En İyi 12 Kirpik Serumunu Seçtik

194

Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak aslında bir hayalden çok daha fazlasıdır. Lifting yaptırmak veya birkaç ek kirpik ile daha gür ve sık kirpiklere kavuşmak, 3D etkili maskara kullanmak belki birer alternatif olabilir. Ama aslında temelde kendi kirpiklerinizi kalıcı olarak uzatacak ve hacim kazandıracak bir yol seçmek daha doğrudur.

Bunun için kesinlikle bir kirpik serumuna ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli kullanım ile dolgun ve kalın kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Bazı kirpik serumları kirpiklerinizi nemlendirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olsalar da teknik olarak onları büyütemezler.

Bununla birlikte, kirpiklerinizi daha uzun sürede uzatmaya çalışıyorsanız, kırılma ve dökülmeyi azaltmaya yardımcı olacak iyi bir seruma yatırım yaparak doğal sürece yardımcı olabilirsiniz.

Kirpik serumları gerçekten işe yarıyor mu?Doğru kirpik serumu nasıl seçilir?

Sonuçları görmek ne kadar sürer?

Ve sizin için seçtiğimiz 10 kirpik serumu hangileri?

Cevaplar ve tüm ayrıntılar için sayfayı kaydırın.

Gerçek şu ki, doğru kirpik büyütme serumunu kullanmadığınızda hiçbir işe yaramayacaktır. Ancak içlerinde ne olduğunu anlamak adına, en yararlı bileşenler şunlardır:

Biotin: Bu, genellikle bakım tedavileri olarak pazarlanan reçetesiz satılan kirpik büyütme serumlarındaki en yaygın aktif bileşendir. Biotin bir B vitaminidir ve saçı oluşturan protein olan keratini güçlendirerek saçın sağlığını iyileştirdiği söylenir.

Hint Yağı: Muhtemelen hint yağını bir DIY kirpik büyütme serumu olarak kullanmayı da okumuşsunuzdur. Hint yağının kısa kirpiklerin uzamasına ve kırılganlığı azaltmasına yardımcı olduğu belirtilir.

Peptidler, pantenol ve hyaluronik asit: Diğer kirpik serumları bu bileşenlerin bir kokteylini içerir. Çoğu nemlendirici ve besleyici etkiye sahiptir. Bu da kirpiklerin kalınlaşmasına ve dolayısıyla kırılmasının önüne geçmeye yardımcı olur.

En iyi kirpik serumunu kullansanız ve her gün özenle uygulasanız bile, sonuçları hemen göremeyeceğiniz için sabırlı olmalısınız. Sugarlash ProR kurucusu ve CEO’su Courtney Buhler, “Kirpik serumlarının sonuçları göstermesi zaman alır, bu yüzden her sabah uygulama alışkanlığı edinin” diyor. Ve vücudunuzun seruma nasıl tepki verdiğine bağlı olarak, zaman çizelgeniz değişecektir – bazıları sonuçları bir ay sonra görebilir ve diğerleri üçüncü veya dördüncü aya kadar bir fark görmeyebilir (veya yanlış formülü kullanıyorsanız, asla sonuç alamayabilirsiniz) .

Kirpik serumları güvenli midir?

Yüzünüze veya gözbebeklerinizin yakınına sürdüğünüz her üründe olduğu gibi, denemeden önce doktorunuza danışmanız her zaman akıllıca olacaktır. Cildinizin ve gözlerinizin formüle nasıl tepki verdiğine dikkat edin – herhangi bir kızarıklık veya tahriş fark ederseniz, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.

Ve şimdi, asıl konuya geliyoruz; Şu anda piyasadaki en iyi 12 kirpik serumunu keşfetmek için okumaya devam edin!

1-Dr.Lara Devgan Scientific Beauty Platin Uzun Kirpik Serumu

Bu kirpik serumu kesinlikle pahalı tarafta, ancak formülde çok büyük bir güce sahip. Kirpiklerinizi nemlendirmek ve güçlendirmek için B5 vitamini, peptidler ve yonca çiçeği özünden oluşan bir karışım bir araya geliyor. Serumu günde iki kez kirpiklerinizin tabanına sürün (tıpkı sıvı eyeliner gibi) ve hafif formülün kurumasını bekleyin. eRn kısa sürede çalışmaya başlayacaktır.

2-The Lip Bar Lash Flash Güçlendirici Maskara

Bu seçenek teknik olarak bir maskaradır (ve bu konuda süper iyi bir seçenektir ), ancak güçlendirici formül aynı zamanda kirpik serumu olarak ay ışığı anlamına gelir. Yeşil çay özü ve nemlendirici hint yağı gibi maddeler sayesinde kirpiklerinizin  ne kadar uzun ve sağlıklı göründüğünü seveceğinizden şüpheniz olmasın.

3-Grande Cosmetics GrandeLash-MD Kirpik Güçlendirici Serum

Günde bir kez, bu kirpik serumunu sıvı astar sürüyormuş gibi kirpik çizginiz boyunca kaydırın ve ardından kurumasını bekleyin. Hyaluronik asit formülde en kırılgan kirpiklerin bile güçlenmesine yardımcı olur. En iyi kısım? Göz doktoru onaylıdır, bu yüzden gözlerinizi tahriş edeceğinden endişelenmenize gerek yoktur.

4-Peter Thomas Roth Turbo Gece Kirpik Tedavisi

İçerinde kirpiklerin dolgunluğunu ve yoğunluğunu artırmaya yardımcı olan peptitler bulunmakta. Göz kalemi gibi uygulayın, ardından hafif bir dolgunluk etkisi için kirpiklerinizi biraz fırçalayın.

5-Vichy LiftActiv Yaşlanma Karşıtı Serum 10 Kirpik Serumu

Bazı kirpik serumlarında, hassas göz kapağınızın olası tahrişini sınırlandırmak için formülü kirpik çizgisine sıkı bir şekilde uyguladığınızdan emin olmalısınız. Ancak bu çok amaçlı formül hassas ciltler için bile yeterince naziktir, bu nedenle göz kapaklarınızın her yerine ve göz altlarınıza uygulamanıza izin verilir – hatta teşvik edilir. Formül, kirpik köklerini iyileştiren ve güçlendiren ve cildi nemlendiren hyaluronik asit ve peptitler içerir.

6-RevitaLash Gelişmiş Kirpik Kremi

Saçlarınıza benzer şekilde, kirpikleriniz de kuruyan maskaralar kullanma, yüzünüzü yıkamama veya cilt tahrişi nedeniyle zayıflar veya kırılgan hale gelirler ve  kırılmaya eğilimli olurlar. Bunun gibi bir bakım serumu, kırılgan kirpikleri güçlendirmek ve onları yeniden canlandırmak için amino asitler ve peptitlerle hazırlanmıştır.

7-LashFood Phyto-Medic Kirpik Arttırıcı

Bu Ecocert sertifikalı şeffaf jel, kirpiklerinizi gözle görülür şekilde uzatmanın yanı sıra küçük tüyleri güçlendirmek ve nemlendirmek için soya proteini ve lavanta suyu içerir. Ve ince fırçası, onu tam olarak kirpik diplerine uygulamanıza yardımcı olur.

8-Shiseido Kirpik ve Kaş Serumu

Yıllar boyunca maskarayı katman olarak uygulamak, kirpiklerinizi kırılgan hale getirdiyse, bu nemlendirici formül (kirpikleriniz ve kaşlarınız üzerinde çalışır) onları eski haline getirmeye yardımcı olacak ve zamanla sağlıklı ve çok parlak görünmelerini sağlayacaktır.

9-Lancer Yoğun Kirpik Serumu

Bu serum, güçlendirici polipeptidler ve iyileştirici biotin tabanı sayesinde hacimli kirpikler vaadini yerine getiriyor. Ayrıca kirpiklerinizi hafifçe nemlendirerek, herkesin “Kirpiklerin doğal mı?!” diye sormasına neden olacak şekilde parlak görünmelerini sağlar.

10-Diorshow Maximizer 3D Üçlü Hacim Dolgunlaştırıcı Kirpik Astarı

Buna teknik olarak kirpik “astarı” denmesine rağmen, gözlerinizi çevreleyen büyük ölçüde kabarık kirpiklere kalınlık kattığı için yine de serum gibi çalışır. Fırça aplikatörü ve yumuşak formül, sabahları rimel sürmeden önce veya gece yatmadan önce derin bir kirpik kremi olarak kolayca uygulayabileceğiniz anlamına gelir.

11-NeuLash Kirpik Güçlendirici Serum

Kısa, seyrek veya ince kirpikleriniz varsa (veya dürüst olalım, yukarıdakilerin tümü), klasik peptit ve amino kombinasyonu sayesinde bu formülün güçlendirici faydalarını seveceksiniz.

12-Terry Terrybly Growth Booster Maskara

Neredeyse bir maskara gibi olan bu renkli kirpik serumu, kirpiklerinizin hacim ve uzunluğunu artırarak dolgunlaştırırken, besin açısından zengin formülü ile de onları yumuşatır. Formül, uzun kirpikleri destekleyen bir kombinasyon için nemlendirici hyaluronik asit ve kirpik onarıcı kolajen içerir. Ayrıca, eklenen renk, kirpiklerinizi o kadar koyu ve parlak gösterir ki, normal maskaranızın yerini alabilir.