Ana Menü

Göz Altı Bakımında Hızlı ve Kolay Çözümler

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style güzellik🔝

Göz altlarınızdaki torbalanma, şişlik ve koyu renk halkalar, genetik faktörlere, dış etkilere, beslenme ve yaşam şeklinize bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yorgun gözlerle uyandığınızda, alkol aldığınız bir gecenin sabahında ya da ağlamaktan şişmiş göz altlarınızı yatıştırmak için çözüm aradığınızda göz maskeleri ve göz altı patch’leri size yardımcı olmak için hazırdır.

Göz çevreniz ile ilgili endişeleriniz varsa ve hızlı olduğu kadar aynı zamanda etkili bir bakıma ihtiyaç duyuyorsanız, D’She Style’ın göz maskesi ve göz patch’leri dosyası size yol gösterecektir.

Göz maskelerini ve patchlerini kullanmadan önce, hangi soruna çözüm aradığınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin; dehidrasyonun sebep olduğu şişlikler için salalatık özü içeren bir maske kullanmak şişliği şiddetlendirebilir. Bu nedenle ya bu bileşenlerden bağımsız olan göz yamaları veya maskeleri seçmek ya da bu etkilere karşı koymak için çok sayıda nemlendirici içeren ürünler kullanmak önemlidir.

Göz maskeleri ve patch’leri cilt üzerinde hızlı nemlendirme, rahatlatma veya parlatma etkisi olan ürünlerdir. Hızlı ve anlık bir etkiye sahip oldukları için, günlük göz kremlerinin veya serumların rutin uygulamaları şekilde kullanılmaları gerekmez. Bununla birlikte, en iyi göz maskesi hem kısa hem de uzun vadeli fayda sağlayan bir maskedir.

Göz bantları genellikle kafein veya salatalık özü gibi çabuk etki eden bileşenleri ve butilen glikol, hyarulonik asit veya gliserin gibi derin nemlendiricileri içerir. Retinol, meyan kökü ekstresi, C Vitamini ve peptitler, uzun süreli aydınlatıcı ve kırışıklık azaltıcı etkileri olan en yaygın etken maddelerdir.

Göz maskelerini ve patch’leri kullanmak oldukça kolaydır, çünkü bu ürünler çok yönlüdür. Her gece göz altı maskelerini kullanmayı seçebilirsiniz, özellikle retinol veya C vitamini gibi aktif bir bileşenden uzun vadeli sonuçlar arıyorsanız, bunları bir destek olarak sadece birkaç hafta kullanabilirsiniz. Eğer gözlerinizin yorgun göründüğünü ve hızlı bir şekilde düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, göz altı maskelerini düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Göz maskeleri, dokularından dolayı akşamları kullanımı en kolay olanıdır, göz bantları ise günün her saatinde kullanılabilir.

Krem Göz Maskeleri

Bu tür göz maskeleri genellikle shea yağı veya jojoba yağı gibi cilde nemlendirici ve antioksidan bakımından zengin bitkisel yağların yanı sıra gliserin veya hiyalüronik asit gibi nemlendiriciler ve kafein veya arnika gibi antienflamatuarları içerir.

Jel Göz Maskeleri

Jel göz maskeleri genellikle göz jellerinden veya göz serumlarından biraz farklıdırlar. Bileşenleri genellikle, absorpsiyona yardımcı olmak için göz altı bölgesi üzerinde bir tabaka oluşturan film oluşturucular içerir. Bunun ötesinde, bu göz maskeleri nemlendiriciler açısından genellikle zengindir ve ayrıca iltihap giderici ajanlar veya aydınlatıcı ve yeniden yüzey aktifleştirici maddeler gibi diğer faydalı bileşenleri de içerebilir.

Göz Patchleri

Göz bölgesi için temel tabaka maskeleridir. Genellikle her göz için bir tane olmak üzere iki küme halinde gelirler ve bir gözyaşı damlası veya yarım ay şeklindedirler. Göz altı bölgesine uygulanmaları amaçlanmıştır. Yamanın kendisi genellikle bir çeşit bitki selülozu ya da genellikle poliakrilik asitten yapılmış katı, jel benzeri bir maddeye değinen “hidrojel” den yapılır. Yama göz özü veya serumla ıslatılır.

Gözlerin altına uygulandığında, maksimum miktarda özün veya serumun cilde nüfuz etmesini sağlar. Göz patchleri çıkarıldıktan sonra, cilt üzerinde kalan esans ile masaj yapılabilir, bu yüzden jel göz maskesi uygulamasından çok farklı değildir.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

***Makalede belirtilen içerikler hiçbir şekilde tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Her türlü sağlık sorununuzda mutlaka bir uzmana danışmanız gerekir.

Yukarı