9.2 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 6, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Yazar

  Date

  Category

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır.

  Elbette cilt bakımı için kötü bir zaman yoktur, ancak yatmadan hemen önce bakım yapmak harika bir zaman gibi görünür.

  Uykuya daldıktan yaklaşık bir saat sonra, cilde kan akışı artar ve böylece birkaç saat boyunca cilt sıcaklığını arttırır.

  Bu da nemlendiricilerin cilde nüfuz etmesini ve bütün gece çalışmasını sağlayabilir.

  Gece Kremi ve Gündüz Nemlendirici Arasındaki Fark

  Gece kremlerinde asla SPF bulunmazken, birçok gündüz kreminde SPF bulunur.

  Gece kremleri genellikle biraz daha zengin ve daha kalın, gündüz kremleri muhtemelen daha hafif ve daha ince olacaktır.

  Çoğunlukla gece kremleri retinol, AHA veya C vitamini gibi daha güçlü cilt yenileme aktif maddeleri içerir.

  Yeni nesil gece kremlericildin mikrobiyomunu desteklemeye yardımcı olan sakaromik veya pitera gibi probiyotik bileşenlerle formüle edilmiştir.

  Yaşlanma belirtilerini hedeflemek veya önlemek, hassasiyeti azaltmak veya hiperpigmentasyonu tedavi etmek için çalışan gece kremlerinden hangisinin sizin için en doğru seçenek olduğunu bilmeniz gerekir.

  Cilt bakım rutini bir bütün olarak optimize edilmelidir. Bu da cildi birçok farklı yararlı içerikle onarmak için genellikle sabahları ve geceleri farklı ürünler kullanmak anlamına gelir.

  Cilt tipinizi değiştiremezsiniz, ancak uygun cilt bakım rutininin yardımıyla veya sorun şiddetli ise bir dermatoloğa giderek çeşitli cilt endişelerinizi kesinlikle iyileştirebilir veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

  Gece kremlerinde bulunan içerikler

  • Retinol, hem cilt dokusunu iyileştirmek hem de gözenekleri daha küçük göstermek ve aynı zamanda daha çabuk temizlemenize yardımcı olmak için mükemmeldir.

  • Niasinamid de harikadır, çünkü topikal olarak uygulandığında cilt üzerinde doğal ve uzun süreli matlaştırıcı bir etkiye sahip olduğu bildirilir.

  • Anti-enflamatuar ve antioksidan açısından zengin özler, özellikle yaşlanmayı önlemek için herhangi bir cilt tipi için mükemmeldir, ayrıca akne eğilimli cilde sahip olanlar, herhangi bir kızarıklığı sakinleştirmeye ve aktif sivilcelerin  iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olduklarını  deneyimleyebilirler.

  Sizin için seçtiğimiz gece kremleri için sayfayı kaydırın.

  Son Yazılar

  Yaz Mevsiminin En Romantik 10 Tırnak Tasarımı

  Her sezon birbirinden farklı ve yeni güzellik ya da saç trendlerini karşılıyoruz. İçlerinden en yaratıcı olanlarının tırnak desenleri ve renkleri olduğu şüphesiz. Kalıcı oje ile...

  Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 10 Saç Maskesi

  Saç maskesi, saç kremi gibi çalışan ancak hasar görmüş veya sağlıksız saçlar için onarıcı bir tedavi gerçekleştirmeye yardımcı olmak için daha yüksek konsantrasyonlarda doğal...

  Gece Kremleri Hakkında Her Şey

  Uyku, tüm vücudumuzun kendini yenilediği, iyileştirdiği ve onardığı zamandır ve uyku sırasında cildi nem ve bariyer onarıcı bileşenlerle yüklemek için mükemmel bir fırsattır. Elbette...

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi. İyi bir pedikür bakımından sonra...

  En İyi 12 Güneş Koruyucu Ürün

  D’She Style güzellik🔝 İyi bir güneş kremi, güneşin UVA ve UVB ışınlarının cildimizin ve hücrelerinin sağlığı üzerinde tahribat yaratan zararlı etkilerini engeller. SPF serum ya...