9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 12, 2021
Daha Fazla

  İddialı Olduğu Kadar Cesur Renk; Kırmızı

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Kırmızı rengi diğer tüm renklerden ayıran etkileyici bir tarafı olduğu inkar edilemez bir gerçek.

  Sezon boyunca popüler olan aydınlık bir cilt ve tek başına kırmızı rujdan oluşan makyaj ile klasik olma özelliğini hiç kaybetmeyen kırmızı oje, tereddütsüz kullanılmakta. Peki, aynı şeyi kıyafetler için söylemek mümkün mü?

  Hemen her kadının gardırobunda kırmızı ya da kırmızının tonlarında birkaç parçaya rastlayabilirsiniz. Kimi kadın için kırmızı renk bir gücü ve özgüveni sembolize ederken, kimisi için belki bir gün giyerim diye alınıp gardıroba asılmış ve hiç dokunulmamış şık bir kıyafettir.

  İddialı olduğu kadar cesur ve güçlü bir renk olan kırmızıyı doğru kullanmayı bilmek belki kırmızının baskın olduğu bir stilin sanıldığı kadar çekimser bir tavır gerektirmediği konusunda yol gösterici olabilir.

  Birkaç ipucu ile kırmızı rengin nasıl kullanılacağının tüm ayrıntıları yazının devamında.

  Eğer henüz kırmızı renkte kıyafetlerle dışarı çıkmaya hazır değilseniz, işe kırmızı bir pantolon ya da etek tercihi yaparak başlayabilirsiniz. Böylece, kırmızıyı üstünüzde hissetmeksizin bir stil oluşturabilirsiniz.

  Görünümünüzü temel rekler ve klasik tasarımlarla tamamlamak, mükemmel bir seçenek olacaktır. Beyaz bir tişört, denim ceket ve beyaz ya da siyah ayakkabılar ile kırmızı midi eteği ve pantolonu bir araya getirdiğinizde zahmetsiz ama aynı zamanda şık bir stil yakalayabilirsiniz.

  Kırmızı yoğun ve dramatik bir renk olabilir, ama aynı zamanda şık ve romantiktir. Kırmızı renk trendini feminen ve dikkat çekici bir stile uyarlamak için favori kırmızı parçalarınızı pembe tasarımlarla eşleştirmeyi deneyebilirsiniz.

  Kırmızı ve pembe kombinasyonlar her zaman birlikte oldukça tamamlayıcı olabilir ve kolayca modern ve modaya uygun bir görünüm yaratabilir. Kırmızı ve pembenin birlikte kullanılması fikri aykırı geliyor gibi görünse de, denediğinizde ortaya çıkan görünümü seveceğinizden emin olabilirsiniz.

  Yapmanız gereken, kendiniz için pastel tonlarında pembe bir etek ile ışıltılı ve parlak kırmızı bir üst almak. 

Her ne kadar cesur bir görünüm olsa da, tepeden tırnağa kırmızı giymek tamamen moda ve inanılmaz derecede şıktır. Yani, kırmızı blazer, kırmızı top ve kırmızı ayakkabılar ile bir çift kırmızı pantolon harika görünür.

  Eşleşen tonlarda bir ceket ile etek ya da pantolon için doğru sezonda olduğunuzu söyleyebiliriz. Birbiriyle aynı tonlarda kırmızı parçalara alıştıktan sonra daha açık, daha koyu ya da desenli olanları tercih edebilirsiniz.

  Her zamanki hafta sonu denim görünümünüze renk katmanın bir yolunu arıyorsanız, kırmızı bir renk tonunu stilinize dahil etmeyi düşünmelisiniz. Kıyafetinize sadece kırmızı bir veya iki parça ekleyerek göz kamaştırıcı bir şıklığa kavuşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kırmızı rengin cesur enerjisini kullanmak!

  Kırmızı tulumlar,elbiseler daima şık ve elektik bir görünüm yaratırken, yalnızca kırmızı renkte ayakkabılar, çantalar, saat, fular, küpe gibi aksesuarlar da temel renklerde seçtiğiniz stilinize canlılık verebilir.

  Kırmızı rengin, geçmiş dönemlerde yalnızca siyah ve beyaz renklerle tamamlanacağı düşünülüyordu. Oysa, denediğinizde kırmızının pembe tonlarının yanı sıra canlı mor renk ile oldukça şık göründüğünü fark edebilirsiniz.

  Desenli kıyafetlerde kırmızı ağırlıklı tonlar seçerseniz eğer, bu coşku dolu rengin floral baskılarda, puantiyelerde ve pötikarelerde harika kullanıldığı fikrine sıcak bakacağınızdan şüpheniz olmasın.

  Baştan ayağa kadar kırmızı giyinmek ya da alt ve üst parçaların birinde kırmızı tercih etmek ile birlikte, ofiste bilgisayarınızın başına geçtiğinizde, restoranda mönüyü elinize aldığınızda ya da sevdiğiniz bir kitabı okumak istediğinizde kırmızı çerçeveli gözlükleriniz ile ışıldayabilirsiniz.

  Denim pantolonun altına giyeceğiniz kırmızı stilettolar, günlük stilinizde boynunuzu saran ipek kırmızı bir fular, parlak kırmızı tonlarında saat, egzersiz yaparken giydiğiniz kırmızı spor ayakkabılar, plajda güneşlenirken kalabalığın içinde fark edilmenizi sağlayan kırmızı tek parça bir mayo, alışverişte size eşlik eden kırmızı geniş bir çanta bütün tarzınızı bir anda değiştirir.

  Kırmızı renkte kıyafet seçerken, renk ve modelin birbirini tamamlamasını, kaliteli kesimde olmasını, ustaca tasarlanmasını tavsiye ederiz. Çünkü, kırmızı renk cesur olduğu kadar aynı zamanda kumaşın duruşunda hata kabul etmeyen bir renktir.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...