9.2 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 20, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Emsal Doğan Kalıcı Makyaj

  Emsal Doğan Kalıcı Makyaj

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder 🔝
  D’She Kadını Sevgili Emsal Doğan’a @emsaldogan sorduk;

  Kalıcı makyaj nedir? Yüzde hangi bölgelere kalıcı makyaj uygulanabilir? Bize anlatır mısınız?

  Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

  Kaş göz ve dudak bölgelerine kalıcı makyaj uygulaması yaptırılabilir. Kalıcı makyajda mikro-pigmentler doğal ve su bazlı olduğundan renkler daha mattır ve istediğimiz rengi kolayca elde edebiliriz. Kalıcı makyaj kaş, göz ve dudak kontürlerini belirgin hale getirme tekniği kişiye özel bir bütünlük içinde uygulanır. Kaşlar, gözler ve dudaklar, ayrıca yara izleri, cilt lekeleri ve kusurlarını kapatmak isteyen herkes mikro-pigmentasyon metoduyla eşsiz bir güzellik kazanır.

  Kalıcı makyaj her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilir mi?

  Kalıcı makyaj önemli bir rahatsızlığı olmayan her kişiye uygulanabilir. Sadece yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde kalıcı makyaj uygulamasının kalıcılığı kuru ciltlere oranla daha az ve kısa bir süredir. Şeker hastalarına, HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına uygulanması kesinlikle sakıncalıdır.

  Kalıcı kaş ve göz ile dudak makyajı nasıl uygulanır?

  Kalıcı makyaj işlemi; doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir.

  Kalıcı göz makyajı eyeliner kirpik diplerine uygulanır ve kirpiğin daha gür ve hacimli bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ayrıca göz kapaklarımızın uç kısmına kuyruk şeklinde uygulanmaz. Kalıcı dudak makyajı ise yalnızca dudak çevresi değil iç dudak kısmındaki renksizliği içinde geçerlidir. Çünkü bazı kişilerin dudak pigmentleri solgun olduğu İçin dudağın iç bölgesi de renklendirilerek daha canlı daha renkli ve daha bakımlı bir görünüme sahip olunur.

  Kalıcı göz ve dudak makyajı uygulamasından sonra nelere dikkat etmek gerekir?

  Kalıcı göz makyajı uygulamasından sonra 48 saat o bölgeye su değdirilmemelidir.1 hafta 10 gün süre içerisinde hamam, sauna, solaryum ve cilt bakımı gibi durumlardan özenle kaçınılmalıdır. Kalıcı makyajın ciltte kalış süresi kişiye bağlıdır. UVB ışınları kalıcı makyajın ömrünü azaltır. Güneşe ve solaryuma maruz kalınmadığında bu süre 3 ile 5 yıl arasında değişebilir.
  Kalıcı makyaj uygulaması yapılan cihazın profesyonel olması çok önemlidir. Cihazın teknik özellikleri yapılan kontürün sonucunu ve dayanıklılığını büyük ölçüde etkiler. İşlemin kullanım süresi ortalama 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Kalıcı dudak makyajında ise işlem sonrası çok sıcak ve çok soğuk sıvı tüketilmelerine dikkat edilmelidir. Uygulamadan bir kaç gün sonrasında dudak içi bölgesinde işlem sonrası ince bir kabuklanma oluşabilir. Ancak kişinin kabuklanmış bölgeyi tahriş etmeden dudak nemlendiricisiyle koruması gerekmektedir. Kalıcı dudak makyajının kullanım süresi ortalama 3 ile 5 yıldır.

  D’She Kadınlarına kalıcı makyajı uygulaması hakkında neler tavsiye edersiniz?

  Öncelikle kalıcı makyajın kadınlar için kolaylık sağladığını ve zaman kazandırdığını söylemeliyim. Aynı zamanda kalıcı makyaj kadınların sağlıklı ve ışıl ışıl bir görüntüye kavuşmalarını sağlıyor. Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar var. Bu detaylara özen gösterirlerse kalıcı makyaj uzun süre dayanıklılığı koruyabilir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Önceki İçerikKarbon Peeling Lazer Uygulaması
  Sonraki İçerikYelda Erçiro

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...