ ile çıkıyor bu kez karşımıza. Moskova menşeli Theatre Of Nations iş birliği ile izleme şansı bulacağımız, yazıldığı günden bu yana sayısız defa sahnelenen ‘Hamlet’in Lepage yorumunun parlayan yıldızı ise şüphesiz tek başına tüm karakterleri sırtlayan, Theatre Of Nations’ın sanat direktörü Evgeny Mironov. Mironov, küp şeklindeki dekorun içine sıkışmış bir şekilde Hamlet ile beraber 11 karaktere daha nefes oluyor. Festivalin onur ödüllerinden birinin gösterim sonrasında Mironov’a verileceğini de belirtmeden geçmeyelim.

Pss Pss/Tiyatro

Caddebostan Kültür Merkezi, Caddebostan

Kas 20 2018-Kas 21 2018

Bu yıl çocuklarla yetişkinlerin beraber izleyebileceği, her yaştan seyirciyi kucaklayacak tek oyun ‘Pss Pss’. Bu mizah dolu eserde, tiyatro sirk gösterileriyle harmanlanıyor. Compagnia Baccalà ekibi bu performans ile 2010 yılından bu yana 50 ülkede sahne aldı ve 15 uluslararası ödül kazandı. Sahnede Camilla Pessi ve Simone Fassari, sessiz sinemadan ve Chaplin ve Keaton gibi yıldızların sanatından yola çıkarak hazırladıkları naif ve eğlenceli bir performans sunuyorlar.

Persona/Tiyatro

Bomontiada, Şişli

Kas 16 2018-Kas 17 2018

Ingmar Bergman anısına sahnelenen oyun Tiyatro Öteki Hayatlar’ın imzasını taşıyor. Alternatif bir deneyim yaşamak ve Bergman’ın muazzam filminin sahneye nasıl uyarlandığını görmek istiyorsanız, kaçırmayın. Oyuncular, Berrin Dinçer ve Eda Erman.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

*Kaynak: Timeout.com

Yukarı