9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 30, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Göz Çevresi İçin Bakım Tavsiyeleri

  Göz Çevresi İçin Bakım Tavsiyeleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Göz çevresindeki izler bir anlamda hayatın yol haritasıdır. Güneşe baktığınızda, mutlu olduğunuzda ve gülümsediğinizde ya da şaşırdığınızda gözlerinizin çevresine yerleşen izler zamanla derinleşir. Çünkü gözlerinizin etrafını saran cilt, yüzünüzün geri kalanından neredeyse üç kat daha incedir. Her hareket ile elastiki olarak uzanır, ancak esneyip toparlanamaz.

  Göz çevresi dolgu içermediğinden yorgunluğun, uykusuzluğun sebep olduğu koyu halkalar ile alerji, tuz ya da alkol sebebi ile vücudun su tutması gözaltı torbalarına yol açar. Uzmanların tavsiye ettiği çeşitli uygulamalar ile birlikte tropikal tedaviler göz çevresindeki kırışıklıklarda, torbalanmalarda ve koyu renk halkalarda iyileşme sağlayabilir.

  Gözaltlarında oluşan sorunlar için düzenli olarak serum veya krem kullanmak ve ardından güneş koruyucu sürmek de henüz yerleşmemiş çizgilerde faydalı olacaktır.

  Göz çevresindeki renk değişikliğinin çeşitli nedenleri olabilir. Kahverengi halkalar vasküler kaynaklı sebeplerden ortaya çıkabileceği gibi, güneş hasarı ya da genetik faktörlerin etkisi ile gerçekleşebilir. Kan damarlarının genişlemesini önlemek için, göz çevresine soğuk kompres uygulamak, kılcal damar konstriksiyonlu K vitamini içeren kremler ve C vitaminli serumlar kullanmak kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olur.

  Kaz ayaklarını onarmak ve kolajen elastin oluşturmak için ise retinol etkili kremler ve serumlar kullanmak belirgin iyileşme sağlayacaktır.

  Gözaltı torbalanması vücudun su tutmasından kaynaklanır ve kimi zaman alkole, tuza hatta glütene işaret edebilir. Buz kaplarında dondurduğunuz kahve ile masaj yaparak su birikimini çözmek sorunu hafifletebilir.

  Uykusuz kalmak ve uzun süre bilgisayar ekranına bakmak gözlerinizde batmaya sebep olabilir. Gliserin içeren bir krem ile gözlerinizi nemlendirmeniz sizi rahatlatacaktır.

  Gözaltı bölgesine hiyaluronik asit içeren jel bantlar yapıştırmak ve düzenli bakım uygulamak sorunu büyük ölçüde iyileştirir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Gözenek Bakımında En İyi 10 Ürün

  D’She Style güzellik🔝 Cilt bakım rutini söz konusu olduğunda, genişlemiş gözeneklerle uğraşmak; akne ile savaşmak veya kırışıklıkları önlemek kadar büyük bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak...

  Rengarenk French Manikür

  D’She Style güzellik🔝 90’lı yılların başlarında hayatımıza giren French manikür diğer tüm renklerin ve manikür biçimlerinin içinde bir klasik olma özelliğini korudu. Saydam beyaz renkte top...

  Gergin Bir Cilt İçin Yüz Yogası

  D’She Style güzellik🔝 Yüz yogası, cildi daha sıkı ve gergin tutmak için yapılan etkili egzersizlerdir. Yüz yogası yaparken önemli olan nokta doğru kaslara doğru sinyaller...

  Evde Manikür Yapmanın Kolay Yolları

  D’She Style güzellik Şimdilerde hepimiz evde çok daha fazla zaman geçirdiğimiz için güzellik rutinlerimizi kendimiz yapmamız gerekebilir. Cilt bakımımız için ev yapımı maskeler hazırlamak, saçlarımızı...

  Ellerinizi ve Ayaklarınızı Şımartmak için Ev Yapımı Maskeler

  D’She Style güzellik Elleriniz ve ayaklarınız hiç durmadan çalışır ve doğal olarak yıpranır. Onları şımartmak için besleyici, onarıcı bileşenleri içeren maskeleri evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Doğal...