Günsel Ülkü

641

D’She Style söyleşi🔝

D’She Kadını Sevgili Günsel Ülkü’ye sorduk;

Moda Tasarımcısı olarak sizin için moda konusunda en önemli şey nedir? Trendi takip edenlerden misiniz? Yoksa kendiniz mi trend yaratırsınız?

Bir moda tasarımcısı olarak benim için moda alanında en önemli şey, “özgün ve orijinal olmak” yani kendim olup kendi tarzımı yaratmak, yaratıcılığımı kullanarak farklı olmak, trendi takip etmek yerine trend yaratmak ve başkalarına ilham kaynağı olmak.

Stilinizi nasıl tarif edersiniz? Gardırobunuzdaki belirgin renkler, desenler, modeller ve kıyafetler nelerdir?

Benim stilim kendi kişiliğimi yansıtıyor, gardırobum sade, yalın ama çarpıcı parçalardan oluşuyor. Genelde spor ama feminen bir tarzım var; küçük siyah elbiseler, kalem etek, stiletto, jean ve deri ceketler gardırobumun vazgeçilmezleri.

Siyah, beyaz ve nude en sevdiğim renklerdir. Gardırobumda dünya markalarının defile koleksiyonlarından seçili kıyafetlerin yanı sıra, vintage parçalar ve kendi koleksiyonumdan ürünler de yer alır. Karıştırarak kendi tarzımı yansıtmayı seven biriyim, örneğin dünya markalarından seçtiğim yeni sezon bir ceketi, basic ve markasız bir t-shirt ile kombinleyip, altına kendi koleksiyonumdan bir etek giyip vintage bir çanta ile tamamlayabilirim.

İlkbahar sezonu için alışveriş listenizde neler yer alıyor?

Dior sneakers, Jaquemus XXL şapka, Gucci pantalon  ve Chanel terlik.

D’She Kadınları’na ilkbahar sezonu alışverişleri için hangi anahtar parçaları tavsiye edersiniz?

Nude bej, 2018/19 İlkbahar/Yaz sezonunun favori rengi. Sezonun diğer bir baskın rengi ise güneş sarısı. Her şeyde sarının altın dokunuşlarını göreceğiz. Chunky sneakerlarla birlikte yüksek bel pantolonlarla kombinlenen oversize ceketler, kargo pantolonlar ve tulumlar sezonun gözde siluetlerini oluşturuyor.

Gardroplarına bej rengi, yüksek bel pantolon ve  onunla kombinlenen oversize ceket, sarı bir tulum, jean ceketle kombinlenebilen kargo pantolon eklemelemelerini öneririm. Aksesuar olarak  XXL şapka trendi, 2018/19 İlkbahar/Yaz podyumlarını da etkisi altına aldı. Büyük yüzü kapatan bir şapka sezon trendini yakalamak için faydalı olacaktır. Victoria Dönermi ve 80’lerin ortak noktası olan şişkin kollar, 2019 İlkbahar/Yaz döneminin önemli  stil kodlarından birini oluşturuyor. Bu tarz elbise ve bluzları gardıroba eklemek sıcak yaz gecelerinde trendy ve feminen gözükmenin anahtar parçalarını oluşturuyor.

Gitmekten keyif aldığınız semtler, mekanlar ve şehirler hangileri?

Los Angeles’ta yaşadığım için burada Beverly Hills, Rodeo Drive, Malibu, Santa Monica ve West Hollywood en sevdiğim yerler.

En sevdiğim mekanlar ise Ivy, Nobu Malibu,Catch LA ve Zinque.

İstanbul’da Nişantaşı’nı ve Bebek’i seviyorum.

Sevdiğim mekanlar ise; Papermoon, Lucca ve Galvin.

Bunun dışında New York, Miami ve Paris sevdiğim şehirler.

Sizi siz yapan yaşam mottonuz nedir?

Moda geçici ama stil kalıcıdır.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.