9.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Saç Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Saç Maskesi

  Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Saç Maskesi

  Yazar

  Date

  Category

  Saç maskesi, saç kremi gibi çalışan ancak hasar görmüş veya sağlıksız saçlar için onarıcı bir tedavi gerçekleştirmeye yardımcı olmak için daha yüksek konsantrasyonlarda doğal yağlar ve lipitler gibi bileşenler içeren bir saç bakım ürünüdür. Temel olarak, saçınıza daha derin faydalar sağlayan daha güçlü bir saç kremi gibidir.

  • Saç maskesi, genellikle saçınızın tüm kısımlarına doğru ilerlemesi ve kökten uca onarması için bir süre saçta bırakılmalıdır.
  • Saç şekillendirici ürünler kullanmak, strese maruz kalmak ile birlikte mevsimsel değişim veya nemli hava koşulları nedeniyle saçlarınız yıpranabilir.
  • Neye ihtiyacınız olduğunu bilerek seçtiğiniz en iyi saç maskesi ile her türlü hasarı onarabilir ve saçlarınızı koruyabilirsiniz.
  • Saç maskesi kullanmak, saçınızı canlı ve parlak bir görünüme kavuşturur. Ayrıca daha sonra kepeklenmeye neden olabilecek herhangi bir yağ artığı bırakmaz.
  • Saçlarınızın çok güzel kokmasını sağlar, özellikle de tatlı koku notlarıyla dolu olanlarla.
  • Saç maskesi, hasarlı saçları onarmayı ve saç tellerinizi herhangi bir dış hasardan korumayı amaçlayan bileşenler içerir.
  • Saç maskesi saçınızı gerekli mineraller ve vitaminlerle beslemede faydalıdır.
  • Ayrıca saçlarınızı nemlendirir, böylece sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.
  • Boyalı saçlar veya keratin uygulanmış saçlar için yan etkilerden endişe etmeden saç maskesi kullanabilirsiniz.

  Saç Tipiniz İçin En İyi Saç Maskesi Nasıl Seçilir?

  ‘Saç maskesi’ kelimesini internet üzerinde arattığınızda binlerce sonuç bulacaksınız. Ama hepsi saçlarınız için iyi olmayabilir. Herhangi bir ürünü seçmeden önce saç tipinizi ve saçınıza verilen hasarı göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle mevcut olan farklı saç maskelerini ve her biri için uygun olan saç tiplerini sizler için kontrol ettik.

  Nemlendirici Saç Maskesi

  Saçlarınızı kuru veya yanmış hissediyorsanız, hızlı bir şekilde nemlendirmeniz gerektiğini kesinlikle bilmelisiniz. Saçlarınız sağlıklı olsa bile, daha fazla bakım sağlamak ve kabarmayı önlemek için nemlendirici saç maskesini kullanabilirsiniz.

  Bu tip saç maskesi tüm saç tipleri için mükemmeldir. Kıvırcık saç tiplerinin dokuyu geliştirmesine, karışık saç görünümünü önlemek için kalın saçlara, daha sağlıklı saç tellerine sahip düz saçlara yardımcı olur ve saçınızı ağırlaştırmaz.

  Yağ Bazlı Saç Maskesi

  Argan yağı, hindistancevizi yağı, zeytin ve badem yağı gibi yağlar, nemin saçınıza daha uzun süre kilitlenmesinde çok faydalıdır. Etkinin daha fazla sürdüğünden emin olmak ve daha temel besin maddeleri eklemek için yağ bazlı bir saç maskesine alternatif olarak nemlendirici bir maske de kullanabilirsiniz. Kuru veya hasar görmüş saç tipleri için kullanılabilir.

  Parlaklaştıran Saç Maskesi

  Bu tip saç maskesi, renkle işlenmiş saçlar için özel olarak formüle edilmiştir. Genellikle daha sağlıklı bir sonuç için saç hasarını tersine çevirmek ve saç köklerinize protein bağlarını geri kazandırmak için işlem tedavisi olarak uygulanır. Saçınızı boyadıysanız, bağ oluşturan saç maskesi saç renginizi parlak bir şekilde korumanıza yardımcı olacaktır.

  Protein Saç Maskesi

  Son zamanlarda saçlarınızı taradığınızda saç tellerinizin çoğu dökülüyor mu? Bu saçınızın zayıf, sıkıntılı ve proteine aşırı ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Saçınızı tedavi etmek için protein saç maskesi kullanabilir ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Tüm saç tipleri için uygundur, ancak saçlarınız mükemmel durumda ise kullanmayın. Çok fazla protein saçınızın sert görünmesine neden olabilir.

  Yukarıda listelenen tüm saç maskeleri saçınızın sağlığına ve durumuna odaklanır. Bununla birlikte, farklı saç tipleri için kullanabileceğiniz farklı saç maskeleri vardır.


  Kıvırcık Saçlar

  Saç yapınızı yumuşatmanıza yardımcı olacak maddelerle nemlendirici saç maskesi kullanın. Protein ve yağ gibi bileşenleri kontrol edin.

  Düz Saçlar

  Bu saç tipiyle saç derinize nem katmanız ve saç dökülmesini önlemeniz gerekir. Saçınızı parlak ve sağlıklı tutmak için bitki bazlı yağlar ve doğal proteinler açısından zengin saç maskeleri kullanın.

  Kalın Saçlar

  Saçlarınız zaten mükemmeldir, bu nedenle ihtiyacınız olan tek şey kabarmayı önleyen ve saçlarınızı pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayan bir saç maskesidir. Glikoz, protein ve lipitler gibi malzemeler bunu sizin için yapacak.

  İnce Saçlar

  Saçınıza doğru miktarda hacim ve nem katmaya yardımcı olacak nemlendirici bileşenler içeren hafif bir saç maskesi seçin. Üründeki vitaminleri ve doğal özleri arayabilirsiniz.

  Etkili Bir Saç Bakım Rutini için Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

  • En iyi sonucu alabilmeniz için saç maskesini nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Hafif nemli saçlara uygulandığında maskeler daha iyi çalışır ve saçlarınız için doğru miktarı öğrenene kadar biraz denemeniz gerekebilir.
  • Saç tipiniz için en iyi saç maskesini aldığınıza göre, talimatları dikkatlice okumalısınız. Haftalık kullanım için tasarlanmış bazı ürünler olabilirken, diğerleri iki haftalık maskeleme tedavileridir.
  • Saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi yıkayın ve ardından hafifçe nemli olana kadar havluyla kurutun. Ayrıca, karışıklıklardan kurtulmak için saçınızı tarayın.
  • Saç maskesini paketteki talimatlara göre uygulayın. Ayrıca saçlarınızı bölümlere ayırabilir ve bir kerede kökten uca bölüm bölüm uygulayabilirsiniz.
  • Maskenin eşit şekilde yayıldığından emin olmak için bir tarak kullanın, ardından başınızı bir havluyla sarın – sıcak bir ortam saç maskesinin etkinliğini artırır.
  • Maskeyi pakette belirtilen süreye göre saçınızda bırakın.
  • Saçınızı bir şampuan ve su kullanarak durulayın. Sonra saçınızı nemlendirmek için tüm işlemi bir saç kremi ile bitirin.
  • Fazla suyu sıkın, ardından saçınızı havada kurumaya bırakın.

  Bilmeniz Gereken Önemli Saç Maskesi İpuçları:

  Bilmeniz gereken bazı şeyler vardır, böylece saç maskeleme deneyiminiz sıradan olmaktan daha iyi olabilir. İşte bu saç maskesi ipuçlarından bazıları;

  • Gece Kullanın

  Geceleri duş aldıktan sonra saçınıza saç maskesi uygulayabilir ve maske ile uyuyabilirsiniz. Sadece başınızı ipek bir eşarp veya havlu ile sarın ve uyuyun. Mükemmel nemlendirilmiş, yumuşak ve pürüzsüz saçlar için sabahları durulayın.

  • Tedaviden sonra

  Saç maskenizi kullandıktan sonra yıkayabilir ve daha sonra saçlarınızı kremleyebilirsiniz. Saç maskesini düzgün bir şekilde yıkamazsanız, saçınızda kalıntı bırakabilir. Bir saç maskesi uyguladıktan sonra normal saç kreminizi kullanmak çok daha sağlıklı ve muhteşem saçlar elde etmenize yardımcı olur.

  • Sıcak Havlu veya Duş Başlığı Kullanın

  Önceki bölümde, sıcak ortamın saç maskesini nasıl daha verimli hale getirdiğinden bahsetmiştik. Sıcak bir havlu kullanarak daha fazla sıcaklık ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için saçınızı sarmak için kullanmadan önce havluya biraz ısı uygulayın. Ayrıca bir duş başlığı alabilir ve saçınızın size en iyi sonucu vermek için iyice sıkıştığından emin olabilirsiniz.

  • Yağlı Saçlar İçin Saç Maskesi Kullanmayın

  Saç maskesi uyguladıktan sonra saçınızın yağlı hale geldiğini fark ederseniz, bunun nedeni belirli bir ürünün saç tipiniz için çok yağlı olması olabilir. Saç tipiniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi saç maskesini nasıl alacağınıza dair ipuçlarımıza bakın.

  • Zaman Önemlidir

  Sonuç almak için saç maskenizle her zaman uyumanıza veya tüm gün boyunca saçınızda tutmanıza gerek yoktur. İstediğiniz sonucu elde etmek için 10 dakika yeterli olabilir.

  • Daha Fazla Sonuca Odaklanın

  Saçınızın uçları her zaman önce nemini kaybeder, bu nedenle saç maskenizi uygularken, bu kısma daha fazla odaklanın.

  • Geniş Dişli Tarak Kullanın

  Saçınızı yıkadıktan sonra, düzleştirmek için geniş dişli bir tarak kullanın. Ve yine de, ürünün eşit bir şekilde yayıldığından emin olmak için uyguladıktan sonra saçınızdan geçmek için tekrar tarayın.

  • Haftalık Rutini Takip Edin

  Saç maskenizin kutusunda aksine bir talimat olmadığı sürece, saçınıza haftalık olarak saç maskesi uygulayabilirsiniz. Bu, saçınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar ve hasar görmesini önler. Saçlarınız gerçekten hasar görürse, haftada iki kez kullanabilirsiniz.

  •  Ayrık Uçlar için Kullanmayın

  Saç kaplamaları, bölünmüş uçları onarmak için kanıtlanmış tek yöntemdir. Hasarlı uçlar için saç maskesi kullanmaya çalışmayın – ürün sadece saçlarınızda gelecekteki bölünmüş uçları önlemek için çalışır.

  En İyi Saç Maskeleri

  1. Briogeo Don’t Despair, Repair! Derin Nemlendirici Maske

  Listemize, ellerinizi alabileceğiniz en şaşırtıcı saç maskelerinden biriyle başlıyoruz. Ürün tüm saç tiplerini derinlemesine beslemek ve güçlendirmek için kullanılır. Doğrudan kökünden beslemek ve canlılık yaratmak için saçınızı iyileştirir. Argan yağı, kollajen, ipek ve B vitamini, hasar görmüş saçları sağlıklı, parlak ve sağlam bir saça dönüştürmek içindir.

  2.  Amika Soulfood Nourishing Mask Besleyici Maske

  Bu saç maskesi aynı zamanda tüm saç tipleri için çalışır ve hasarlı saçlarınızı tamamen restore etmek için derin bakım ajanları ile derinlemesine nüfus eder. Amika Soulfood, kollajen üretimini teşvik etmek ve saçlarınız için yapı taşları olarak hizmet etmek için, deniz topalak meyvesi ve 190’dan fazla biyolojik olarak aktif bileşen içerir. Ayrıca saçlarınızı güneşten ve diğer dış etkenlerden gelen hasarlardan korumaya yardımcı olur.

  3. Living Proof Onarıcı Maske

  Saçlarınız kuruysa, kırılma belirtileri gösteriyorsa veya bölünmüş uçları varsa, mevcut en iyi restore edici saç maskelerinden birini almak isteyebilirsiniz. Tacuma yağı, glikolik asit ve Living Proof’un patentli sağlıklı saç molekülü ile saç sorunlarınızı hemen çözebilirsiniz. Tüm bu bileşenler hasarlı kütikülleri onarmak ve saçınızın nem seviyesini arttırmak için çalışır. Ayrıca, daha güçlü görünen daha sağlıklı görünen saçlara sahip olursunuz.

  4. Balmain Paris Hair Couture Canlandırıcı Maske

  Balmain Paris Hair Couture’un en iyilerinden, bu nemlendirici ve besleyici formülü seçtik. Canlandırıcı saç maskesi, saç derinizi sağlıklı tutmak için mineraller, yağ asitleri ve F vitamini bakımından zengindir. Saçlarınızı korumak için E vitamini ve hasarlı köklerinizi onarmak için P vitamini de içerir.

  5. Bumble and Bumble Bb. Gece Bakım Maskesi

  Bumble ve Bumble yıllardır harika saç bakım ürünleri yaratmanın ön saflarında yer alıyor ve bu yüzden bu saç maskesini bu listeye koymak zorunda kaldık. Gece saç maskeleri, hasarlı veya sıkıntılı saç tellerinin onarımı için onarıcı bir formüldür. Mükemmel onarım sağlamak ve saçlarınızı dış hasarlardan korumak için kamelya yağı, antioksidanlar ve çuha çiçeği içerir.

   

  6. Kiehl’s Since 1851 Olive Fruit Oil Derin Onarıcı Maske

  Saç şekillendirme araçlarından oluşan yoğun ısı ve çevreden gelen kimyasallar saçınıza zarar verebilir ve bu yüzden bu onarıcı saç maskesine ihtiyacınız vardır. Saç tellerinin sağlıklı bir görünüm için derinlemesine beslemenize yardımcı olur ve avokado yağı, limon özü ve zeytin meyve yağı içerir.

  7. Revivogen PRO Hacim Veren Saç Maskesi

  Saç dökülmesi yaşıyorsanız, bu saç maskesi size yardımcı olabilir. Botanik özler sayesinde saçlarınızı hafif nem ile güçlendirir ve her bir telinize güç katar. Ayrıca saçlarınıza dolgunluk ve canlılık kazandırmak için saç maskesinde aloe vera, antioksidanlar ve hint yağı vardır.

  8. Moroccanoil Onarıcı Saç Maskesi

  Bu maske ise, saç hasarlarını onarmanıza yardımcı olan protein açısından zengin bir formüldür. Tüm saç tipleri için çalışır ve kuru veya zayıflamış saçların doku, elastikiyet ve yönetilebilirliğini geri kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde saçlarınızı nemlendirmek ve tedavi etmek için argan yağı infüzyonu da vardır.

  9. Alterna Haircare Caviar Yaşlanma Karşıtı Yenileyici Nemlendirici Maske

  Canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip yoğun beslenme için Alterna’nın saç maskesi seçilecek doğru üründür. Markanın eşsiz deniz kabuğu ve yaş kontrol kompleksi ile aşılanmış formülü, saçınızın yaşlanmasını önler ve saç derisinden nemlendirir. Saç renginizi korumak ve hayal edebileceğiniz kadar parlak görünmesini sağlamak için bir UV kalkanı da vardır.

  10. Christophe Robin Regenerating Mask with Rare Prickly Pear Seed Oil                  

  Bu saç maskesini tercih etmenizi sağlayacak ilk şey, uzun süreli bir sonuçla saçlarınızı köklerden nasıl onardığıdır. Karışımda bitki seramidleri vardır ve doğal veya renkle işlenmiş saçlardaki pigmentleri korumaya ve canlandırmaya yardımcı olur. Sonuç her zaman pürüzsüz, yumuşak ve parlak bir görünümdür.

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...