9.2 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 1, 2022
Daha Fazla

  Dubai

  Sömestr tatili geliyor ve siz soğuk sevmiyorsunuz. Yakın olsun, sıcak olsun diyorsunuz. Eee o zaman rotanız belli D’She Style tavsiye eder 🔝

  Dubai 🐪 Dünyanın en yüksek binası olan #BurjKhalifa ‘nın da aynı yerde bulunduğu #DubaiMall ‘da epeyce vakit geçirmek mümkün; Dubai Akvaryum, buz pateni; KidZania ve Segaworld bunlardan bir kısmı. Akşam saatlerine kalırsanız #Dubaifountain su gösterilerini de izleme fırsatı bulursunuz, fountain’a bakan bir çok restoran arasından istediğiniz birini seçip hem güzel bir akşam yemeği yemiş hem de gösterileri izlemiş olursunuz. Souq Al Bahar’da bulunan meşhur #Abdelwahab Lübnan mutfağının önemli temsilcisi ayrıca su gösterilerini izlemek için oldukça iyi konumda.

  Bildiğiniz üzere Dubai bir alışveriş merkezi cenneti. Yeni dönem açık alışveriş conceptindeki #Boxpark ve #Citywalk hem açık havada kalıp hem alışveriş yapmak hem de çocuklarla keyifli vakit geçirebileceğiniz alternatiflerle dolu.Yine Dubai’nin en önemli alışveriş merkezlerinden biri olan #MallofEmirates, dünyanın içinde kayak merkezi olan tek alışveriş merkezi.

  Denize girmek için havalar biraz serinlemiş olmasına rağmen bir çok outdoor aktivite mümkün. Örneğin suparkları; #wildwadi, #aquaventure veya AbuDhabi YasIsland’daki #yaswaterworld hem yetişkinler için hem çocuklar için oldukça eğlenceli. JBR’da bulunan #Beachmall veya #Kitebeach sahilde vakit geçirip çocuklar için açık park imkanları ile dolu. Adrenalin sevenler için #ferrariworld veya #imgworldofadventures denenimlenmesi gereken yerler arasında. Ayrıca #Dubaiparksandresorts içerisinde her biri farklı conceptlerdeki eğlence parkları #Legoland, #motiongate , #bollywood diğer alternatifler. #DubaiMarina, Dubai’nin olmazsa olmaz mekanlarından, özellikle akşam saatlerinde marinada yürüyüş yaparsanız ışıklı gökdelenlerle süslü manzarada keyifli zaman geçirmiş olursunuz. Ya da #YachtClub veya #Pier7 gibi mekanlarda yemek yemeyi tercih ederseniz bu mekanlar güzel bir marina manzarası verir. Yine özellikle akşam tercih edebileceğiniz #MadinatJumeriah eski bir çarşı denemiyle birlikte önündeki kanal ve restoranlarıyla #BurlAlArab yelken oteli manzarası eşliğinde romantik bir akşam geçirmenizi sağlar.

  Önceki İçerikParis & Prag
  Sonraki İçerikSedef Karamehmet

  Okumadan Geçme

  Antalya; Kaş

  0
  D’She Style tavsiye eder🔝 Antalya ile Fethiye arasındaki yarımadada bulunan Kaş, göz kamaştırıcı tarihi dokusu, huzurlu doğası ve berrak denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden...

  Aslı Şen

  Dubai