9.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Daha Fazla

  İç Mekan Tasarımlarında Mavi Dokunuş

  D’She Style dekorasyon🔝

  Belki de hem gökyüzünün hem de denizin rengi olduğu için, renk terapisinde mavinin huzuru, saflığı ve sezgiyi arttırdığı söylenir. Yaşam alanlarında mavinin hangi tonu kullanılırsa kullanılsın naif dokunuşuyla insanın ruhuna dinginlik verecektir.

  Mavi renk oturma odasından, yemek odasına, yatak odasından, banyo ve mutfağa kadar her alanda kullanılabilir. Hiçbir zaman modası geçmeyen, hatta kendi duruşuyla moda ikonu olan mavi diğer renklerle eşleştirildiğinde ortaya art dekorun en güzel tasarım örnekleri çıkar.

  Gece kadar karanlık, puslu bir hava kadar soğuk, güneşli gökyüzü kadar aydınlık ya da okyanuslar kadar derin maviler her zaman iç mekanların enerjisini yükseltir, ancak  dikkatli kullanmak gerekir. Mavi tonlar güneşi ve doğal ışığı sever. Bu nedenle, pencereleri güneye, güneydoğu ya da güneybatıya bakan odalarda güvenle kullanabilirsiniz. Doğrudan güneş ışığı ile aydınlatılmayan ve kuzeye bakan gölgeli odalar, mavi rengi soğuk ve kasvetli yapabilir.

  Duvarların dekorasyonunda koyu mavi tonları kullanmaya karar verdiyseniz, tuhaf ama bunu küçük odalarda yapmanız etkileyici olur. Bu yöntem ofisler, küçük yatak odaları ve kütüphaneler için uygundur. Geniş odalarda koyu maviyi büyük miktarlarda kullanmamanız gerekir, iç karartıcı ve kasvetli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Koyu tonları lavanta rengi, gök mavisi, açık turkuaz ile dengelemek gerekir. Puflar, koltuklar, perdeler ve yastıklar parlak mavi tonları vurgular.

  Mavi ve beyazın klasik birleşimi mekanlardatazelik ve hafiflik hissi yaratır. Beyaz renk herhangi bir mavi tonunu mükemmel şekilde gölgelendirir. Kobalt ve indigodan gök mavisi ve turkuaz rengine kadar mavinin her dokusu beyaz renkle kombinlenir. Bu kombinasyon, banyo, çocuk odaları veya yazlık kır evinin iç dekorasyonunda deniz temasını yansıtır.

  Hayranlık uyandıran her türlü baskı ve desende kar-beyazla birlikte mavi kullanıldığına sıkça rastlanır. Art Deco tarzında şeritler, eşkenar dörtgenler ve zikzaklar ile Fransız baskıları, seramik ve porselen üzerinde mavi ve beyaz boya ile muhteşem görünür. Çin’den Portekiz’e kadar dünyanın her yerinde mavi ve beyaz renklerin uyumu her zaman popülerdir.

  Sıcak kum ve bej tonları maviyi mükemmel bir şekilde tamamlar ve daha enerjisi yüksek hale getirir.

  Mavi renk, sarı ve turuncu tonlarıyla uyumludur. Bu durumda, sıcak renkler sıcak renklerle, soğuk ise soğuk ile eşleşmelidir. Bu zıtlık kombinasyonu, eklektizm tarzında olağanüstü bir iç mekan yaratır.

  Cesur renkleri seviyorsanız maviyi kırmızı, pembe ve fuşya ile eşleştirebilirsiniz. Bu renkler mavinin doygunluğunu arttırır. Yenilikçi ve denemekten korkmayan yaratıcı biriyseniz ruhunuzu yansıtan bir renk kombinasyonu olur.

  İç mekan tasarımlarında ışık oyunları ile sıradan ama aynı zamanda zarif olmanın renk kodunun mavi ve tonları olduğundan emin olabilirsiniz.

  Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Büyük Beden Stil İçin 9 İpucu

  Hangi beden ölçüsünde olursanız olun, vücut şeklinize göre seçimler yaparak doğru stil kodlarını bulabilirsiniz.🌺🍃 İnce ya da kilolu olun, her şeyden önemlisi kendinizi sevmek ve...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...