9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 14, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Moda İlkbahar / Yaz 2020 Güneş Gözlüğü Trendleri

  İlkbahar / Yaz 2020 Güneş Gözlüğü Trendleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style moda

  İlkbahar ve yaz sezonunun gözlük seçenekleri, herkesin hoşuna gidecek kadar geniş bir tasarım yelpazesi ile karşımıza çıkıyor. 2020 gözlük trendlerinin çoğunu son derece yaratıcı hale getiren ise, çeşitli boyutlarda ve renklerde birçok kreasyonun göze çarpıyor olması.

  Moda trend listemize bir göz atın ve İlkbahar / Yaz 2020 güneş gözlüklerinden hangilerinin favorileriniz olduğuna karar verin!

  Büyük Boy Yuvarlak Güneş Gözlüğü

  Keskin yüzleri olanlar için, büyük boy 2020 gözlük trendleri için beğeni kazanan tasarım koruma sağlarken yüzü yumuşatan yuvarlak çerçevesi ile dikkat çekiyor.

  Büyük boy yuvarlak güneş gözlüklerinde en sevdiğimiz varyasyonlardan biri, tel çerçeve gözlüklerin üst çubuklu ancak köprü içermeyen yarı havacı bir tasarıma sahip olduğu Max Mara tasarımı. Nina Ricci’deki yuvarlak güneş gözlükleri de köprünün üzerinde perçin benzeri benzersiz bir tasarıma sahip.

  Havacılar

  Birkaç sezon boyunca Celine’in klas havacı gözlüklerini alıyoruz ve bu metal çerçeveli, büyük boyutlu havacılardan farklı değil. Havacılar, yeni sezonda gözyaşı şeklindeki lensler ve süslenmiş gümüş bacaklarla Tory Burch’ta daha yuvarlak ve kadınsı bir şekil alıyor.

  Büyük Kare Güneş Gözlüğü

  Büyük boy kare güneş gözlükleri hakkında özellikle göz alıcı bir şey var. Bu, mutlaka tüm özelliklerle çalışan bir şekil değil, ancak var olduğunda yarattığı etki dikkat çekici. Büyük boy kare güneş gözlüklerinin aslında büyük İlkbahar / Yaz 2020 gözlük trendlerinden biri olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden tüm moda ikonlarının kare güneş gözlüğü kullandığını görmeyi bekliyoruz.

  Elie Saab, yeni sezonda hassas metal çerçeveler ve mavi veya yeşil gibi tonlarda renkli lensler ile büyük boyutlu kare güneş gözlüklerini sunuyor. Güneş gözlükleri Etro’da ise lenslerin etrafında kalın emaye veya plastik, ancak kontrast metal bir köprü ve bacaklarla biraz daha fazla yer kaplıyor.

  Son olarak, en dramatik kare güneş gözlükleri, hafif bir filtre dışı kare şekli ve çok çeşitli renklerde ekstra kalın plastik çerçeveler ile Courreges’te.

  Uzatılmış ve İnce

  Çok küçük güneş gözlükleri çoğunlukla İlkbahar / Yaz 2020 gözlük trendleri için çıkış yolundaydı, ancak biraz ince veya uzun çerçeveler hala mükemmel kabul edilebilir.

  Proenza Schouler’da kalın, siyah çerçeveler, yüz parametresinin ötesine uzanan sivri bir şekle sahip, ancak kontrast için sadece ince oval lenslerle olduğunda bunu mümkün kılıyor. Peter Pilotto’da, mat çerçeveler yarı kare, ancak biraz daha büyük lenslere ve uzun bir şekle sahip. Bu da onları olağandışı iken daha giyilebilir hale getiriyor.

  AWAKE Mode, Vivetta, Valentino ve Burberry’de daha ince güneş gözlüğü tasarımları ile yeni sezonu karşılayan markalar arasında.

  Eşsiz Büyük Boy Şekiller

  Tüm kare ve yuvarlak büyük boy güneş gözlüğü seçeneklerinden sıkıldıysanız, ekstra büyük yaz 2020 güneş gözlüklerinden bazılarını düşünün!

  Christian Dior, dışa yakın kare bir şekle sahip, ancak köprünün hemen yanında ekstra bir nokta olan beşgen gözlükler sunuyor. Gözlüklerin birkaç renk seçeneğinde kalın, plastik çerçeveleri var. Ralph Russo’daki büyük boy beşgenler ise merkezde biraz daha yuvarlak bir şekle sahip.

  Daha fazla kenar ve açıya sahip olmayı tercih ederseniz, büyük boy yuvarlak gözlüklere ek olarak, Gucci zevkinize bağlı olarak kalın siyah çerçeveli ve sarı veya siyah lensli altıgen güneş gözlüğü de sunuyor.

  Sportif Güneş Gözlüğü

  Sokak kıyafeti ve kentsel, kişisel tarzınızı en iyi tanımlayan kelimelerse, ortaya çıkan sportif bahar 2020 güneş gözlüklerini seveceğinizi düşünüyoruz. Tüm keskin açılar, eğlenceli renkler bahara ve yaza yansıtılmış öğeler arasında.

  Bu sezon en çok sevilen sportif güneş gözlüğü yarı çerçevesiz, renkli bir tasarım, geniş bacaklar ve köprünün hemen üzerindeki Versace markasıyla tamamen yüz koruyucu olan Versace’s olacak. Bottega Veneta’daki aynalı güneş gözlükleri ise, aynalı lensler ve metalik üçgen üst jant ile belirgin bir şekilde sportif hissettiriyor.

  Son olarak, Loewe’deki sportif gözlük tasarımları, Versace’in piyasaya sürüleceğinin daha hafif bir versiyonu gibi. Altın veya gümüş metalik üst jantları ve açık veya koyu kahverengi lensleri var, ancak ekstra süslemeler bulunmuyor.

  Kaplumbağa Güneş Gözlüğü

  Kaplumbağa kabuğu çerçeveleri kullanıcılarına akademik bir hava katıyor ve oldukça zamansız olsalar da, sıcak renkleri bu sezon pistleri yöneten 70’lerin renk paleti ile özellikle iyi çalışıyor. Bu nedenle, 2020 baharı için kaplumbağa kabuğu güneş gözlüklerini görünüşünüzdeki şık öğeler ile eşleştirmek istiyorsanız mükemmel bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

  Fendi’de bir sürü farklı kaplumbağa kabuğu gözlük tasarımı var ve neredeyse hepsi büyük boy. Ancak herkesin seveceği bir şey bulabileceği yeterli şekiller ve lens gölgeleri var.

  Ports 1961’de klasik kaplumbağa kabuğu üzerinde çok sıcak ve turuncu ağır bir çekim de dahil olmak üzere birkaç farklı benekli tasarım var. Normalde gözü gizleyen güneş gözlüklerini tercih edenler için Stella McCartney, çok daha koyu bir kaplumbağa kabuğu ile koyu lensli bir çift sunuyor.

  Pembe Camlar

  İlkbahar / Yaz 2020 güneş gözlüğü trendlerinde birbirinden farklı modeller göz kamaştırıyor ve pembe lenslerin buna yardımcı olduğunu düşünüyoruz. Karanlık bir dünyada, tasarımcıların neden müşterilerinin dünyayı gül renkli gözlüklerle görmesini istediklerini kesinlikle anlayabiliriz.

  Off-White’daki yarı çerçevesiz kedi gözü gözlüklerinde, parlak pembe lensler ve onlara 80’lerin retro-fütüristik bir hava veren benzersiz bir üst jant var. Pembe lensler, Anna Sui’deki sevimli bulut gözlük tasarımına doğal bir uyum sağlıyor.

  Stella McCartney’deki daha hafif güneş gözlüklerinden birinin şeffaf pembe asetat çerçevesine uyan pembe lensleri de diğer detaylar arasında.

  Sarı Camlar

  Sarı lensli güneş gözlüğü, en sıcak yaz 2020 gözlük trendlerinden biridir ve çok sayıda marka sıcak renk tonunu sunar.

  Fendi’de birçok lens rengi bulunuyor, ancak kaplumbağa kabuğu ile canlı sarı büyük boyutlu lensler, yoğun sıcaklıkları sayesinde göze çarpıyor. Gucci’deki büyük boy gözlüklerin çoğunda siyah çerçevelere karşı güçlü bir kontrast oluşturan sarı lensler var.

  Ralph Russo ve Rick Owens’da, daha yumuşak bir kontrast için yapılmış beyaz çerçevelerle eşleştirilmiş sarı lensli güneş gözlüğü görüyoruz.

  Yeşil Camlar

  Bahar 2020 gözlük trendleri yeşili görmenizi istiyor gibi görünüyor. Givenchy’de yarı gözyaşı şeklindeki bir çift geniş camda zeytin yeşili lensler ve çerçeveler var, ancak lensler hala şeffaf ve gözleri görmeyi kolaylaştırıyor.

  Daha genel bir bakış için, Tory Burch ayrıca daha geniş bir tasarıma sahip orman yeşili gözlükleri de piyasaya sürdü, ancak şekil, tamamen geleneksel olmasa da, herhangi bir seçenekte 2020 yaz güneş gözlüğü için daha küçük bir boyut kazandı demek mümkün.

  Ayrıca Versace, Valentino ve Elie Saab’daki gözlüklerde yeşil lensler kullanılmakta.

  Siyah üzerine siyah

  Siyah çerçevelerin ve siyah lenslerin yoğunluğunu seviyoruz, bu yüzden yaz 2020 güneş gözlüğü trendlerine göre geri döndükleri için mutluyuz. Bu sezon sonbaharın matris estetiğinden uzaklaştı, ancak tamamen daha koyu bir tarza sahip olanlar için mükemmel gözlük seçenekleriyle olmadığını söyleyebiliriz.

  Zimmermann’da, büyük boy siyah güneş gözlükleri, yarı üçgen bir tasarıma, geniş bir köprüye ve biraz sportif bir dokunuşa sahip. Saint Laurent’teki siyah güneş gözlüklerinde siyah, şık ve modern bir şekilde gurur veren oval bir şekil kullanılmış.

  Rochas, AWAKE Mode ve Coach 1941’de siyah güneş gözlüklerinde de siyah lensler bulunuyor.

  Beyaz Çerçeveler

  Beyaz güneş gözlüğü Kurt Cobain’in en sevdiği kareler olarak ikonik bir statü kazandı ve o zamandan beri onlarca ünlü tarafından ödüllendirildi. Bu yüzden her yıl moda şovlarında görünmeye devam ediyorlar.

   

  Courreges’teki beyaz çerçeveler hem gözlüklerin hem de bacakların büyük oluşu sayesinde, çerçevelerin beyazına karşıt mavi lenslerle gerçekten göze çarpıyor.

  Cynthia Rowley’deki gözlükler, yarı beyaz ve yarı şeffaf mat çerçevelere sahip. Rick Owens, Ralph Russo ve Dior’da beyaz karelere ait daha pek çok şey bulabilirsiniz.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...