D’She Style güzellik

Jel eyeliner, bir sıvının ve kalemin en iyi birleşimini verebilen bir üründür. İster küçük bir şişede ister kalem jeli hibrit olsun, tek bir ürünle farklı görünümler oluşturmak istediğinizde en iyi seçimdir. Jel eyelinerler kanatlı eyeliner dünyasına harika bir giriş yoludur, çünkü bir sıvıdan daha fazla kontrol sunarlar ve yine de bozulmamış çizgiye ulaşabilirler.

Sizin için en iyi jel eyelinerlerini seçtik ve kendi uygulama stilinize uyacak şekilde hem şişede hem de kalem jeli hibritleri kullandığınızdan emin olduk. Jeller ve kalem ve sıvı muadilleri arasındaki farkları incelediğimiz ve ayrıca, jel eyeliner’ın nasıl uygulanacağı konusunda kapsamlı bir rehber hazırladığımız, uygulamanızı daha da kolay ve kusursuz hale getirecek birkaç ipucu ve püf nokta ile size fikir verecek bilgiler için sayfayı kaydırın…

Denemek için En İyi Jel Eyeliner’lar

Bunlar her bütçeye uygun en iyi jel eyellerdir. Lekelenmez veya tomurcuklanmaz ve yoğun göz ifadesi sunmazlar.

Bobbi Kahverengi Jel Eyeliner

Bu ödüllü astar, onlarca yıldır en iyi jel eyeliner olarak kabul ediliyor ve bu ürün kategorisini popülerleştirerek bile kredilendirilebilir. Su geçirmez bir tanım sunmak için pürüzsüz ama hızlı bir şekilde devam eden son derece pigmentli bir formüle sahip.

Çoğu marka sadece siyah jel astar sunar, ancak Bobbi Brown’un seçebileceğiniz 7 farklı tonu vardır.

 

Marc Jacobs Highliner Jel Mum Boya Eyeliner

Bu jel eyeliner, kolay bir uygulama için bir mum boya formunda kalıplanmış bir jel formülü ile kalem ve jel arasındaki büyülü yerde oturuyor. En uzun ömürlü formüllerden biri ve suda bile çalışıyor. Renk seçenekleri ise süper doygun ve metalik ve maviler gibi geleneksel ve dramatik olanları içeren çok çeşitli tonlarda mevcut.

 

 

Maybelline Göz Stüdyosu Kalıcı Drama Jel Eyeliner

Bu ürünle Maybelline, büyük jel eyelinler için büyük bütçeler ayrılmak zorunda olmadığını kanıtladı. Yansıtıcı bir cilalama ipucu ile düz siyah bir çizgi verir. Gün boyu kullanım için son derece suya dayanıklıdır. Bu kavanoz eyeliner, birlikte verilen bir fırça ile birlikte gelir, ancak uygulamak için daha yüksek kaliteli bir fırça kullanmayı tercih edebilirsiniz.

MAC Eyeliner

Bir MAC ürünüyle ilgili sorunları bulmak zor, bu yüzden elbette, piyasadaki en iyi jel eyelinlerden birini yaptılar. Birlikte verilen bir fırça olmadan geleneksel bir kavanozda geliyor. Pigmentasyonu yoğun, dört mükemmel ton mevcut. Hepsinin mat bir yüzeyi var, ancak bazıları parıltı için narin sim ile lekeleniyor.

Tarte Su Geçirmez Astar

Makyaj görünümünüzü denemek isterseniz, bu sizin için en iyi jel eyeliner olabilir. Tarte’nin jel astarları, sıcak pembe, gül altın ve hatta keskin beyaz gibi renklerde eğlenceli ve eşsizdir. Ayrıca geleneksel siyah, kahverengi veya granit olarak gelir. Çoğu mat bir kaplama ile devam eder ve hızlı uyguladığınız sürece krem göz farı bile iki katına çıkabilir.

Trish McEvoy Yoğun Jel Eyeliner Kalemi

Bu, kullanım kolaylığı için kalem olarak gelen başka bir jel eyeliner formülüdür. Bu uzun ömürlü jel astarları gözün üzerinde son derece pürüzsüzce kayar ve gerçekten süren muhteşem renkler verir. Özellikle sıkılaşma için tercih edilirler ve daha dumanlı bir görünüm için lekelenebilir veya daha fazla yoğunluk için bozulmamış kalabilirler. Dört muhteşem tonda mevcut, ancak siyah gölgenin gümüş ışıltı ile benekli olduğunu unutmayın.

 

Dose of Colors Set the Tone Cream Matte Eyeliner

Önceliğiniz bulaşmayacak bir astar içeriyorsa, bu almak için en iyi jel eyeliner’dır. Hızlı kuruyan ve hareket etmeyen mat bir yüzeye sahiptir. Derin ve karanlık, siyah, kahverengi ve muhteşem bir granatta mevcut. Hem sıkılaştırma hem de göz alıcı bir kedi gözü için kullanabilirsiniz.

 

Chanel Calligraphie De Chanel Longwear Yoğun Krem Eyeliner

Bu yoğun, parlak, sıvı benzeri yüzey için bu iş için en iyi jel eyelinerdır. Süper pigmentlidir ve çok dramatik bir yansıma ipucu ile keskin ve bozulmamış olarak kalmaya devam eder. Gerçekten sorunsuz bir sıvı formülüdür.

 

Wet N ‘Wild On Edge Krem Eyeliner

Bu klasik jel eyeliner, suya dayanıklı formülü ile pürüzsüz ve matlaşır. Kolayca kuruyabileceğinden hızlı çalışmanızı gerektirir, ancak bu aynı zamanda bulaşmadan ne kadar iyi ayarlandığının bir kanıtıdır. Bir fırça ile birlikte gelir, ancak kendi fırçalarınızı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Jel eyelinerleri seviyorsanız, ancak çok fazla harcamak istemiyorsanız, daha iyi bir seçim yoktur.

Kalem ve Sıvı – Jel Eyeliner: Hangisi Sizin İçin Doğru?

Jel eyelinerlerin sıvı ve kalem arasında bir yerde bulunan bir formülü vardır. Dokuları kalındır. Sıvı eyelinerler mürekkep gibi çok akışkan bir dokuya sahiptir ve kalem eyelinerleri boya kalemleriyle karşılaştırılabilecek çok daha kalın, balmumu benzeri bir maddedir.

Jel formülleri de biraz daha kalın hale getirilebilir, bu durumda keskinleştirilebilir veya yuvarlanan kalemler halinde kalıplanır ve geleneksel bir kalem eyelinerden daha yumuşak bir tür hibrid olurlar.

Çoğu jel eyeliner formülü, hidrokarbonlar, silikonlar ve pigmentlerin mat bir karışımından yapıldığı için mat bir yüzeye sahiptir. Kuralda daha yansıtıcı, metalik veya parıltı lekeleri ile aşılanmış istisnalar vardır. Kalem eyelinleri aynı kaplamaya sahip olma eğilimindeyken, sıvı eyelinerlerin genellikle parlaklığı vardır, bu da su ve polimer formülleriyle elde edilmesi daha kolaydır.

Gerçek uygulama söz konusu olduğunda, jel eyeliner’ın ana yararı, hızlı bir şekilde ayarlanırken, bir sıvı eyeliner olarak ayarlanmasının hızlı olmamasıdır. Bu, uyguladıktan sonra daha smokier bir görünüm elde etmeyi tercih ederseniz veya biraz temiz ve keskin tutabileceğiniz anlamına gelir.

 

Ayarlanması biraz daha uzun sürdüğü için, daha keskin bir çizgi elde etmenize yardımcı olabilecek bir Q ucu ile hataları veya lekeleri kolayca temizleyebilirsiniz. Kalem eyelinler neredeyse her zaman daha dağınık bir yüzeye sahiptir, bu nedenle en iyi smokier ve daha doğal eyeliner görünümleri için uygundur.

Kalem-jel birleşimleri doğrudan göze uygulanabilirken, kavanozda gelen jel eyelinerlerin bir fırça ile uygulanması gerekir. Bazen makyaj fırçaları dahil edilir ve diğer zamanlarda ayrı olarak bir fırça satın almanız gerekir. Tercihlerinize göre, hızlı bir uygulama için açılı bir kaş fırçası veya hassas, tanımlanmış çizgiler için ince bir kalem fırçası seçebilirsiniz.

Pro gibi Jel Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Jel göz kalemi uygulamak için çeşitli yöntemler ve çeşitli ipuçları ve püf noktaları vardır. Bu, tercihlerinize ve göz şekillerinize göre uyarlayabileceğiniz ve birleştirebileceğiniz başka teknikler olsa da, gerçek bir eyeliner uygulaması için en iyi yöntemdir.

Jel Eyeliner Makyaj Fikirleri

 • Göz makyajı önce bitirdin ve sonra jel göz kalemi uygulamasını başlatın.
 • Göz kalemi uygulamak için rahat bir pozisyon alın – en iyisi, aşağıya bakabileceğiniz küçük, eller serbest makyaj aynasıdır.
 • Bir kavanoz jel eyeliner kullanıyorsanız, fırçanızı doğrudan kavanoza daldırın ve ardından bir doku veya kapaktaki fazlalığı silin. Jel kalem hibritleri için, kaleminizin güzel ve keskin bir uca sahip olduğundan emin olun.
 • Gözleri sıkılaştırarak başlamak en iyisidir. Parmağınızı gözünüzün ortasının üzerine, kapak ve kıvrım arasına yerleştirin ve çok hafifçe yukarı çekin.
 • Fırçanızı veya kaleminizi aşağıdan tutun, böylece üst kirpik çizgisine yukarıdan ziyade üst kirpik çizgisine uygulamak için kullanabilirsiniz.
 • Çok yumuşak bir hareketle, kirpiklerin arasındaki astarı bastırın, böylece her kirpik arasına renk bırakılır ve sonra hafifçe ileri geri yayılır.
 • Üst kirpik çizgisi boyunca uzayana kadar pres ve kıpırdatma hareketini tekrarlayın.
 • Burada daha doğal bir görünüm için durabilir veya muhteşem bir kanatlı göz elde etmeye devam edebilirsiniz.

Jel Eyeliner Nasıl Uygulanır?

 • Göz kırpmak için birkaç saniye ayırın ve ardından göz kapağınızın üstündeki alanı kaplamayı bitirin – isterseniz kanadı çizerek de başlayabilirsiniz, burada kural yok!
 • Göz kapağının üzerindeki alanı hizalamak için, göz kapağınızı hafifçe yukarı doğru çekerken aşağı doğru bakmaya devam edin. Rahat olduğunuz yerden başlayarak, dış köşeye doğru kısa vuruşlarla göz kalemi üzerinde çizim yapmaya başlayın. Bazı insanlar iç köşeden başlamak ister, diğerleri merkezden başlar ve sonunda iç köşeyi doldurur, diğerleri ise gözün sadece dış üçte ikisi ile daha yumuşak, açık gözlü bir görünüm tercih eder. Seçim sizin!
 • Daha yumuşak bir görünüm hedefliyorsanız, çizginizin kenarlarını ayarlamadan önce hızlı bir şekilde temiz bir fırça veya sünger ile lekeleyin.
 • Kanat eklemek için, dış köşeden dışa doğru başlayarak kanadınızın alt çizgisini çizerken alt kirpik çizginizin eğrisini takip edin – bu size rehberlik eder ve iki gözün simetrik görünmesini kolaylaştırır.
 • Aynısını diğer gözle hemen yapın ve daha büyük bir aynada simetri olup olmadığını kontrol edin.
 • Kanatınızın dış çizgisini gözleriniz açıkken bitirin. Kırışıklığınızdan başlayarak, kanadınızın alt çizgisine ucundan yaklaşık yarım milimetre bağlayan bir çizgi çizin. Bu, kanatlarınızın keskin görünmesini sağlar.
 • Ardından, gözünüz hala açık ama aşağı bakacak şekilde, bu üst çizgiyi kirpik çizgisi üzerindeki astara bağlayın. Bunu yaparken amacınız kanadın açısına devam etmemek, hatta çizgiyi neredeyse aşağı doğru çekerken bile bulabilirsiniz. Bu, gözleri açıkken gözleri düzleştiren bir görünüm sağlayacaktır, ancak gözler kapalıyken biraz sıçrama görebilirsiniz. Bu, kapüşonlu gözleri olanlar için özellikle mükemmel bir tekniktir.
 • Son olarak, kanadın iç kısmını doldurun. Bu aynı zamanda dumanlı bir kanat elde etmek için biraz lekelenme şansınızdır.
 • Bir kez daha bu adımları diğer göz üzerinde tekrarlayın ve simetriyi kontrol etmek için daha büyük bir aynada inceleyin.
 • Alt kirpik çizgisinde bir jel eyeliner ile çizmek istiyorsanız, şimdi tam zamanı. Su hattı için bir kalem jel hibrid kullanmak en iyisidir. Göz altı altını nazikçe aşağı çekin, bakın ve su hattını renkle doldurun.
 • Astarı kirpik çizgisinin hemen altına uygulamak için yukarı doğru bakın ve kısa çizgileri kullanarak kirpik çizgisine olabildiğince yakın renk doldurun. İsterseniz, daha kalın bir görünüm için kalınlaştırabilir veya dışarıya bulaştırabilirsiniz.
 • Sonuçlardan memnun olduğunuzda, kirpiklerinizi kıvırıp biraz rimel ekleyerek görünümünüzü bitirin , ardından makyajınızın geri kalanını istediğiniz gibi yapın.

Jel Eyeliner Makyaj Görünüşü

 • Jel göz kalemi uygulamaları ilk seferde nadiren mükemmel görünür. Küçük hataları ve lekeleri sadece bir Q-ucu ve makyaj temizleyici ile temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bir kapatıcı, fondöten veya göz kapağı astarı genellikle bir makyaj çıkarıcıdan daha iyi çalışır, çünkü jel göz kalemi çıkarıldıklarında hattınızı da iyileştirecek ve üstüne göz farı yapmanın daha kolay olduğu bir parça ürün bırakacaklardır.
 • Bazı jel eyelinlerin ayarlanması diğerlerinden daha uzun sürer. Astarınızı hızlı bir şekilde ayarlamak istiyorsanız, nemi emmek ve gün boyu yerinde tutmak için yarı saydam bir tozun temel üzerinde yaptığı gibi koyu bir gölge ile geçin. Bu, daha az suya dayanıklı formüllerin kolayca lekelenmesini önleyecektir.
 • Jel eyeliner uyguladığınız fırça, jel eyeliner’ın kendisi kadar önemlidir. Çok fazla kontrole sahipseniz ve ince ayrıntıları tercih ediyorsanız, sıska bir kalem fırçası en iyisi olacaktır, ancak biraz daha kalın olan kolay bir çizgi almayı tercih ederseniz, bir açı fırçası muhtemelen sizin için en iyi şekilde çalışır.
 • Maksimum uzun ömür sağlamak için jel eyeliner’ınızı doğrudan ince bir göz farı astarının üzerine uygulayın. Jel göz kalemi, astarı göz farı için olduğundan daha iyi yakalayabilir, bu yüzden önce göz farı uygulayın ve ardından başka bir astar katmanı ve ardından göz kalemi ekleyin.
 • Kanatlı eyeliner görünümlerini seçerken, tercih ettiğiniz görünüme ve özelliklerinizle en gurur verici bulduğunuz şeylere dayanarak kanadınızın uzunluğu ve açısı ile oynayabilirsiniz. Aşağı kanat bir köpek yavrusu gözü olarak bilinir ve Güneydoğu Asya’da çok popülerdir, daha düz bir kanat çok boğucu görünebilir ve daha yukarı doğru açılı bir kanat çok çekici ve retro hissettirir. Ayrıca, yoğun kanadın alt kirpik çizgisindeki çizgiye bağlandığı baştan çıkarıcı bir kedi gözü de seçebilirsiniz.
 • Kirpik çizgisindeki astarınızın kalınlığı da özelliklerinizi etkiler. Gözün dış köşesine doğru kalınlaşan bir çizgi genellikle bir sultrier kedi gözü efekti verir, merkezde daha kalın bir çizgi bebek gözü efekti verebilir ve etrafındaki ince bir çizgi daha doğal ve daha yumuşaktır. Çok fazla kapak alanınız yoksa, daha ince bir çizgi genellikle en iyisidir.
 • Jel eyeliner, sahte kirpik şeridinde astarınızın geri kalanıyla karıştırmak için harikadır. Kirpiklerinizi uyguladıktan sonra, şeridi ve görünür kuru tutkalı astarınızla geçirin ve altındaki göz kalemi çizgisiyle birleştirin.
 • Jel eyelinerınız kurumaya başlıyorsa, kabın bir kısmını kazıyın ve birkaç göz damlası ile karıştırın. Bu tamamen göze güvenli olacak ve jeli nemlendirmeye yardımcı olacaktır.
 • Bazı insanlar rimel uyguladıktan sonra jel göz kalemi kullanmayı tercih ederler ve bu gayet iyi olur! Bunu bu şekilde yaparak kirpiklerinizi jel eyeliner ile tutmazsınız veya daha eksiksiz bir görünümün parçası olacağından yeterince uyguladığınızı bilmenin daha kolay olduğunu görebilirsiniz.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.