Ana Menü

Eşsiz Bir Dönüşüm için Kundalini Yoga

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style sağlıklı yaşam🔝

Çoğu insan genellikle ilk başta formda kalmanın bir yolu olarak Yoga’ya ilgi duyar. Ancak Yoga’nın fiziksel pratiğinin arkasındaki fikir daha derin bir zihin – beden bilincini teşvik etmektir. Bu yüzden Yoga sadece terlemek, esnemek ya da form sağlamak anlamından çok daha fazlasıdır. Fiziksel bedeni iyileştirmek ve dengelemek, zihne odaklanmaya ve net düşünmeye bağlıdır.

Eğer hayatınızda Yoga’ya yer açmak istiyorsanız, bireysel yoga arayışınıza başlamak için, ne yapmak istediğinizi net bir şekilde öncelik sırasına koyan bir liste ile başlamak faydalı olacaktır. Sadece forma girme yolunda terlemeyi mi istiyorsunuz, yoksa daha naif, daha meditasyonel bir yaklaşım mı arıyorsunuz?

Yoga’nın farklı biçimleri bulunmakta. Her biri derin ve içsel bir yolculuğa uzanıyor. Bu yolculuklardan biri Kundalini Yoga.

Tantra Yoga felsefesinden kaynaklanan Kundalini Yoga, bir zamanlar sadece seçilmiş birkaç kişi tarafından uygulanan sıkı bir şekilde korunan bir sır olarak korunmaktaydı. Ancak 1969’da Yogi Bhajan, Kundalini’yi Batı’ya getirerek bu geleneği değiştirmeye karar verdi. Yogi Bhajan’ın akıl yürütmesi, “Sağlıklı, mutlu ve kutsal” olmanın herkesin doğuştan hakkı olduğu felsefesine dayanıyordu. Kundalini’nin ruhsal arayışta herkese yardımcı olacağına inanıyordu.

Kundalini Yoga’nın pratiği, duruşları, dinamik nefes alma tekniklerini ve “Sat Nam” (“Ben gerçeğim” anlamına gelir) gibi mantraları zikretmek ve meditasyon yapmaktır. Uygulayıcılar, omurganın tabanındaki enerjiyi uyandırmaya ve yedi çakranın her biri boyunca bu enerjiyi yukarı çekmeye odaklanırlar.

Yaşam canlı enerjiyle doludur – her şey ve etkileşimde olduğumuz herkes enerjidir. Sizi iç enerjinin gücüne uyandıran Kundalini Yoga, yaşamımızın her alanına dokunan içimizdeki geniş bir ruhsal uyanışa neden olur. İnsanların yüksek titreşimli bir yaşam tarzını yaşamalarında yönlendirmek için soluduğumuz, yediğimiz ve uyuduğumuz ana unsur, Kundalini’nin zihninize, bedeninize ve ruhunuza ne yaptığını ve neden işe yaradığını anlamaktır.

Ömrünüz boyunca, zaferlerle, galibiyetlerle, zorluklarla karşı karşıya kalacaksınız. Kundalini, hayattaki iniş ve çıkışlara daha nötr bir bakış açısı ile tepki vermenize rehberlik eder. Bu eski şifa pratiği, şimdiye kadar yaratılmış ilk yogadır ve temel prensiplerinin beyninizin farkındalığını arttırdığı ve daha dengeli kontrol üreten belirli bölümlerini harekete geçirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Nefes, spesifik hareketler ve zamanlama sayesinde, bu uygulama sinir sistemini hücresel düzeyde arttırmaya ve enerjisel farkındalığınızı arttırmaya çalışır.

Kundalini’yi, hafiflik, neşe ve sınırsız sevgi dolu bir hayat elde etmek için bir araç olarak kullanırız. Kundalini Yoga sayesinde, yalnızca vücudunuzun geometrisinin farkında olmaya başlamayacak, aynı zamanda bu uygulamanın vücudunuzdaki enerjiyi, duyguyu ve hareketi nasıl hızlı ve verimli şekilde etkilediğini göreceksiniz.

Hepimizin vücudunda enerjinin sıkıştığı yerde “kilitler” vardır ve artık zihin-beden bağlantımız, evren ve en yüksek potansiyelimizle akış halinde değilizdir. Kundalini Yoga omurganızın tabanından taç çakranıza kadar olan tüm yolun enerji akışını sağlamak için harekete geçirir.

Nefes alıp verme çalışmaları, mantralar, kriyalar, meditasyonlar ve mudralar dahil olmak üzere Kundalini Yoga’dan en iyi şekilde faydalanabilmek için düzenli çalışmanız, uygulamalara sadık kalmanız ve her hareketi açık bir zihinle yapmanız çok önemlidir.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı