9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Göz Çevresi İçin Bakım Tavsiyeleri

  Göz Çevresi İçin Bakım Tavsiyeleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Göz çevresindeki izler bir anlamda hayatın yol haritasıdır. Güneşe baktığınızda, mutlu olduğunuzda ve gülümsediğinizde ya da şaşırdığınızda gözlerinizin çevresine yerleşen izler zamanla derinleşir. Çünkü gözlerinizin etrafını saran cilt, yüzünüzün geri kalanından neredeyse üç kat daha incedir. Her hareket ile elastiki olarak uzanır, ancak esneyip toparlanamaz.

  Göz çevresi dolgu içermediğinden yorgunluğun, uykusuzluğun sebep olduğu koyu halkalar ile alerji, tuz ya da alkol sebebi ile vücudun su tutması gözaltı torbalarına yol açar. Uzmanların tavsiye ettiği çeşitli uygulamalar ile birlikte tropikal tedaviler göz çevresindeki kırışıklıklarda, torbalanmalarda ve koyu renk halkalarda iyileşme sağlayabilir.

  Gözaltlarında oluşan sorunlar için düzenli olarak serum veya krem kullanmak ve ardından güneş koruyucu sürmek de henüz yerleşmemiş çizgilerde faydalı olacaktır.

  Göz çevresindeki renk değişikliğinin çeşitli nedenleri olabilir. Kahverengi halkalar vasküler kaynaklı sebeplerden ortaya çıkabileceği gibi, güneş hasarı ya da genetik faktörlerin etkisi ile gerçekleşebilir. Kan damarlarının genişlemesini önlemek için, göz çevresine soğuk kompres uygulamak, kılcal damar konstriksiyonlu K vitamini içeren kremler ve C vitaminli serumlar kullanmak kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olur.

  Kaz ayaklarını onarmak ve kolajen elastin oluşturmak için ise retinol etkili kremler ve serumlar kullanmak belirgin iyileşme sağlayacaktır.

  Gözaltı torbalanması vücudun su tutmasından kaynaklanır ve kimi zaman alkole, tuza hatta glütene işaret edebilir. Buz kaplarında dondurduğunuz kahve ile masaj yaparak su birikimini çözmek sorunu hafifletebilir.

  Uykusuz kalmak ve uzun süre bilgisayar ekranına bakmak gözlerinizde batmaya sebep olabilir. Gliserin içeren bir krem ile gözlerinizi nemlendirmeniz sizi rahatlatacaktır.

  Gözaltı bölgesine hiyaluronik asit içeren jel bantlar yapıştırmak ve düzenli bakım uygulamak sorunu büyük ölçüde iyileştirir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...