Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

42

Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her zaman konfor alanının bir adım dışında başlar.

Konfor bölgesi, kendinizi tanıdık, güvende, rahat hissettiğiniz psikolojik bir sınırdır. Bir taraftan konforlu alan sandığınız, yani bilinmeyene doğru aksiyon almaktansa ezbere bildiklerinizle kendinizi prangalarsınız, diğer taraftan yaşamınızı iyileştirecek cesareti bulamazsınız.

Konfor bölgeniz, kendinizi bir yanılsama içinde tuttuğunuz, kendinizi teselli ettiğiniz ve orada hiçbir şeyin büyüyemeyeceğini bildiğiniz ama kalmaya devam ettiğiniz bir yerdir. Hayatın aslında acıdan beslenmediğini fark ettiğiniz ve o  bölgeden çıkabildiğiniz zaman kendi hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konfor bölgesinden çıkış yolu; kendinize anahtar soruyu sormakta saklıdır.

“Kendim için bu hayatı mı layık görüyorum?”

Vereceğiniz cevap ile şu anda kendinizi rahatsız hissediyorsanız, hayatınızda meydana gelmek için sabırsızlanan değişimin bir başlangıç olduğunu, bir son olmadığını bilin.

Konfor alanınızdan çıkmaz ve korkularınızla yüzleşmezseniz, sizi rahatsız eden durumların sayısı artmaya devam edecektir.

Kendinize yalan söylemeyin. Kendimize yalan söylemek ve konfor alanımızda kalmak için bahaneler üretmek yerine istediğimiz şey konusunda dürüst olmalı ve risk almalıyız.

Konfor alanınızdan çıkacak kadar cesur olun. Alışkanlıklarınızı kırın, yeniye yer açın, gerçek benliğinizi arayın, aşkı bulun, gerçek aşkı yaşayın, hayatınızı değerli kılın ve risk alın. Hayat tam da o noktada başlar.

Sevgiyle ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu