Demet Sabancı

417

D’She Style tavsiye eder 🔝
D’She Kadını Sevgili Demet Sabancı’ya @sabancidemet sorduk;
Sizce Türk kadını modayı ne kadar yakından takip edebiliyor?
Çok yakından ve sıkı takip ediyor inanın Türk kadını.
Avrupa’yı ve marka trendlerini özellikle çok yakından takip ediyor. Dünya modasında ne trend ise Türk kadını da onu giyiyor bu arada rahatlık da her zaman ön planda.
Türkiye’de moda konusunda söz sahibi bir ağı yönetiyorsunuz. Kendi moda stilinizi belirlerken etkilendiğiniz, tercih ettiğiniz modeller ve parçalar nelerdir?
Aslına bakarsanız modanın temelinde kendinize yakıştırdığınız her şey modadır. Tabii ki, modayı takip etme konusunda hiçbir zaman zorluk çekmedim. Seviyorum modayı. Çocukluğumdan beri modanın içinde sayılırım. Bir tarzım var. Güncel çizgilerle birlikte klasik giyinmeyi severim. Tüm markalardan stilime uygun ürünler seçerek sezon trendlerini her zaman kendi tarzımla bağdaştırarak kullanmaya çalışıyorum Minimal ve post modern çizgileri seviyorum. Özellikle Chanel’in vintage değeri taşıyan bazı kostümlerini çok seviyorum. Gece kıyafetlerinde ise, Monique Lhuillier, Marchesa Notte, Guccı, Elie Saab, Lanvin’i tercihlerim arasında ilk aklıma gelenler..
Alışverişlerinizi hangi sıklıkta yapıyorsunuz?
İhtiyaç duydukça … Aslında öyle çok ciddi zaman ayıranlardan değilim alışveriş için. Ama gördüğüm beğendiğim bir şeyler olursa vaktimin durumuna göre alışveriş yaparım.
Dolabınızda olmazsa olmaz dediğiniz markalar, modeller ve renklerden bahseder misiniz?
Mutlaka takım elbiselerim… Beyaz ve siyah gömleklerim…. Siyah ceketlerim… Daha rahat hissettiğim için pantolonlar.
2018 sezonu için D’She kadınlarına moda ile ilgili hangi tüyoları verebilirsiniz?
Yeni sezonda daha düz, basic ve timeless parçalar öne çıkıyor. Önü kapalı, arkası açık kısa topuk ayakkabılar revaçta ayrıca daha renkli bir yaz sezonu bizleri bekliyor.