Doç. Dr. Mısra Çağla Gül

829

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Doç. Dr. Mısra Çağla Gül’e sorduk;

Eğitim hayatınız ve meslek seçiminizde belirleyici faktörler nelerdi?

Lisans eğitimimi Endüstri Mühendisliği dalında aldım.  Çalışma hayatım ise hep pazarlama alanında oldu. Bunun en önemli nedenlerinden biri yüksek lisans yaptığım dönemde okulumdaki Kurumsal ve Endüstriyel Pazarlama  Merkezi’nde (Center for Business and Industrial Marketing) yöneticilik yapmam ve bu süreçte pazarlamayı çok sevmem ve bu alana yatkınlığımı fark etmem. Daha sonra kurumsal çalışma hayatım da ABD’de ve İstanbul’da bu alanda oldu. 5 yıllık kurumsal hayattan sonra yine pazarlama alanında doktora yaparak akademik hayata geçiş yaptım.

Kariyerinizdeki başarılarınızın sırlarını bizimle paylaşır mısınız?

En önemlisi hedef koymak ve o hedeflere doğru çalışmak. Başarının amaca yönelik çalışmak dışında kalıcı bir formülü yok bence. Ek olarak pes etmemek ve detaylarda kaybolmadan pratik çözümler üretebilmek diyebilirim.


D’She Kadınlarına yeteneklerine göre doğru kariyeri seçmeleri için neler tavsiye edersiniz?

Sevdikleri alanlarda çalışmalarını, yeteneklerine ve yatkınlıklarına uygun işler seçmelerini öneririm. Aslında önemli olan güçlü ve zayıf yanlarını tartabilme becerisi ve kendine karşı dürüst olabilmek. Kendini üstün görmeden kendi değerini farkında olmak.

Başucu kitaplarınız hangileridir? Mutlaka okunmalı diyebileceğiniz ve tavsiye edeceğiniz kitaplardan örnek verir misiniz?

A Room of One’s Own/Kendine Ait bir Oda, Virginia Woolf ve Road to Character, David Brooks kitaplarını coşkuyla tavsiye ediyorum.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.