9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 14, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Evde Manikür Yapmanın Kolay Yolları

  Evde Manikür Yapmanın Kolay Yolları

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik

  Şimdilerde hepimiz evde çok daha fazla zaman geçirdiğimiz için güzellik rutinlerimizi kendimiz yapmamız gerekebilir. Cilt bakımımız için ev yapımı maskeler hazırlamak, saçlarımızı boyamak gibi işler kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olur. Tırnaklarımıza manikür yapmak da evde uygulayabileceğimiz güzellik rutinleri arasında yer alıyor.

  Kendi manikürünüzü yapmak için bir rehbere, manikür kitine ve elbette biraz sabra ihtiyacınız var.

  Maniküre Hazırlık

  Tırnaklarınızın ve kütiküllerinizin bakımına başlamadan önce ellerinizi yıkayın ve nemlendirin. Temiz ellere maniküre başlamak oldukça önemli.

  İhtiyacınız Olan Araçlar

  Evde manikür yapmak düşündüğünüzden çok daha az göz korkutucudur. Başlamadan önce sevdiğiniz ve uyguladığınız bir kütikül yağı kullanın, böylece tırnaklarınızı şekillendirip boyamaya başladığınızda sağlıklı, nemlendirilmiş bir tabana sahip olursunuz. Kütikülleri geri itmek için bir jel kütikül sökücü kullanmanız tavsiye edilir, ancak alternatif olarak eğer kütikül yağı kullanışlı değilse bir yağ (Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı) kullanabilirsiniz.

  Bakımlı tırnaklara ulaşmanın bir sonraki önemli adımı, vaat ettikleri her şeyi yapan araçlara sahip olmaktır. Herhangi bir harika tırnak görünümü için kesme makasına, iyi bir tırnak törpüsüne ve kütikül iticiye ihtiyacınız olacak. Ayrıca tırnak yüzeyini eşitlemek için bir parlatıcı jel bulmanızı tavsiye ederiz. Harika haber şu ki, bu temel aparatları bir kit içinde birlikte satın alabiliyorsunuz, bu yüzden birini unutmak için endişelenmenize gerek yok.

  Oje

  Son olarak, standart oje tercih ediyorsanız, sevdiğiniz ve potansiyel olarak hasara neden olabilecek sert kimyasallar içermeyen bir oje bulun. Katlar arasında ne kadar uzun süre beklerseniz o kadar iyidir. Ve taban katınızı atlamayın! Önce bir kat sürmek ojenin daha iyi yapışmasına ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı oldur. Ayrıca daha koyu oje tonlarını tırnağınızdan daha kolay çıkarmanızı sağlar.

  Kendinize Mükemmel Bir Manikür Armağan Edin

  Tırnaklarınız sağlıklı ve uçlu aletlerle şekillendirildiğinde, gerçek eğlence başlayabilir. Jel manikürleri ve uzatılmış ipuçları sadece uzmanların yapabileceği bir şey gibi görünebilir, ancak doğru ürünler ve doğru uygulama ile siz de yapabilirsiniz.

  Jel Manikür

  Jel tırnaklar için birçok öğe özel olarak satın alınabilir. Bu görünümü sağlamak için ihtiyacınız olanlar jel tabanı ve üst katmanlar, jel tırnak rengi ve LED tırnak lambasıdır. Göz korkutucu görünebilir, ancak gerçekte jel tırnakların uygun ekipmanla yapılması kolaydır.

  Şu basit adımları izleyin:

  Tırnaklarınızı hazırladıktan sonra, çok ince bir jel bazlı kat tabakası uygulayın. Tırnak lambanızın altında 2 dakika boyunca bekletin.

  Renkli jel cilalarınızı çok ince katmanlar halinde de uygulayın. Tırnak lambanızın altında 2 dakika boyunca bekletin. İstediğiniz tona ulaşıncaya kadar bu adımı tekrarlayın.

  Son olarak, jel üst katınızı uygulayın. 2 dakika boyunca bekletin.

  Yapıştırma Tırnaklar ile Manikür

  Elektronik aletler kullanmaktan daha az eminseniz ya da sadece tırnaklarınızı dağınıklık yapmadan boyayamıyorsanız, yapıştırma tırnaklar sizin için mükemmel olabilir. 2000’lerin başlarında bunun neye yol açabileceği konusunda önceden düşünülmüş fikirlerden vazgeçin. Tırnak boyutunuza göre özelleştirilen ve bunları uygulamak için ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte kapınıza gönderilen son teknoloji jel yapıştırma tırnakları satın alabilirsiniz. Günlerinizi banyoda neon renkli tırnaklar uygulamayı düşünmek yerine, sadece temiz tırnaklarınızın üzerine kolayca yapışan renkli tırnak setlerinden birini deneyin.

  Nail Art Manikürü

  Herkes tırnak tasarımlarının hayranı olmadığından, eğlenceli tırnak çıkartmaları kullanmayı deneyin. Dilediğiniz zaman ve sıkıldığınızda değiştirebileceğiniz eğlenceli, yaratıcı tasarımlardır.

  Oje Rengini Değiştirmek

  Standart bir oje aseton ve pamuk yardımıyla kolayca çıkartılabilir. Fakat jel tırnağı evde çıkarmak biraz daha karmaşıktır.

  Evde Jel Tırnak Çıkarma

  OPI’nin Kuzey Amerika Eğitim Müdürü Sigourney Nunez, bir sonraki maceraya hazır olan temiz, sağlıklı tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olacak jel-tırnak çıkarma için 6 adımdan oluşan bir kılavuz sunuyor.

  Folyoyu parmağınızın ucuna sığacak küçük karelere kesin.

  Pamuk pedini / pamuk topunu tüm tırnağı kaplayacak kadar büyük parçalara kesin.

  Jel cila üst tabakasını tırnak törpüsü ile hafif basınç kullanarak çıkarın. Tırnağın ucuyla başlayın, sonra tırnağın üstünü törpüleyin. Fazla tozu silmek için manikür fırçasını kullanın.

  Pamuk pedi çıkarıcıya daldırın. Pamuğu tüm tırnağa yerleştirin. Parmağın ucunu pamuklu ped ile folyoya sarın ve yerine kilitlemek için ucun üzerine katlayın. Tüm parmaklarda tekrarlayın, 15-20 dakika bekletin.

  Çıkarmak için hafifçe ileri geri ovalayın ve çekin. Kütikül çubuğu ile hafifçe kazıyarak fazla cilayı çıkarın. Kalıntıları alkol ve pamuklu bir top veya pamuklu bezle silin.

  Kütiküllere nemi geri getirmek için kütikül yağı uygulayarak bitirin.

  Yeni bir beceri öğrenmek heyecan vericidir fakat zor zamanlar geçiren ve kapılarını geçici olarak kapatmak zorunda kalan işletmeleri desteklemek de önemlidir. Yapabiliyorsanız, tırnak bakım merkezinize hediye kartları almayı düşünün, böylece bu işletmeler ve çalışanları fırtınayı bekleyebilir ve gelecekte sizin için orada olabilirler. Bu gerçekleşene kadar, siz onları da unutmadan evdeki deneyiminizin keyfini çıkarın!

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...