Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

143

Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi.

Daha yaşlı, daha yorgun görümemek ve aynı zamanda yüz hatlarımızı en güzel haliyle ortaya çıkarmak için farkında olmadan yaptığımız 7 makyaj hatasından kaçınmalıyız.

1. Ten renginden daha koyu ve çok fazla kapatıcı uygulamak

Bundan kaçınmak için, en iyi makyaj sanatçıları kalın baz kullanımından uzak durmanızı önerir. Bunun yerine, parlak parçacıklar içeren akışkan olanları seçin. Bu, cildinizi aşırı yüklemeden sağlıklı ve doğal görünmesini sağlar.

2. Alt kirpiklerde fazla rimel kullanmak

Alt kirpiklere çok fazla rimel sürmek, herkesin dikkatini göz çevresindeki kırışıklıklara kaydırır.

3. Yanlış ruj tonunun seçilmesi

Dudaklarınız doğal olarak ince ise koyu tonlu ruj kullanmaktan kaçınmalısınız. Koyu renklerin dudaklarınızı olduğundan daha da ince göstermesi muhtemeldir.

4. Koyu göz farı uygulamak yanlış yoldur

Yapılması gereken doğru şey, sadece gözlerinizin dış köşelerine dokunmaktır.

5. Alt göz kapağında göz kaleminin aşırı kullanımı

Alt göz kapağınıza koyu renkli göz kalemi sürmek, gözlerinizi daraltır. Bu etkiye karşı koymak için hafif bir makyaj kalemi kullanın – bu hamle görüntünüze açıklık katmalıdır!

6. Yanaklarınızın elmacık kemiklerine doğru allık uygulamak

Yumuşak ve doğal tonlar kullanmak yüzünüzün daha genç görünmesini sağlayacak ve romantik bir ışıltı verecektir. Ayrıca, elmacık kemiklerinize allık sürmenin bölgesel bir kaldırma etkisi olmalıdır.

7. Kaşlarınızı çok fazla vurgulamak

Kaşlarınızı büyütmek ve vurgulamak için yoğun koyu renkler kullanmak yüzünüzün dağınık ve yaşlanmış görünmesine neden olabilir.