9.2 C
İstanbul
Salı, Ekim 27, 2020
Daha Fazla

  Her Dönemin Starı; Tek Omuzlu Tasarımlar

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Bir kadının, moda dünyası tarafından her sezon sunulan sayısız renkleri ve tasarımları stiline uyarlaması, kendi vücut çizgileri, ten rengi, yaşam tarzı ve beğenileri ile moda kavramını ustalıkla bütünleştirmesi ile mümkün. Kimi tasarımların oldukça cesur ve güçlü bir etkisi var. Nerede olursa olsun, dikkat çeken modellerden biri de tek omuzlu tasarımlar.
  Hemen her dönemde moda dünyasının vazgeçilmezi olan tek omuzlar, bu yıl da yaz sezonunun trendleri arasındaki yerini koruyor. New York, Londra, Paris ve Milano moda haftalarından sonra mayo ve bikinilerin göz kamaştırdığı Miami moda haftasında kendini gösteren tek omuzlu tasarımlar, yazın dinamizmini ve enerjisini en iyi yansıtan trend parçalar olacağını göstermişti.
  Moda akımlarını yakından takip edenlerin favorisi olan tek omuzlu bikini ve mayoların, desenli, renkli, minimalist, fırfırlı, hareketli, şık ya da sade ve düz renklerde tasarlanmış birbirinden farklı modellerini plajda tamamlamanın en iyi yolu ise kimonolar ve kaftanlar.
  Tek omuzlu tasarımların elbiselerde ve özellikle tulumlarda oldukça şık göründüğünü söylemek mümkün. Kısa ya da uzun modellerde kullanılan tek omuz, gündüz ve gece günün her saatinde özgürce giyilebilen kıyafetlerden biri.
  Bu yılın moda akımı olan floral baskıların yer aldığı akan kumaştan dizayn edilmiş tek omuzlu bir elbisenin ya da seksenli yılları çağrıştıran kesimiyle metalik ya da düz renklerde tasarlanmış tek omuzlu bir tulumun gücü inkar edilemez.
  Bikini ve mayolar ile birlikte, elbiseler ve tulumların yanı sıra tek omuzun kullanıldığı üstlerde ise, bohem akımın bir uzantısı olan püsküller, aplikeler, tropikal ve çiçek desenler, fırfırlar, fiyonklar bulunuyor.
  Denim pantolonlarla ya da maksi eteklerle bir arada kombinlenen tek omuzlu üstler yaz boyunca şık ve rahat bir stil için anahtar parça niteliğinde demek mümkün.
  Tek omuzlu kıyafetlerde, tasarım, renk, desen, model ve kumaşın dokusu ile birlikte pul, payet, püskül, baskı gibi kullanılan detaylar kıyafetiniz ile kullanacağınız aksesuar seçimlerinize de yön veriyor.
  Üzerinde yoğun desenlerin ya da payetlerin yer aldığı tek omuzlu tasarımlarda aksesuarı minimumda tutmanız daha doğru olacaktır. Zira, gösterişli aksesuarlar ve kıyafetteki desenler hem bir arada yorucu bir görüntü yaratmamalı, hem de kıyafet aksesuarlarla gölgelenmemeli. Unutmayın, tek omuzlu tasarımlar daima başlı başına birer star!
  Tek omuzlu kıyafetlerde saçlarınızı topuz ya da at kuyruğu ile toplamanız ve kolye yerine küpe ve bileklik kullanmanız tarzınızı tamamlayacaktır.
  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...