9.2 C
İstanbul
Salı, Haziran 15, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Emsal Doğan

  Emsal Doğan

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder 🔝
  D’She Kadını Sevgili Emsal Doğan’a @emsaldogan sorduk;

  Kalıcı kaş uygulaması Microblading 3D kıl tekniği nedir, nasıl uygulanır? Doğal görünümlü kaşlara sahip olmak isteyen D’She Kadınlarına Microblading 3D kıl tekniği hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?

  Microblading 3D kıl tekniği İle kaş konturu uygulaması, kadınların son dönemlerde en doğal görünümlü kaşlara sahip olmalarını sağlayan işlemdir. Bu yöntem sayesinde gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar düzgün, doğal ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Bir saat gibi kısa bir sürede uygulanan yöntem esnasında mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renkler deri yüzeyinin hemen altına işlenir. Kullanılan ürünler özellikle yüz için üretildiğinden, herhangi bir alerjik durumun oluşmasına izin vermez. Yüzde 100 organik ve doğaldır. Bu sebeple işlem sonrasında karşılaşacağınız görüntü doğallık ve mükemmelliğin bir yansıması olacaktır.

  Kalıcı kaş uygulaması yapılmadan önce kişinin yüz hatlarına göre öncelikli olarak kaş tasarımıyla şekil verilir. Daha sonra nasıl bir şekle sahip olunacağına dair far ya da kalem yardımıyla flu bir çizim yapılır.
  İşlem esnasında tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yapılarak organik boyalar cildin bir kat altına yerleştirilir.

  Bu işlem üçer hafta aralıklarla üç seansta uygulanan bir işlemdir. İşlem sonrasında 48 saat süre boyunca işlem uygulanmış bölgeye su değdirilmemeli ve yaklaşık 1 hafta 10 gün süreyle havuza girilmemeli, solaryum, sauna ve cilt bakımı gibi uygulamalardan özenle kaçınılmalıdır.
  İşlemin kullanım süresi ortalama 8 ile 12 ay arasındadır.

  Microblading 3D kıl tekniği, cildiniz, kaşınız ve saçınıza göre en uygun rengin kullanılması, işlem sonrası mutluluğun anahtarıdır diyebilirim. Ayrıca ne istediğinizi anlayan ve sizin beklentilerinize uygun ama sizi doğru bir şekilde yönlendirecek emin ellere teslim olmanız oldukça önemlidir. Mutlu olmak ve daha iyi görünmek için kendinizi her zaman usta ellere teslim etmelisiniz.

  Dünya kadınlarının tercihleri arasında ilk sırada gelen Microblading 3D kıl tekniği ile 2-3 sene boyunca kaşlarınızla ilgili tek bir sıkıntı yaşamazsınız. İşlemin kalıcılığını belirleyen ana unsur cilt tipinizdir. Bu işlemi dövme ile bir tutmamalısınız. Dövme çok daha kalıcı bir işlem iken, Microblading 3D kıl tekniği yönteminde kullanılan boyalar tamamen organiktir ve yarı kalıcıdır. Kaşlar yüz ifadesini neredeyse büyük ölçüde belirleyen unsurdur. Eğer seyrek ya da formu bozulmuş kaşlara sahipseniz Microblading 3D kıl tekniği uygulaması size uzun süreli çözüm sağlayacaktır.

  İşlemin başarısını belirleyen ana unsur uzmanın deneyimi ve profesyonelliğidir. Doğal bir görünüm için uygulanacak boyanın seçimi önemlidir. Herhangi bir alerjik durum yaşanmaması için kaliteli ve organik ürünlerin kullanılması gereklidir. İşlem biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kaşlarınızla tam uyum göstermesi için yalnızca birkaç gün yeterlidir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Önceki İçerikFunda Karayel
  Sonraki İçerikChia Puding

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...