9.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Yazar

  Date

  Category

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır.

  Elbette cilt bakımı için kötü bir zaman yoktur, ancak yatmadan hemen önce bakım yapmak harika bir zaman gibi görünür.

  Uykuya daldıktan yaklaşık bir saat sonra, cilde kan akışı artar ve böylece birkaç saat boyunca cilt sıcaklığını arttırır.

  Bu da nemlendiricilerin cilde nüfuz etmesini ve bütün gece çalışmasını sağlayabilir.

  Gece Kremi ve Gündüz Nemlendirici Arasındaki Fark

  Gece kremlerinde asla SPF bulunmazken, birçok gündüz kreminde SPF bulunur.

  Gece kremleri genellikle biraz daha zengin ve daha kalın, gündüz kremleri muhtemelen daha hafif ve daha ince olacaktır.

  Çoğunlukla gece kremleri retinol, AHA veya C vitamini gibi daha güçlü cilt yenileme aktif maddeleri içerir.

  Yeni nesil gece kremlericildin mikrobiyomunu desteklemeye yardımcı olan sakaromik veya pitera gibi probiyotik bileşenlerle formüle edilmiştir.

  Yaşlanma belirtilerini hedeflemek veya önlemek, hassasiyeti azaltmak veya hiperpigmentasyonu tedavi etmek için çalışan gece kremlerinden hangisinin sizin için en doğru seçenek olduğunu bilmeniz gerekir.

  Cilt bakım rutini bir bütün olarak optimize edilmelidir. Bu da cildi birçok farklı yararlı içerikle onarmak için genellikle sabahları ve geceleri farklı ürünler kullanmak anlamına gelir.

  Cilt tipinizi değiştiremezsiniz, ancak uygun cilt bakım rutininin yardımıyla veya sorun şiddetli ise bir dermatoloğa giderek çeşitli cilt endişelerinizi kesinlikle iyileştirebilir veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

  Gece kremlerinde bulunan içerikler

  • Retinol, hem cilt dokusunu iyileştirmek hem de gözenekleri daha küçük göstermek ve aynı zamanda daha çabuk temizlemenize yardımcı olmak için mükemmeldir.

  • Niasinamid de harikadır, çünkü topikal olarak uygulandığında cilt üzerinde doğal ve uzun süreli matlaştırıcı bir etkiye sahip olduğu bildirilir.

  • Anti-enflamatuar ve antioksidan açısından zengin özler, özellikle yaşlanmayı önlemek için herhangi bir cilt tipi için mükemmeldir, ayrıca akne eğilimli cilde sahip olanlar, herhangi bir kızarıklığı sakinleştirmeye ve aktif sivilcelerin  iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olduklarını  deneyimleyebilirler.

  Sizin için seçtiğimiz gece kremleri için sayfayı kaydırın.

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...