Dilara Temiz; Yaz Gelinleri İçin Saç Aksesuar Trendleri

648

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Dilara Temiz’e sorduk;

Yaz gelinleri için trend olan gelinlik modasından bahseder misiniz?

Bu yıl özellikle yaz sezonu gelinlerinde tül ve ipekli kumaşların ağırlıkta olduğu prenses ve düz kesim gelinlikler görmek mümkün. Tabii ki bu noktada gelinliğin kesimi ve duruşu bakımından moda diye kendi vücut tipimize uymayan bir gelinliği seçmemeye dikkat etmeliyiz.

Yaz düğünlerinin gelinlik modasında bahsedecek olursak; bir kaç başlık altında toplayabiliriz. Üç boyutlu çiçekli aplikelerden tasarlanan gelinlikler bu yıl benim de favorilerim arasında aslında. Özellikle uçuşan tüllerle birleştirildiğinde masallardaki prensesler gibi görünmek mümkün. Böyle bir gelinlik tam da kır düğünleri için ideal.

Biraz daha gösterişli olmak isteyen gelin adayları için ise işlemeli gelinliklerden bahsedecek olursak; boncuk kristal, inci ve swarovskilerden tasarlanan dantellerle harmanlanmış ama yine uçuş uçuş gelinlikler de bu sezonda ön planda. Işıltıyı seven ve işlemenin asilliğine inanan gelinler için doğru bir tercih olacaktır.

Alışkın olmadığımız ve benim de çok sevdiğim bir diğer gelinlik modeli ise; katlı fırfırlı etekler ile tasarlanmış olanlar. Bu sezon artık alışılmışlığın dışına çıkarak eteklere biraz hareket katıyoruz. Eteklerde kullanılan kat ve fırfır detayları gelinliklere dikkat çekici bir görünüm kazandırıyor.

Prenses kesim düz kesim ve A kesim etekleri, fırfır ve kat eteklerle hareketlendirmek mümkün hale geliyor. Eğer bu tarz bir katlı ve fırfırlı etek modeli seçecek olursanız önce proporsiyonunuza uygun olup olmadığını tespit etmeniz gerekir. Çünkü bu tarz etekler sizi olduğundan daha iri ve kısa gösterebilir.

Kendini masal prensesi gibi hissetmek isteyen gelinler için ise pelerinli gelinlikler bu sezonda oldukça moda. Yerlere kadar uzanan uzun pelerinlerden, omuzlardan aşağı dökülüp dirseklerde biten modellere kadar pek çok seçenek mevcut bu sezonda. İnce tülden yapılmış işlemeli pelerinlerin yaz düğünlerine çok yakıştığınısöyleyebilirim. Eger pelerinli bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız, duvak takılmasını tavsiye etmiyorum. Çünkü hem pelerin, hem duvak bir arada kullanılırsa ortaya karmaşık bir görüntü çıkabilir.

Bu sezon fiyonklar da altın çağını yaşıyor bence. Geçtiğimiz sezon da sıkça yer verdiğimiz fiyonklar bu sezonda da giderek daha da büyük ve görkemli oldular. Büyük fiyonklu gelinliklere en çok yakışan kumaşlar ipekli ve tok kumaşlar oluyor.

Dantelli gelinlikler ise her sezon olduğu gibi bu sezon da vazgeçilmezler arasında. Romantik gelin adayları için zarif dantel gelinlikler doğru bir seçim olacaktır. Yeni sezonda gelinliklerdeki bir başka ayrıntı ise; gelinliklerin tüy detaylarıyla hareketleniyor olması. Hareketli ve göz alıcı olmak isteyen gelin adayları için tüy detayları doğru bir karar. Sezonun bir diğer trendi olan üç boyutlu aplikelerle tüy detayını harmanlamayı bizde sık sık yapıyoruz ve çok da yakıştırıyoruz.

Eğer kır düğünü yapacaksanız tül kumaş üzerine tüy ve 3D çiçek motifli bir gelinlik sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. İddialı bir stile sahip gelinler için ise transparan gelinlikler bu sezon ön planda demek mümkün. Modellerdeki transparanlık oranı kullanılan tülün kalınlığı ve işlemesine göre değişiyor. Bu yüzden istenilen ölçüde transparanlık sağlamak mümkün.

Düğün konseptine göre gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar için neler tavsiye edersiniz?

Öncelikle gelin adaylarının vücut proporsiyonlarının bilinmesi gerekiyor. Daha sonrasında ise düğün, mekan ve kişi sayısı bizim için çok önemli. Çünkü eğer kır düğünü hayal ediyorsanız, kabarık, ağır işlemeli bir gelinlik sizin için tamamen yanlış bir seçim olacaktır. Böyle bir model ile düğün mekanında rahat hareket etmek neredeyse imkansız olur. Bu sebeple, kır düğünleri için ve tamamen daha hafif ve uçuş uçuş gelinlikler daha doğru bir seçim diyebilirim.

Saç aksesuarları koleksiyonunuzu hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Her sene farklı gelinlik modellerine uygun birden fazla koleksiyon hazırlıyoruz. Mesela bu sene yaz düğünleri için doğanın muhteşem dokusundan esinlenerek, yapraklı, çiçekli, tomurcuklu saç aksesuarları tasarladık. Bir diğer koleksiyonumuzda ise; sahil düğünleri için bizim de olmazsa olmazlarımız arasında yer alan deniz kabukları ve deniz yıldızları kullanarak birçok saç aksesuarı yaptık. Bunların yanı sıra, görkemli düğünleri de elbette unutmadık ve bolca kristal ile swarovski taşlardan gösterişli saç aksesuarı tasarladık.

 

Saçlarda yazın coşkusunu ya da romantizmini yansıtan modellerinizi anlatır mısınız?

Ben artık eskisi gibi abartılı ve uğraşılmış topuzların kalmadığını düşünüyorum. Uzun bir süredir daha doğal, örgülü ve burgulu, ensede hafif toplu saçlar çok romantik oluşlarıyla tercih ediliyor. Elbette açık bırakılmış ve iri buklelerle taranmış modeller de yazın coşkusunu yansıtmaya devam ediyor.

 

Bir saç aksesuarını kombinlemek için saç, kıyafet ve stil tavsiyeleriniz nelerdir?

Saç aksesuarı seçiminde öncelikle gelinlik modeline uygun tasarımları belirliyoruz. Daha sonra saç modeli ve duvak seçimi bizim için önemli bir ayrıntı oluyor. Aksesuarlarla bütünleşen gelinlikler tasarlıyoruz. Gelinliği daha frapan olan gelinler için gösterişli, uçuş uçuş gelinlik tercih eden gelinlere ise daha naturel, çiçekli, yapraklı ve tomurcuklu modeller öneriyoruz.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.