9.2 C
İstanbul
Cuma, Ocak 14, 2022
Daha Fazla

  İç Çamaşırı Seçiminde Doğrular ve Yanlışlar

  D’She Style moda🔝

  Moda dünyasının ortaya koyduğu sezon trendlerini yakalamak oyun dışı kalmamak için elbette gerekli. Fakat bir stili tamamlamanın yolu iç çamaşırlarından geçmekte. Gardıropların en kritik parçası olan iç çamaşırı seçimini doğru yapmak ve kıyafetler ile iç çamaşırlarını doğru eşleştirmek oldukça önemli bir ayrıntı.

  Beden ölçülerine, kıyafetin dokusuna, rengine, modeline uygun iç çamaşırı seçimini göz ardı etmek, muhteşem bir stilin eksik kalmasına neden olur. İşte bu yüzden D’She Style en doğru iç çamaşırının nasıl seçilmesi gerektiğini araştırdı.

  Kıyafetlerinizin içinde kendinizi rahat, özgür ve güvenli hissedebileceğiniz iç çamaşırı seçiminde rol alan kriterler yazının devamında.

  Vücut şeklinize uygun iç çamaşırlarını bulmak, doğru jean pantolonları bulmak kadar zor olabilir. Kadınların çoğu, daha yumuşak bir siluet elde etmek için korse giymeleri gerektiğini düşünüyor, ancak kendinizi bu rahatsızlık verici aparatın içinde sıkıştırmadan önce beden tipine göre doğru iç çamaşırını bulmayı deneyebilirsiniz.

  Beden Tipine özel bir tavsiye almadan önce, herkesin izlemesi gereken birkaç genel kural vardır. Çoğu kadın iç çamaşırı alırken pantolon bedeninden bir beden büyük olanı tercih etmelidir. İç çamaşırlarınız vücudunuzda herhangi bir girintiye neden olmamalıdır. Kıyafet bedenlerinde olduğu gibi iç çamaşır ölçüleri de markadan markaya ve stilden stile değişebilir.
  elma

  Resim

  Elma vücut tipi alt yarısından daha büyük bir üst bedene ve genellikle yuvarlak bir karın, küçük kalçalar ve düz bir popo ile karakterizedir. Elma vücut tipine sahip kadınlar için iç çamaşırının yarattığı zorluklar, sarkık popo sendromuna neden olan arkadan fazladan kıvrılan bel lastikleri ve ekstra kumaş içerir.

  Zorlukları gidermek için:

  1) Vücudunuzu saracak, tamamen gergin bir kumaşa ve geniş, düz bir bel bandına sahip yüksek belli stilleri seçin. Yüksek bacaklı külotlar genellikle iyi bir seçimdir. Mümkünse, pantolonun altında fazladan toplanan kumaş oluşmasını önlemek için arka kısmı ne çok kapalı ne de çok derin kesimler tercih edin.

  2) Eğer tüm iç çamaşırlarınız arkada çok fazla toplanan kumaş görüntüsüne sahipse, tanga giymeyi düşünebilirsiniz, fakat çok aşağıda kalacak düşük bel kesimlerden kaçının.
  Armut

  Resim

  Armut vücut tipi elmanın zıttıdır. Dolgun kalça, uyluk ile vücudun üst yarısından daha büyük olan alt beden ile karakterize edilir. Armut vücut tipi için iç çamaşırı zorlukları arasında “dar gelen” külot seçimi nedeni ile çamaşırın kesim noktalarında belirgin çizgiler bulunur.

  Zorlukları çözmek için:

  1) Yukarı çıkan külotlar genellikle arkada yeteri kadar kumaş bulunmamasına, çamaşırın formunun değişmesine izin verir ve sonunda rahatsız edici bir hal alır.  Bu, çok küçük boyutlandırma veya yeterli arka kaplama sağlamayan bir stilden kaynaklanabilir.  Pantolon / elbise bedeninizden en az bir beden büyük çamaşır seçmeyi düşünün.
  2) Yüksek kesimli stiller armut tipi vücutlar için ideal seçimdir. Daha fazla alana sahip çamaşırları tercih edin.

  Kum saati

  Resim

  Kum Saati vücut tipi Armut’un kız kardeşidir – hem daha küçük hem de kıvrımlı kalça ve uyluk özelliklerine sahiptir. Armut ve Kum Saati arasındaki fark, Kum Saati gövdelerinin omuzlara kalça ile orantılı olarak daha dengeli bir üst yarıya sahip olmalarıdır. Ancak, iç çamaşırı hakkında değil, sütyen hakkında konuştuğumuza bakıldığında, Kum Saati, Armut önerilerini izleyerek iyi sonuç verecektir.

  Alternatif olarak, Kum Saati vücut tipine sahipseniz yüksel kesim, tanga ya da slip deneyebilirsiniz.

  Dikdörtgen

  Resim

  Dikdörtgen Gövde, Elma’nın kız kardeşidir – her ikisi de nispeten tanımlanmamış orta bölümlere sahiptir, ancak Dikdörtgenler, iç çamaşırlarının vücuda uyum sağlamasını daha kolay hale getiren,  orantılı olan kalça ve uyluklara sahiptir. Elmanın aksine, çamaşırın toplanması, kat izi yaratması gibi sorunları yoktur.
  Çoğu dikdörtgen için geleneksel bikini tarzı kolay bir seçimdir. Bununla birlikte, kendinizi diğer vücut tiplerinin zorluklarıyla yüz yüze bulursanız (aşağı düşme veya yapışma gibi) Elma veya Armut bölümlerinde önerilen stilleri deneyin.Kıyafetlerle ilgili hemen hemen her şeyde olduğu gibi, Dikdörtgenler şekil zorluklarına daha az odaklanmak ve daha fazla doğru kıyafet / kumaş bulmak için odaklanmak zorundadır. Genel olarak, Dikdörtgen gövdesi iç çamaşırı  giymesi en kolay olanıdır.

  İç Çamaşırı Seçimimde Nelere Dikkat Edilmeli?

  Yanlış sütyen seçimi hem kötü görüntüye sebep olur hem de rahatsızlık verir. Adım adım sütyen seçimini görelim;

  1. Adım: Beden belirlemek. Göğüs altından, göğüs kafesinizin ölçüsünü alın. Bulduğunuz rakama 5 ekleyin. Örneğin, 85 ölçtünüz, 85+5 = 90. Bu doğru beden ölçünüz.

  2. Adım: Göğüslerinizin en dolgun yerinden göğüslerinizin etrafını ölçün. Daha önceden bulduğunuz beden ölçüsünden yeni bulduğunuz ölçüyü çıkarın. Örneğin, ölçünüz 92.5 cm çıktı diyelim. 92.5 cm – 90 = 2.5 cm bu kup ölçünüz.

  3. Adım: Sütyen seçimi. Örnekteki hesaplamaya göre ölçü 90 A oluyor. Beden + kup ölçüsü = Sütyen ölçüsü

  Kup ve beden farkı
  2.5 cm ise Kup A
  5 cm ise Kup B
  7.5 cm ise Kup C
  10 cm ise Kup D
  12.5 cm ise Kup DD

  Göğüsleri küçük göstermek için, göğüslerinizi saran sütyenle onları toparlayarak yayılmalarını ve daha büyük görünmelerini engellersiniz.

  Geniş askılı, yandan destekli, özellikle balenli sütyenler toparlayıcı özelliğinden uygundur.

  Göğüsleri büyük göstermek için, destekli, yarım kesim sütyen tercih edin.

  Bir sütyenin uyup uymadığı nasıl anlaşılır?

  • Sütyenin arkası yukarı doğru çıkarsa
  • Çıkardığınızda tende iz bırakırsa
  • Göğüs arası oturmaz havada kalırsa
  • Sütyenin askıları omuzlardan düşerse

  Doğru Külot Seçimi

  • Külodun kumaşı naylon değil, pamuklu olmalı. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz buna dikkat etmelisiniz.
  • Bedeninize uygun olmalı, sırf güzel bulduğunuz için satın almayın.
  • Slip külot enfeksiyona neden olur, mümkün olduğunca az kullanın.
  • Çamaşırınızı sık sık değiştirin, hatta sık sık ütüleyin.
  • Boxer, uzun boylular için daha ideal bir seçimdir.
  • Spor salonuna gidiyorsanız şayet, polyester iç çamaşırı kullanın.

  Dipnotlar

  1. İç çamaşırlarının içinde iyi görünmek istemeyen kadın var mı? Ya da seksi… Fakat tasarımın baştan çıkarıcılığına odaklanıp, materyal faktörünü es geçmek olmaz. Özellikle hassas bir cildiniz varsa, tahriş ve enfeksiyon riskine karşı hava geçirmeyen sentetik kumaşlı külotlardan uzak durmalısınız.

  2. Tanga ve g-string tipi iç çamaşırları, sık kullanıldıklarında üriner sistem enfeksiyonlarına yol açan bakterilerin yayılmasına katkıda bulunabiliyorlar. Bu nedenle günlük hayatta koton slip külotlar giymek en iyisi. Eğlenceli ve şık olanlarını tabii.

  3. Kalçalarınızdan memnunsanız, kıvrımları vurgulayan ince ve esnek dokulu, dar kesimli şort külotlar tam size göre.

  4. Bacaklarınız uzunsa seçiminizi yüksek belli sliplerden yana yapabilirsiniz. Kalçaları daha kalkık gösteren versiyonları da var.

  5. Bacaklarınız kısaysa, Brezilya modeli külotlar gibi derin kesimli tasarımları tercih edin.

  6. Basen ve karın bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz toparlayıcı külot korseleri deneyin. Eski sıkıcı modelleri unutun, artık çok daha zengin alternatiflere sahipler.

  7. Doğru külot seçimi için kalça çevrenizi mezurayla ölçün ve çıkan rakamı alışveriş yaptığınız mağazanın beden tablosuyla karşılaştırın. Genelde alt giyim iadesi yapılmadığını hatırlatalım.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...