Fatoş Günsel

804

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Fatoş Günsel’e @ftsgunsel sorduk;

Üst düzey yönetici ve donanımlı bir iş kadını olarak, Antep’te yaşamanın kolay ve zor taraflarından bahseder misiniz? Seyahat etmekten ve fotoğraf çekmekten hoşlandığınızı biliyoruz. Farklı kaçış noktaları için D’She Kadınlarına tavsiyeleriniz nelerdir?

İstanbul’da yaşamak yerine Antep’te yaşamanın insanın hayat kalitesini olumlu yönde arttırdığı kesin bana göre. Örneğin Antep’te trafik denen bir derdinizin hiçbir zaman olmadığını söyleyebilirim. İki milyon nüfuslu bir şehirde trafiğin olmadığını duyduğunuzda ‘hadi canım’ demeyin. Antep’te şehrin en uzak noktasına gitmeniz maksimum 30 dakikanızı alıyor çünkü. Ayrıca Dünya’nın en iyi mutfakları içerisine girecek kalitede bir mutfağı var Antep’in. Tabii diyetin hayatımızın merkezinde olduğu günümüzde buna sevinmek mi, üzülmek mi gerekir bilemiyorum. Bu arada, Antep mutfağında da birçok sağlıklı yemek seçeneğine ulaşmak çok mümkün.

Gelelim küçük bir şehirde yaşamanın olumsuz taraflarına. Kendi adıma, birçok sosyal aktivitesi olan ve yoğun iş temposunda çalışan biri için burada rahatlamak adına çok fazla seçeneğiniz olmuyor maalesef. Antep, tarihi birikimi ve entelektüel kimliği olan bir şehir olsa da, bazen sosyal aktivitelerinizin sınırlı olduğu gerçeği ile yüz yüze kalıyorsunuz. Örneğin, tiyatroya, operaya ya da sevdiğiniz bir sanatçının konserine ulaşmanız İstanbul’da olduğu kadar kolay olmuyor. Dilediğinizde bir resim ya da bir müzik kursuna başlayamıyorsunuz. Bunların yanı sıra, hafta sonları arabayla ya da tek bir uçakla kaçabileceğiniz noktalardan mahrumsunuz. Buna niyetlendiğinizde minimum iki uçuş yapmalısınız ya da uzun araba yolculuklarını hesaba katmalısınız.

Seyahatlerimden bahsetmem gerekirse eğer, hayatımın son on yılında beni içinde bulunduğum yoğun tempoya ve kuralcı iş hayatına karşı ayakta tutan, mutlu eden ve yeniden şarj eden en önemli unsurun gittiğim, gördüğüm, gezdiğim yerler ve kültürler olduğunu söyleyebilirim.

D’She Kadınları için hayatın süregelen yoğunluğuna mola vermeleri adına iki ayrı mevsim için tatil önerisinde bulunabilirim. İçinde bulunduğumuz kış aylarında eğer kayak yapmaktan ve outdoor sporlardan hoşlananlardansanız sizin için önerim Alpler’ de romantik ve bol aktiviteli bir tatil olacaktır. Yaz tatili içinse değişik kültürlerin keşfedilmesine olanak tanıyan seyahatleri tavsiye ediyorum. Örneğin ben yaz tatili için şimdiden kolları sıvadım. Endonezya’nın birbirinden gizemli adalarında, mesela Derawan İsland’ da bir dalış turu neden olmasın?

Daha iyi bir yaşam için D’She Style’da kalın.