Ana Menü

İstanbul Ocak 2020 Etkinlik Rehberi

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style kültür ve sanat🔝

Ocak ayında İstanbul’da sanat ve etkinlik takvimi oldukça yoğun. Sanatın her dalı, farklı kültürlere dair fikir edinmemizi sağlayan, bakış açımızı geliştiren ve ruhumuzu besleyen renkler. Özellikle metropol hayatının bir parçası isek, kendimiz için iyi bir şey yapmalı ve hayatımızda sanatın ışığına yer açmalıyız.

İstanbul’da sanat ve etkinlik takviminden sizin için seçtiklerimiz şöyle;

Sergi:

Canan Tolon – Sen Söyle

İstanbul Modern

Canan Tolon’un 1980’li yıllardan günümüze uzanan sanatsal birikimi İstanbul Modern’de izleyiciyle buluşuyor. Sanatçının çizimden fotoğrafa, resimden yerleştirmeye uzanan kendine özgü ifade ve teknik arayışını görünür kılan sergi 02 Şubat 2020 Tarihine kadar gezilebilir.

Sahne:

Barış Manço Doğum Günü Kutlaması

Babylon – 03 Ocak 2020

Her birimizin hayatına dokunan ve O’nu anımsadığımızda ezbere bildiğimiz şarkıları zihnimizde dönüp duran Sevgili Barış Manço’nun anısına düzenlenen etkinlik Bomontiada’da.

Tiyatro:

Hedda Gabler

Das Das – 04 Ocak 2020

İbsen’in Hedda Gabler oyununu can sıkıntısının tragedyası diye de tanımlamak mümkün. 19. yy’da kadının yaşam amacı, erkek egemen toplum tarafından belirlenmektedir. Kadın ya kendine ait olmayan bu amacı kabul edip derin bir nevroza sürüklenecek ve yaşamını nevrozlar/histeri/panik ataklarla geçirecek. Ya da kendine dayatılan tüm amaçları ret ederek toplum normlarının dışına çıkacak ve bu dışarı sürükleniş kendine yaşam alanı bırakmayan bir tragedyaya dönüşecektir. Ve her iki halükarda da yavaş yavaş parçalanacaktır.

Peki bu travmayı aşabildik mi? İki seçeneğin de birbirinden tatsız sonundan kaçınmak için yaşam amacını seçmeyi kadına bırakabildik mi? Ne dersiniz? Peki ya Hedda Gabler’in çözümü?

Hayal Satıcısı – Berna Laçin

Kenter Tiyatrosu – 05 Ocak 2020

Hayal Satıcısı, gerçek bir yaşam hikayesinden yola çıkarak kadınlığın ezberlenmiş söylemlerine ayna tutar. Hapsoldukları bu dünyadan çıkışı engelleyen görme biçimini, özellikle de eril dili ve yarattığı körlüğü sorgulatma çabasındadır. Oyunda da söylendiği gibi “Erkek dediğin katil olur olmasına ama kurban olamaz asla.”

Gösteri:

CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus

Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Cem Yılmaz, yeni gösterisi “CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus” ile sezon boyunca Turkcell Sahnesi’nde!

6 Ocak 2020, Pazartesi; 21.00

7 Ocak 2020, Salı; 21.00

8 Ocak 2020, Çarşamba; 21.00

9 Ocak 2020, Perşembe; 21.00

Konser:

Bifo – Angela Gheorghiu

İstanbul Lütfi Kırdar ICEC 09 Ocak 2020

BİFO bu sezon yeni yılı, Seattle Senfoni Orkestrası sanat yönetmeni ve şefi Ludovic Morlot’nun yönetiminde karşılayacak. 2011’den bu yana, yöneticiliğini üslendiği orkestra ile pek çok başarılı turneye ve ödüllü kayıtlara imza atan Morlot; BİFO ile birlikte Metropolitan, Royal Opera House, La Scala ve Viyana’da oynadığı başrollerle, özellikle de Tosca’nın beyazperde için çekilen versiyonunda büyük beğeni toplayan soprano Angela Gheorghiu’ya eşlik edecek.

Workshop:

Masterpiece Galata Resim

İnci Küpeli Kedi – 06 Ocak 2020

Masterpiece Galata String Art

Sevgili – 09 Ocak 2020

Konser:

Alexander Chaushian – İstanbul Resitalleri

Sakıp Sabancı Müzesi the Seed – 18 Ocak 2020

Tchaikovsky ve ARD gibi iki önemli uluslararası yarışmanın ödüllü ismi 1977 Yerevan doğumlu viyolonselci Alexander Chaushian, 18 Ocak’ta Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de!

İstanbul Resitalleri yeni yılı, Japonya’dan Amerika’ya uzanan bir coğrafyada Suntory Hall, Wigmore Hall, Viyana Konzerthaus ve Carnegie Hall gibi dünyanın en prestijli salonlarında konserler veren; Tchaikovsky ve ARD gibi iki önemli uluslararası yarışmanın ödüllü ismi 1977 Yerevan doğumlu viyolonselci Alexander Chaushian ile 18 Ocak’ta karşılıyor

Jehan Barbur

If Performance Hall Beşiktaş – 23 Ocak 2020

Büyüleyici sesiyle söylediği her şarkı ile kalbinize dokunan Jehan Barbur’u  dinlemek kendinize vereceğiniz en naif armağan.

Otto Barok

All Saint Moda Kilisesi – 23 Ocak 2020

Kadıköy / All Saints Moda Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşacak olan Otto Barok konser programında; Barok dönemin önde gelen Fransız, Alman ve İtalyan bestecilerin seçkin eserlerine yer veriyor.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı