9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Ekim 24, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Göz Çevresi İçin Bakım Tavsiyeleri

  Göz Çevresi İçin Bakım Tavsiyeleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Göz çevresindeki izler bir anlamda hayatın yol haritasıdır. Güneşe baktığınızda, mutlu olduğunuzda ve gülümsediğinizde ya da şaşırdığınızda gözlerinizin çevresine yerleşen izler zamanla derinleşir. Çünkü gözlerinizin etrafını saran cilt, yüzünüzün geri kalanından neredeyse üç kat daha incedir. Her hareket ile elastiki olarak uzanır, ancak esneyip toparlanamaz.

  Göz çevresi dolgu içermediğinden yorgunluğun, uykusuzluğun sebep olduğu koyu halkalar ile alerji, tuz ya da alkol sebebi ile vücudun su tutması gözaltı torbalarına yol açar. Uzmanların tavsiye ettiği çeşitli uygulamalar ile birlikte tropikal tedaviler göz çevresindeki kırışıklıklarda, torbalanmalarda ve koyu renk halkalarda iyileşme sağlayabilir.

  Gözaltlarında oluşan sorunlar için düzenli olarak serum veya krem kullanmak ve ardından güneş koruyucu sürmek de henüz yerleşmemiş çizgilerde faydalı olacaktır.

  Göz çevresindeki renk değişikliğinin çeşitli nedenleri olabilir. Kahverengi halkalar vasküler kaynaklı sebeplerden ortaya çıkabileceği gibi, güneş hasarı ya da genetik faktörlerin etkisi ile gerçekleşebilir. Kan damarlarının genişlemesini önlemek için, göz çevresine soğuk kompres uygulamak, kılcal damar konstriksiyonlu K vitamini içeren kremler ve C vitaminli serumlar kullanmak kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olur.

  Kaz ayaklarını onarmak ve kolajen elastin oluşturmak için ise retinol etkili kremler ve serumlar kullanmak belirgin iyileşme sağlayacaktır.

  Gözaltı torbalanması vücudun su tutmasından kaynaklanır ve kimi zaman alkole, tuza hatta glütene işaret edebilir. Buz kaplarında dondurduğunuz kahve ile masaj yaparak su birikimini çözmek sorunu hafifletebilir.

  Uykusuz kalmak ve uzun süre bilgisayar ekranına bakmak gözlerinizde batmaya sebep olabilir. Gliserin içeren bir krem ile gözlerinizi nemlendirmeniz sizi rahatlatacaktır.

  Gözaltı bölgesine hiyaluronik asit içeren jel bantlar yapıştırmak ve düzenli bakım uygulamak sorunu büyük ölçüde iyileştirir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Sephora’da Seçtiğimiz 15 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç durmadan...

  Sonbahar Mevsimi İçin En Çekici 10 Nail Art

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Göz Altı Halkaları İçin En İyi 10 Krem

  Hepimiz çaresizce koyu halkaları ortadan kaldırmaktan ve ince çizgileri yumuşatmaya kadar her şeyi yapmaya yardımcı olacak en iyi göz kremini arıyoruz - tercihen dördünü...

  Kalıcı Makyaja Dair Bilmeniz Gereken 8 Detay

  Yüzünüzü renklendirmek ya da makyaj rutininizi kolaylaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Kalıcı makyaja dair sekiz önemli detay...

  En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

  Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere...