Ana Menü

Contemporary İstanbul 2018

Shares
Dikkatlice Oku
D’She Style tavsiye eder🔝
20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 13. kez gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul, bölge galerilerinin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getirerek İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapacak.
13. kez düzenlenecek olan Contemporary İstanbul, bu yıl 21 ülkeden 84 çağdaş sanat galerisini ağırlıyor ve 650 sanatçının en yeni eserlerini sergiliyor.
Her yıl sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiği Contemporary İstanbul, çağdaş sanatın ve sanatçının toplumlardaki önemini, gücünü ve değerini ortaya koyuyor.

Bölgesel karakterinden aldığı güçle Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya ve Doğu Akdeniz ülkeleri ile beraber Avrupa ve Amerika’ya uzanan Contemporary Istanbul, tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor.

Contemporary İstanbul öncesinde gerçekleşen CİACEF’in ilk etkinliği CIF Diyalogları ise, 18 Eylül 2018’de sanat uzmanları, müze ve galeri direktörleri, sanatçılar, küratörler konuşmacı olarak yer almasıyla gerçekleşti.

Bir başka ayrıntı ise, çocuklara ve sanata önem veren Efsaneler Diyarı Contemporary Istanbul’da ilk defa eğlence dolu çocuk aktivitelerinden oluşan The Leg of Legends Creative Kids Workshop’u düzenlenecek olması. 
Çocuklarınızı bu atölyeye katılmaları için destekleyerek, kendilerini ifade etme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.
 
Bu yıl Contemporary İstanbul ve ‘Herkese Kitap Vakfi’ ortak projesi kapsamında, fuar alanında ‘Kitapcan Kitap Bağış Kumbaraları’ kurulacak. Fuara gelirken yanınızda getireceğiniz kitaplarınızı bu kumbaralara bırakabilirsiniz. Toplanan kitaplar Herkese Kitap Vakfı aracılığı ile ihityaç sahiplerine dağıtılacak. 
Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.
Yukarı