Esra Şeker

494

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Esra Şeker’e sorduk;

Yoğun iş temponuzda günlük giyim tarzınızı nasıl tarif edersiniz?

Rahat edeceğim şeyleri ve kendime uygun olan kıyafetleri tercih ediyorum. Jean gömlekler, pantolonlar, likralı pantolonlar, bomber ceketler giymeyi tercih ediyorum. Genelde siyah renk seviyorum.

Anne olmadan öncesi ve anne olduktan sonrası için kendinizdeki en büyük farklılıklar sizce nelerdir?

22 yaşında ve 9 yaşında iki kızım var.  Anne olunca koşulsuz sevginin ne demek olduğunu daha iyi anladım, daha sabırlı bir insan oldum. Bence Annelik karşılık beklemeden, verdiğiniz sevgiyi yüreğinizde hissetmeniz demek. En saf sevgiyi paylaştığınız en değerli varlığınız evlatlarınız oluyor. 2 kız annesi olarak her çocuğumu kucağıma aldığım ilk an tarifi imkansız bir an olma özelliği taşıyor. Onlara sarılmak, masum küçücük ellerini tutmak paha biçilmez bir his. Çok yoğun bir iş tempom var çalışma saatlerim değişkenlik gösteriyor, buna rağmen ilgi ve zaman çocuğa verilebilecek en değerli hediye diye düşünüyorum.

Çalışan bir anne olarak iş hayatındaki başarıyı ve anneliği dengelemek adına D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

Çalışan bir annenin iş hayatının stres ve yorgunluğuna rağmen, çocuğa ayırdığı zamanın hakkını tam olarak verebilmesi için, çalışma saatlerini ve iş programını iyi planlaması; zamanı doğru kullanması gerekiyor. Ayrıca kendine daima iyi bakması, ruhsal ve bedensel sağlığına özen göstermesi de gerek. Kısıtlı zamanda çocukla kaliteli zaman geçirip, ona doyurucu ilgiyi göstermeyi başarabilmek, çocuğun bu en haklı gereksinimini tatmin edebilmek gerek. Ortak kaygımızın, çalışsın ya da çalışmasın her annenin iyi ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmesi olduğu bakış açısına toplum olarak sahip olabilmemizi diliyorum.

Daha iyi bir yaşam tarzına sahip olmak için D’She Style’da kalın.