9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 15, 2020
Daha Fazla

  DB Berdan; ‘Senin Gücün Sen Olman’

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında DB Berdan, ‘Senin gücün sen olman’ sloganı ile Pepsi ‘Choice of a New Generation’ mottosunu birleştirerek, 80’ler ve 90’lardan esinlendiği 45 parçadan oluşan koleksiyonunu Zorlu PSM’de sıra dışı bir defile ile moda severlerin beğenisine sundu.


  Kendini sevmek ve kendi değerlerinin farkına varıp, sahip olduğu özellikleri gururla taşımak fikrini vurgulayan koleksiyon, fiziksel güzellik kavramını ortadan kaldırmak ve kalıpları tamamen değiştirmek üzerine kurulu. İkonik marka, popüler kültürün jenerasyonları sayısız kez etkilemesinden yola çıkarak koleksiyonun adını ‘Choice of a New Generation’ olarak belirlemiş.

  Hikayelerini kendi desenleri ile anlatmayı seven Deniz ve Begüm Berdan’ın en büyük ilham kaynağını sokaklar ve alt kültürler oluşturuyor. Tüm jenerasyonların destekçisi ve trend belirleyicisi Pepsi’yi en cool marka olarak benimseyen Deniz ve Begüm Berdan, Pepsi kampanyalarının unutulmaz yeni nesil vurgusunu 2018-2019 Sonbahar-Kış koleksiyonlarına taşımış.

  Renklerde Pepsi mavisinin yoğun olarak kullanıldığı, 80’ler Hip Hop ve Harlem kültüründen öğeler taşıyan 45 parçalık koleksiyonda, Pepsi’nin sokak kültürüne kazandırdıklarından etkilenerek hazırladıkları 15 tasarım da yer alıyor.

  Üçgen kollar, kısa cropped-toplar, rüzgarlık görünümlü elbiseler, 80’li yılların eşofman kombinasyonları koleksiyonu oluşturan parçalardan yalnızca birkaçı. 80’lerin geri dönüşünü yaşatan tasarımlarda yarasa kollar, metalik kumaşlar, rugan, yılan, deri detaylar, ultra büyük kollu sweatshirt elbiseler ise oldukça dikkat çekici.

  Bu sezon DB Berdan koleksiyonunda erkek tasarımları da bulunmakta. Tasarımcı Gökhan Yavaş ile birlikte koleksiyonun erkek parçalarını hazırlayan marka, desenlerde kolaj tekniğiyle hazırlanmış, yırtık Pepsi posterlerinin bir araya getirildiği görseller ile pozitif mesajlar taşıyan tasarımlar kullanarak 80’lerin Hip Hop kültürünü günümüze taşıyor.

   

   

  DB Berdan defilesinin ana teması ile uyumlu saç ve makyaj stillerinde 80’li yılların trendleri göze çarpan ayrıntılar arasında. Popüler neon renkli farlar, ‘Genderbender’ bıyıklar, twisted örgüler, öylesine toplanmış saçlar, glam-rock tarzı kesimler, ‘Senin gücün sen olman’ mottosunu destekleyen ve podyumdaki tek tip model kriterini ortadan kaldıran stil detaylarından bazıları.

   

  Defile aksesuarlarında kullanılan ayakkabı ve çantalar Kemal Tanca tarafından DB Deniz Berdan’a özel olarak üretilmiş. Uzun rugan çizmelerde markanın logoları ve koleksiyonda kullanılan sloganlar yer alırken, çantalar canlı ve parlak renklerden oluşuyor. Defilede gözlemlenen dramatik şapkalarda ise Sanya Josavi imzası var. Bir başka aksesuar olan uzun çoraplar Socks Plus Plus tarafından marka için hazırlanmış ve yine üzerlerinde koleksiyona ait semboller ve sloganlar yer alıyor.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Sokak Modasından İlham Alın

  D’She Style moda🔝 Sokak stili, her zaman moda dünyasının yaklaşan eğilimleri test ettiği bir yerdir. Tasarımcıların koleksiyonlarını erken benimseyenlerin dikkat çekici duruşlarıyla sokak modasını spot...

  2020 Yaz Sezonunda Zimmermann Mayo Koleksiyonu

  Sezon ne olursa olsun, Zimmermann koleksiyonlarında herkesi kendine aşık eden bir tasarım mutlaka var. Yaz sezonunun maxi etekleri ya da bohem elbiseleri bir tarafa,...

  Podyumdan Sokağa Güneş Gözlüğü Trendleri

  D’She Style moda🔝 Yaz sezonunun güneş gözlüğü seçenekleri, herkesin seveceği geniş bir tasarım eğimine sahip. Önceki sezonlardan bazı izler taşıyanlar, asla modası geçmeyen zamansız çizgilere...