9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 12, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Hayatı Kolaylaştıran Dokunuş; Kalıcı Makyaj

  Hayatı Kolaylaştıran Dokunuş; Kalıcı Makyaj

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Kalıcı makyajı tercih edenlerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Makyaj için zaman ayırmaksızın günün hangi saatinde olursa olsun bakımlı görünmek hayatı kolaylaştırıyor.

  Sürekli yenilenen kalıcı makyaj teknikleri ile artık çok daha doğal görünümler uygulanıyor. Ancak kalıcı makyajın çok hassas bir uygulama olduğu unutulmamalı. Yüzdeki karakteristik özellikleri deforme etmeden uygulanması, kişinin kendi gibi ama çok daha canlı ve iyi görünmesini sağlaması gerekiyor.

  Young woman having collagen injection in lips — Image by © Crisco/Corbis

  Kalıcı makyaj, kaşlara, kirpik diplerine ve dudaklara uygulanıyor. Doğru dokunuşlar ile herhangi bir rötuş yapılmamış görüntüsünü yakalamak ve alerjik reaksiyonlara neden olmamak dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta. Yüzün ifadesini bozmadan, asimetrik bir görünüm yaratmadan, çok ince rötuşlar ile, doğru renk ve stil belirlenerek, bir uzman tarafından yapılan kalıcı makyaj ile sabahları duş alıp kapıdan çıkmak mümkün.

  Kalıcı makyaj uygulamasının hem bir cerrahın ellerine hem de bir sanatçının gözlerine ihtiyacı var aslında. Yüzdeki altın oran hesaplanarak ve cilt tipine en uygun tonlar seçilerek, zamanla seyrelmiş kaşlar, kirpikler ve soluk dudaklar kalıcı makyaj ile tazelenebiliyor.

  Kalıcı makyajı hassas bir dövme gibi düşünün; önce yüz için en uygun tonlarda renkte ve şekilde bir şablon uygulanıyor. Daha sonra steril iğne yardımıyla cilt altına boya enjekte ediliyor. Uygulamadan hemen sonra normal hayata dönmek mümkün. Fakat uygulanan bölgeyi korumak ve renk oturana kadar nazik davranmak gerekiyor. Elbette kalıcı makyaj uygulamasında acı hissediliyor. Fakat, bunun miktarı kişinin ağrı eşiğine göre değişebiliyor. Birkaç uygulamadan sonra ise neredeyse hiç acı hissedilmiyor.

  Kalıcı makyajın kişiye özel olduğu unutulmaması gereken bir diğer detay. Birine uygulanan kaş biçimi, bir başkasında daha sert, daha yorgun ya da daha koyu, daha açık gibi farklılıklar yaratabiliyor. İşte bu yüzden kalıcı makyaj için kendinize yakışan ve doğal görünen uygulamayı seçmek en doğrusu.

  Kalıcı makyajın mutlaka bir uzman tarafından uygulanması oldukça önemli. Hijyenik koşullar, kullanılan malzeme ve uygulayıcının tecrübeli olması dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...